Gruodžio knygos: kelionės tarp galaktikų, nusikaltimai, santykiai, išlikimas

Estimated read time 7 min read

Paskutinis metų įrašas tegul būna apie knygas! Gruodį skaičiau daug. Tiesiog šis mėnesis sutvertas skaityti. Pvz., daug laiko teko praleisti pašto eilėse. O ką veikti eilėje? Skaityti! Taip pat daug laisvadienių, paskutinės savaitės prieš Kalėdas tingios, nes dirbti niekas nenori, visi laksto po įmonių vakaruškas arba siaubia Akropolius. Tad ką veikti? Skaityti!

Lauki Kūčių vakarienės, tokią dieną kažko rimto gi nesiimsi. Ką veikti? Skaityti! Tad ir skaičiau ir galiausiai taip išėjo, kad perskaičiau 10 knygų. Toli gražu tai nėra mano mėnesio rekordas (berods buvo 16), bet vistiek yra apie ką pasikalbėti. Kol neišpūtėte akių ir nepaklausėte kaip tai įmanoma, tai atsakau, kad dauguma knygų buvo itin lengvos. Štai jos! Išdėliotos kaip ant delniuko:

Na va, patys matot, nemeluoju, nieko rimto. Pvz., “tarp pilkų debesų” yra itin lengva, atmetus nakties pertrauką aš ją skaičiau ne ilgiau 3 valandų. Porą vakare ir damušiau ryte, lovoje gerdama kavą. “Pažymėtuosius” perskaičiau pašto eilėje. Dar keletas detektyvų irgi suėdė porą vakarų. Ilgiausiai kankinausi su Liuse Barton, nors ši yra ploniausia knyga iš visų. Tiesiog per mažai įtraukianti. Ir ne, aš nepraktikuoju greitojo skaitymo.

3 knygos iš 10 buvo elektroninės ir perskaitytos per Milžinas.lt sistemą.

4 knygas gavau iš leidyklų.

1 knygą padovanojo (radau advento kalendoriuje).

2 knygos iš bibliotekos.

Fantastika

Šiam žanrui atstovauja dvi knygos – Douglas Adams „Restoranas visatos pabaigoj“ ir Veronica Roth „Pažymėtieji“.

Douglas Adams „Restoranas visatos pabaigoj“ – “Keliautojo autostopu vadovas po galaktiką” tęsinys. Jau gidas man patiko, bet antroji dalis visiškai apžavėjo. Drąsiai skelbiu ją juokingiausia mėnesio knyga. Aš ištisai kikenau ir citavau ją vyrui. Po to skaitė jis ir kikeno taip pat. Ir iš anksčiau mano cituotų vietų irgi :). Dabar ponas skaito angliškai tęsinį, o aš gal palauksiu lietuviško vertimo, nesu labai drąsi imtis veikalo, kuriame dalis žodžių sugalvoti. Logikos knygoje ieškoti nereikia, tačiau tikrai atrasite stereotipinių ir gyvenimiškų situacijų, kurios nors ir įvilktos į kosminius marškinėlius, bet gerai pažįstamos. Rekomenduoju!

Veronica Roth „Pažymėtieji“. Žinote “Divergentę”? Tai va, autorė parašė naują knygą. Pagrindinė bėda, kad čia tik pirmoji dualogijos dalis. Nekenčiu serijų, kurių tęsinio nėra. Vis keikiu save, kad imuosi ir vis vėl pasimaunu. Ką padarysi. Autorė remiasi gana tradicine Romeo ir Džiulietos fabula. Jo šeima gyvena kažkokioje atšiaurioje ir ledinėje planetos vietoje. Jos šeima yra nepripažįstamos genties tironai. Jie vienas kito nekenčia, po to, žinoma, kaip visada pradeda truputį mylėti. Nes balta ne visada balta, o juoda ne visada juoda. Nuotykių daug, skaityti nenuobodu. Veiksmas vyksta galaktikoje sudarytoje iš kelių planetų, skraido kosminiai laivai, žmonės turi televiziją, kažką panašaus į kompiuterius, tačiau tuo pačiu aplinka primena senovę. Tikima pranašystėmis, lemtimi, yra visų gerbiami orakulai, arenose vyksta kovos iki mirties, gydymui naudojamos modernios technologijos. Toks lyg viduramžiško ir ateities pasaulio mišinys. Labai laukiu tęsinio!

Detektyvai

Šiam žanrui priklauso Nele Neuhaus „Moteris, kurios nekentė“Steve Mosby „Gali bėgti“, taip pat aš priskiriu ir L S Hilton „Domina“. Nors ten gal tiesiog erotinis trileris.

Nele Neuhaus „Moteris, kurios nekentė“ – tai jau trečias (nors ir ne iš eilės) mano skaitytas autorės detektyvas apie tuos pačius veikėjus. Patiko. Gana klasikinis, nes iki pat pabaigos nėra žinoma kas gi tikrasis žudikas, nusikaltimas narpliojamas lėtai dėliojant detales į visumą. Modernūs detektyvai dažnai praranda tą gėrį būdingą, pvz., Agatha Christie knygoms, kuriose yra ribotas įtariamųjų skaičius, o istorija išnarpliojama remiantis gryniausiais faktais.

Steve Mosby „Gali bėgti“ – štai šis detektyvas yra grynai iš tų moderniųjų. Puikiausiai nuo pat pradžių žinomas ir žudikas, ir jo pagalbininkas. Tyrėjai, patys kaip personažai, nelabai įdomūs, net kiek erzinantys ir pusė nusikaltimo išaiškinama tik todėl, kad policininkas turi nuojautą. Važiuoja ten, kur nuojauta liepia, eina ten, kur nuojauta liepia ir t.t. Nors įtraukė, nors buvo įdomu skaityti, bet visgi man labiau patinka dedukcija, o ne nepaaiškinami dalykai.

L S Hilton „Domina“ – nelabai verta vietos šiame įraše. Šlamštelis ir tiek, bet aš kartais mėgstu šlamštelį. Savo pateisinimui galiu pasakyti, kad negeriu ir nerūkau :).

Negrožinė literatūra

Šią skiltį atstovauja John Curran „Slaptosios Agathos Christie užrašų knygelės: penkiasdešimt detektyvinių siužetų kūrimo metų“. Netikėtai radau knygą savo pašto dėžutėje ir perskaičiau. Manau, kad ji ideali Agatos Kristi gerbėjams. Ypač tiems, kurie gerai žino jos detektyvų siužetus. Kadangi aš tokių žinių stokoju, tai negalėjau iki galo mėgautis knyga. Tačiau perskaityti porą Puaro apsakymų visada smagu!

Romanai apie gyvenimą

Atstovai: Elizabeth Strout „Aš esu Liusė Barton“, Rūta Šepetys “Tarp pilkų debesų” ir Kathleen Tessaro “Mergina iš antikvariato”.

Elizabeth Strout „Aš esu Liusė Barton“ – liūdna knyga apie šeimos santykius. Labai labai neturtinga šeima, gyveno šaltame garaže. Ir tos šeimos dukra sugebėjo išbristi iš skurdo, išvažiuoti mokytis ir tapti rašytoja. Santykiai nutrūko. Būdama suaugusi moteris suserga neaiškia liga ir į ligoninę atvyksta aplankyti mama. Jos kalbasi. Prisimena pažįstamus, vaikystę, tam tikrus epizodus. Knyga rami. Joje nėra įtampos, nėra veiksmo, užtat yra jausmų. Gana plati gama. Romanas kokybiškas, bet kažkokio pėdsako manyje nepaliks.

