Jei ChatGPT paklaustumėte, kas yra garbanotos merginos metodas (curly girl method), gautumėte gana išsamų atsakymą:

Garbanotos merginos metodas – plaukų priežiūros būdas, skirtas natūraliai garbanotiems arba banguotiems plaukams prižiūrėti. Jį sukūrė Lorraine Massey ir išpopuliarino savo knygoje “Curly Girl: The Handbook”. Šis metodas skatina garbanotus plaukus turinčius žmones puoselėti ir stiprinti savo natūralias garbanas, vengiant tam tikrų plaukų priežiūros būdų ir produktų, kurie gali būti žalingi ar sausinantys.

Pagrindiniai Garbanotos merginos metodo principai:

Vengti sulfatų: Sulfatai – tai šiurkštūs plovikliai, kurių paprastai būna daugelyje šampūnų. Jie gali iš plaukų pašalinti natūralius aliejus, todėl plaukai tampa sausi ir pučiasi. Pagal “Curly Girl” metodą rekomenduojami tik švelnūs šampūnai, kartais skatinama juos keisti į kondicionierių.

Vengti silikonų: plaukų priežiūros priemonėse esantys silikonai kaupiasi ant plaukų, todėl jie gali atrodyti matiniai ir apsunkinti.

Naudoti kondicionierių: kondicionierius yra labai svarbi garbanotos merginos metodo dalis. Jis naudojamas plaukams plauti, iššukuoti ir kondicionuoti.

Treniruoti garbanas, tinkamai jas formuoti: pagal šį metodą, norėdami paskatinti natūralių garbanų formavimąsi, turime plaukus gniaužyti tam tikra technika, treniruoti sukant ant pirštų, vengti įprastų rankšluosčių.

Vengti karščio ir šukuosenų formavimo priemonių: Garbanotosios merginos metodas apskritai nerekomenduoja naudoti karštų plaukų formavimo priemonių, pavyzdžiui, tiesintuvų ir garbanojimo žnyplių, nes jos gali pažeisti garbanas. Vietoj to rekomenduojama džiovinti natūraliai arba naudoti difuzorių su vėsiu režimu.

Naudoti gelį arba modeliavimo kremą: tinkamos formavimo priemonės ne tik padeda sukurti gražias garbanas, bet ir jas puoselėja.

Nešukuoti sausų plaukų. Tai tiesus kelias į pažeidimus ir garbanų formos suardymą.

Taigi, tokia yra sutrumpinta teorija. Ir aš pati laikausi didelės dalies čia išvardintų punktų: nešukuoju sausų plaukų, juos džiovinu natūraliai arba vėsiai, naudoju mikropluošto rankšluostį, nepamirštu kaukių, kondicionierių ir formavimo produktų. Ir daugelis patarimų tikrai pasiteisina.

Tačiau visada yra bet. Lorraine Massey savo knygą parašė 2001 metais. Po to ji beveik nebuvo atnaujinta. Ir pripažinkime, kad per daugiau nei 20 metų atsirado saugesnių džiovinimo įrenginių. Silikonai bei sulfatai nebėra taip demonizuojami. Galų gale ir visų priemonių prieinamumas visai kitas. Tad metodas vis pildomas naujais punktais, atsiranda įvairių prieštaravimų.

Taigi, ko aš NESILAIKAU iš šio metodo? Visų pirma, tai aš nevengiu sulfatinių šampūnų. Pagal dabar kažkiek modifikuotą GMM teigiama, kad prieš pradedant jo laikytis, reikia padaryti paskutinį plovimą, tai yra išplauti galvą sulfatiniu šampūnu. O po to maždaug kartą per mėnesį naudoti kokią nors gerai valomą plovimo priemonę. Aišku, be SLS. Ir tada visi gamintojai stengiasi pagaminti beprotiškai brangią alternatyvą, nors galim prekybos centre nusipirkti normalaus šampūno, kurio užteks n laiko, jei naudosime tik retkarčiais. Mano favoritas – “L’oreal ELVITAL, EXTRAORDINARY CLAY, valomasis šampūnas”.

Kaina nedidelė, plauna puikiai, tinka mano galvos odai.

Nors neturiu nė vieno plaukų priežiūros produkto, kuriame būtų silikonų, iš esmės nesibaidau ir jų. Išsiplauna tuo pačiu šampūnu, tad jei reiktų pasidaryti kažkokią proginę šukuoseną per daug nesimuistyčiau. Ne visada itin atidžiai skaitau priemonių sudėtys ir galimai turiu tokių, kurios tinka ir patinka, bet nėra curly girl method approved.

Taigi, atrodo tikrai ne daug nugrybauju į šalį, nes visi kiti garbanotos merginos metodo patarimai man patinka.

Tada, kai nejaučiu poreikio aršesniam šampūnui aš renkuosi įvairius švelnius variantus.

Visada naudoju kaukę arba kondicionierių, arba abu. Miksuoju įvairius, nes vieni labiau maitina, kiti drėkina. Čia vienu metu visi bandė įkalti, kad garbanėms būtinas proteinų ir drėgmės balansas, reikia griežtai sekti sudėtis, nepadauginti proteinų, neperdrėkinti ir tt, bet paskaičiusi keletą ig įrašų, kaip ir jų autoriai manau, kad čia rinkodarinis triukas, nei kažkokiais realiais tyrimais grįsta plaukų priežiūros rutina.

Plaukus plovimo metu šukuoju du kartus. Pirmą kartą su detangling šepečiu tada, kai plaukai gerai sutepti kauke, kondicionieriumi arba nenuplaunamu kondicionieriumi (priklauso nuo priemonės sunkumo ir plaukų susivėlimo lygio). Antrą kartą šukuoju su denman šepečiu formuodama garbanas (nusiėmus rankšluostį, prieš tepant stilizavimo priemones).

Visada naudoju stilizavimo priemones: gelį arba gelį+kremą, arba gelį+gelį, arba gelį+putas. Kartais tik kremą. Kiek tų ir ir arba arba priklauso nuo to, kiek turiu laiko ir noro gražiai atrodyti.

Džiovinimui nenaudoju karščio. Dėviu kepures (tiesa, šios, jei tik ne su slidžiu pamušalu, nėra garbanų draugas).

Ar mano garbanos fainos? Nežinau. Faktas, kad mažiau šakojasi, jei gerai padirbėju su stilizavimo produktais, tai mažiau pučiasi. Tiesa, nemoku aš jų atgaivinti tarp plovimų, nevengiu susikelt svogūno ir nesukt galvos 🙂

Tiesa, kadangi nustojau plaukus dažyti ir auga žilos šaknys, tai pažiūrėsim, kaip tos mano garbanos atrodys ateityje.

Mano mėgstamiausios parduotuvės, parduodančios produktus, kurie dažniausiai tinka garbanotos merginos metodui yra noharsh.lt ir wonder.lt. Abiejų instagramo paskyrose rasite ir daug įvairių patarimų.


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram