[2022 06 29] Štai ir vėl susitinkame mėnesio apžvalgoje. Kas gi per jį nutiko? Buvo visko. Dalį pokyčių jau pastebėjot – į šį blogą susikraustė mano atsiliepimai apie knygas ir dabar viskas vienoje vietoje. Bet gi apie tai rašiau praeitą trečiadienį, tad šiandien pakalbam apie kitus dalykus.

Mėnesio pradžioje apėmė pokelioninė depresija. Juk ką tik buvome grįžę iš Ispanijos. O čia gi laukė +12 laipsnių temperatūra, lietus ir pašlijusi sveikata. Nežinau ar mes ten peršalom dėl kondicionieriaus ir temperatūrų kontrastų, ar virusas buvo suėmęs, bet savaitę buvo sunku. O aš juk buvau pasižadėjusi išsiųsti susikaupusius užsakymus. Tad stengiausi, dirbau, bet kažkokios laimės nesijuto. Turėjo prabėgti kone pusė mėnesio, kol įsivažiavau į kasdienybę. Saulė daro savo.

Mažo verslo gyvenimėlis

Tradicinis pasipasakojimas, kaip gi sekasi vystyti savo atvirlaiškių verslą. Birželis – tragiškas. Žinoma, aš žinau, kad vasaros mano veikloje sunkios. Ir žinau tą iš patirties, juk ne pirmoji ta vasara. Įvertinus tai, kad pernai (ir anksčiau) parduotuvė buvo palikta savieigai, o nuo šių metų pradžios aš darau daug matomų ir nematomų dalykų, kad tik ją išjudinčiau, tai skirtumas akivaizdus. Šį birželį apyvarta yra 302% didesnė nei pernai. Tačiau minimalių išsikeltų tikslų nepasiekiau. Na, dar liko diena-dvi mėnesio, o vakar paskelbiau naujienų, tad šansų dar yra.

Pakalbėkim apie naujienas. Jei užsuksite į parduotuvę, tai rasite 20 atvirukų, alsuojančių vasara. Tačiau svarbiausias mano džiaugsmas – washi juostelė.

Washi – visame pasaulyje labai populiarus produktas. Tai dekoratyvinė lipni juostelė, kuria žmonės puošia dovanas, naudoja skrebinimui, laiškų ir atvirukų dekoravimui ir visaip kaip sugalvoja. Tačiau gamina šiuos grožius tik Azijoje. Japonai, kinai, taivaniečiai… Lietuvoje nepavyko rasti, kas bent bandytų imtis, gal kažkur Europoje ir yra įmonių turinčių technologijas, bet kainos nedraugiškos. Tad ilgai, oi ilgai aš nedrįsau bandyti pas azijiečius. Na žinot. O jei apgaus? O jei dizainas kitą dieną atsiras aliexepress? O jei kokybė bus tragiška? Tačiau neseniai Gedas rodė paveikslėlį:

Tai aš esu tas dešinėje, kaip ir visur bei visada. Pasiryžau. Dizainą suderinome ir washi užsakiau dar būdama Ispanijoje. Minimaliausias įmanomas kiekis – 50 vnt. Spausdinimo kaina kaip ir nėra labai didelė, bet beveik lygiai tiek dar kainuoja siuntimas, tada prisideda muito pvm ir muitininės tarpininkų paslaugos (mano konkrečiu atveju vien jos – 20 EUR, kas jau prie kiekvieno washi prideda 0,4 EUR, kitą kartą bandysiu pati). Taigi galutinė kaina išauga. Tačiau atlikusi žvalgybą etsyje ir kitose parduotuvėse matau, kad siūlau labai padorų sandėrį :), nes nesistebiu, kodėl pas visus kolegas, kurie pardavinėja savo gamybos washi, jie kainuoja maždaug 3.5-6 EUR ir tik perparduodamos, masinės gamybos juostelės, yra pigesnės.

Lyg maža būtų ir taip sunkaus verslui mėnesio, kai nusiunčiau atvirukų užsakymą į spaustuvę, sužinojau, kad popierius dar pabrango ir mano nusimatyta, pasiskaičiuota ir sutaupyta suma išaugo bene 100 euru. Ačiū :). Taigi, šių metų pradžioje popierius man pabrango 30%, o dabar dar +15%. Pradėjau ieškoti alternatyvių spaudos variantų. Ir siųsdama užklausas spaustuvėms patiriu įvairių nuotykių, net tenka pavartyti akis. 😀

Visgi aną mėnesį rašiau, kad noriu plėsti produktų pasiūlą ir štai viena washi juostelė jau atsirado. Beje, rašiau rašiau apie kainas, o nepaminėjau, kad tikrai esu patenkinta jos kokybe. Galite žvilgtelėti šiame reels. Kai tik sukaupsiu reikiamą sumą – užsakysiu dar du dizainus. Taip pat šiuo metu laukiu bandomojo laiškų popieriaus. Radau gamintoją, kuris iš pirmo žvilgsnio (nes kol neturiu rankose, dar negaliu kalbėti) daro tai, ko man reikia: plėšomą klijuotą bloknotą iš ne paties ploniausio matinio popieriaus su abipuse spauda. Tad jei tik kokybė mane tenkins aš turėsiu laiškų/užrašų popieriaus bloknotus! Jau kaip laukiu, kaip nekantrauju, kaip tikiuosi nenusivilti!

Taigi, pamažu stumiuosi ir nors vasarą štilis, bandau nepasiduoti ir kurti bei ieškoti.

Sound Postcards

Turbūt daugelis žinote, kad mes su Gedu (čia mano vyras, jei ką) mėgstame fotografuoti dronu (ir ne tik). Dar brangusis atrado naują aistrą – įrašinėti garsus! Taigi, mes čia šiek tiek įsikvėpėme ir sukūrėme produktą – atvirlaiškius (o kaip gi!).

Tai naujos serijos pradžia. Paremti idėją ir įsigyti galite čia. Atvirukas vaizduoja įrašyto garso bangos formos diagramą, o QR kodas veda į puslapį, kur galite paklausyti kaip skamba jūros bangos ar čiulba miško paukščiai.

Gerų kadrų medžioklė

Kadaise pasakojau, kad norėdami padaryti vieną kitą gerą nuotrauką neišsisuksite tik su įranga. Dar reikės pastangų planuojant laiką. Pvz., gražiausi kadrai pavyksta auksinę valandą ar ryto aušroje. Būtent rytinių vaizdų mes ir norėjome, kai vieną savaitgalio vakarą išvažiavome į Aukštaitiją. Nakvojome automobilyje prie ežero, tam, kad iš karto atsikėlę galėtume eiti medžioti vaizdų.

Automobilyje miegoti visai patogu ir man patinka, bet štai keltis 4 ryto senutei jau sunkoja, po to visą dieną jaučiuosi apdujusi.

Joninių savaitgalis Lenkijoje

Kaip dori lietuviai važiavome pigiau apsipirkti.

Juokauju.

Pirkom tiek, kiek perkame bet kur atostogaudami – tai dienai ar viešnagei. Ir kaip visada aplankiau lenkišką drogą ir nusipirkau porą kūno kremų. Šiaip kviečiu mane sekti instagrame. Nuorodą rasite apačioje. Ten pasirodau tokius prikinius ir kitas aktualijas.

Taigi, per Joninines nusprendėme aplankyti kaimynus. Kadangi pirmadienį (27 dieną) buvo ir mūsų 7-tos vestuvių metinės, tai čia tarsi šventinis savaitgalis gavosi. Nors man labai patinka Gdanskas, bet išvyka trumpa, tad nesinorėjo vien važiuoti pirmyn atgal, tad pasirinkome ne tokį tolimą Giżycko – ežerų kraštą. Per booking.com rezervavome kaime nediduką namą su patogumais ir išvykom penktadienio ryte. Nenustebinsiu, kad mūsų tikslas nebuvo pagulėti prie ežero. Iš esmės, tai norėjome pafotografuoti su dronu, įrašyti garsų, pasivaikščioti, gerai išsimiegoti pakeistoje aplinkoje. Tai viską ir išpildėm su kaupu.

Aplankėm Stančikų tiltus (turėkit grynų), miestelį Elk, bei patį Giżycko. O daugiausiai sukom ratus aplink ežerus.

Pirkiniai

Šį mėnesį tikrai neplanavau didelių pirkinių, nors vienam jau tikrai daug mėnesių taupiau, tačiau nežinojau, kada pirksiu.

Vienas iš neplanuotųjų – conversai. Turėjau gi aš sportbačius iš second hand’o, bet pirkau juos gerokai nudėvėtus, tad neatlaikė dar vienos didelės liūtes.

Na, o be conversų neįsivaizduoju nei vasaros, nei ką avėti prie suknelių, kai kerzams per karšta. Tad teko pasituštinti piniginę ir nusipirkit beveik tokius pačius.

Kitas pirkinys – kompiuteris. Atrodytų dar neseniai pirkau dabartinį, bet jau prabėgo daugiau nei 3 metai, o jau tada jis buvo gana biudžetinis. Tačiau rasti kompiuterį, kuris atitiktų mano poreikius buvo nelengva. O norėjau nei daug nei mažai: ne didesnio nei 14 colių ekrano, 32 GB RAM, ne mažiau nei 1T disko ir neintegruotos vaizdo plokštės. Išsirūšiavus lieka tik Apple. Na, o aš tikrai nesu obuolių žmogus, juo labiau, kad daug žmonių, kurie ne tik naršo, žiūri Netflix ar rašo kursinius darbus, bet ir daro kažką daugiau, juos keikia. Ir žinau ne vieną tokį. Bet man labiausiai obuoliai tiesiog psicholgiškai dėl savo įvaizdžio nemieli ir nepriimtini. Nenorėčiau išleisti visų santaupų nemėgiamui daiktui.

Juokinga, kad rasti PC su reikalingais parametrais Lietuvoje beveik misija neįmanoma. Turėjo tik…. Senukai. Ir tai su 10 dienų laukimu. Tai laukiu. O kompiuteris – crazy! Zoombook duo – su dviem ekranais. Vieną tokį namų ūkis jau turi 🙂

Dar šis tas

Pirmadienio rytą pradėjom greituoju vaikščiojimu su lazdomis. Norėčiau tą daryti 3 kartus per savaitę. Tikslas – kardio širdžiai stiprinti. Šalutinis tikslas – sustabdyti svorio augimą. Ar pavyks? Spėju, kol nepraleisim bent vieno karto viskas bus gerai, bet lietus, bloga savijauta ar dar kas nors ir viskas kaip visada gali pakriti. Palinkėkit valios, kurios trūksta tokiuose projektuose.

Na ir viskas. Toks mano mėnuo, įdomu sužinoti apie jūsų. Ačiū, kad skaitėt, ačiū jei paliksit komentarą. Linkėjimai!


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.