Rūta Šepetys “Tarp pilkų debesų” – pagaliau ir aš skaičiau šią populiarią knygą. Ar man patiko? Taip, lengvai ir greitai skaitoma bei svarbi knyga, ypač užsienio skaitytojams, kuriems kaip suprantu ji ir parašyta. Labai norisi vakarų pasauliui priminti, parodyti, nupasakoti, ką žmonės patyrė dėl sovietų žiaurumo. Man pačiai čia kažko labai naujo nebuvo, sukrėtimo nepatyriau, nes aš kadaise mėgau tokio žanro knygas (įskaitant Holokausto temą), tad apie žiaurumą ir nužmogėjimą esu prisiskaičiusi, tačiau pasirodė įtaigu. Vietomis graudinausi. Ten, kur pasireikšdavo žmonių gerumas. Ko pritrūko, tai bent kiek stipresnės pabaigos. Bent išgalvotos dokumentikos kaip susiklostė žmonių gyvenimai. Nes dabar gyveni su jais, pergyveni ir paukšt, nieko…

Kathleen Tessaro “Mergina iš antikvariato” – šios autorės knygos įdomios tuo, kad neblogai nupiešia laikmetį, pvz., čia veiksmas vyksta sausojo įstatymo laikais JAV. Ir dar man patinka, kad istorijos (čia ne pirma skaityta autorės knyga) kuriamos labai natūraliai. Jei ir yra meilė, tai nebūtinai bus laiminga. Jei turi rūpesčių, nebūtinai jie išsispręs. Bet jei kankiniesi, tai nebūtinai reiškia, kad tavo gyvenime negali būti ir gerų dienų. Papasakotas gana trumpas vienos merginos gyvenimo epizodas. Mes taip ir nežinome ar jai galiausiai pasiseks, bet skaityti buvo įdomu. Mėgstat džiazą, retro drabužius, airiškus šokius? Knyga jums!

Distopija

Maja LUNDE „Bičių istorija“ – viena įdomesnių šio mėnesio knygų. Ar kada galvojote kas nutiktų jei pasaulyje nebeliktų bičių? Va dabar imkite ir pagalvokite. Pritrūksta fantazijos? Tada skaitykite knygą. Nes ten bus detaliai papasakota. Romanas sudarytas iš 3 dalių. Paeiliui, vis naujame skyriuje vystoma istorija. Praeitis, kai vienas keistuolis kuria avilį. Dabartis, kuomet pradeda dingti bitės ir ateitis, kuomet tik Kinija turi pakankamai darbo jėgos rankomis apdulkinti augalus. Man įdomiausia apsirodė ateitis. Praeities personažas per daug ne mano stiliaus :). Tai va, žinokite, ne teroristų su autobusais bijoti reikia, o bites saugoti. Tikrai rekomenduoju!

Štai tiek apie gruodžio skaitinius, tikiuosi nenuobodžiavote. Prašau, papasakokite ką gero perskaitėte jūs, drąsiai rekomenduokite!

 


Mano knygų blogas čia.

Mano parduodamos knygos.

Buvo įdomu? Netylėkite! Nebus grįžtamojo ryšio – neliks ir blogo!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais. Nebijokite klausti, jei mano apžvalga pasirodė neišsami ar pritrūko informacijos.

6Comments

Add yours
 1. 1
  Irma Sincera

  Šauniai čia šį mėnesį priskaitei 🙂 Aš pasiekiau savo metų tikslą – 40 knygų ir man čia jau kažkas wow, nes tai yra turbūt kokiom 35 daugiau nei 2015 metais 😀 Nors jausmas, kad visai nedaug skaičiau, ypatingai antrąjį pusmetį. Ar jau lauki knygų mugės? Aš jau supratau, kad liko keli mėnesiai ir negaliu nustot svajoti apie ją 😀

 2. 2
  Nara

  O knygas paste skaitai elektronines ar popierines? Kazkaip neisivaizduoju saves skaitančios stovint eilėje, tai parūpo

 3. 3
  Salomėja

  Elektroninę telefone 🙂 nes nu nematau, kodėl kokiam fb naršyt galima, o skaityt ne 🙂

+ Leave a Comment