[2023 03 15] Šimtą metų nerašiau atsiliepimo apie kosmetiką. O priežastis paprasta – mažai bandau. Dekoratyvinės priemonės jau šimtą metų pas mane tos pačios, o ir tų pačių tik 10% teišsitraukiu. Veido priežiūros rutinos per daug nekeičiau beveik porą metų. Tačiau, kad ir kaip gerai būtų, kartais norisi padaryti pertrauką ir pasižvalgyti po horizontus. Ir čia netikėtai sulaukiau žinutės su siūlymu išbandyti „Moonskin“ kosmetiką.

Nebuvau tokios girdėjusi ir nieko keisto – ji rinkoje yra gana nauja. Šiomis dienomis žiniasklaidoje pamačiau porą straipsnių, kuriuose aprašomi gerai žinomos kompanijos „Manilla“ ir „Moon Cosmetics“ kūrėjų santykių aiškinimaisi. Manau publikacijas galite rasti patys, aš noriu pasakyti, kad nors anksčiau esu bandžiusi „Manilla“ priemones ir man jos pasirodė visai neblogos, tačiau įvairiausiais kanalais pasiekiantys gandai apie „gydytojos“ Rūtos elgesį atmušė norą net domėtis, ką ten toliau jie kuria. Dabar gi minėtas žiniasklaidos dėmesys tik patvirtina senas forumiukų ir soc. tinklų nuogirdas. Tačiau grįžkime prie „Moonskin“ – naujo lietuviško prekinio ženklo apie kurio vertybes galite pasiskaityti čia.

Priemones gavau sausio pabaigoje ir iš karto pradėjau naudoti. Nors atstovams paminėjau, kas konkrečiai mane domintų, produktus parinko patys ir pas mane atkeliavo (nuorodos veda į produkto aprašymą moonskin.lt):

Nuorodose rasite išsamius aprašymus, sudėtis ir naudojimo gaires. Informacijos apie priemones ir jų kertinius ingredientus tikrai daug, tad nekopijuosiu, o papasakosiu savo asmeninius įspūdžius.

Putų ir toniko buteliukai yra plastikiniai, serumų ir kremo – stikliniai, sunkūs. Minimalistinis išdirbtas dizainas atrodo gana prabangiai. Man labai patiko, kad ant buteliuko nurodyta, kuris rutinos žingsnis jame slepiasi, tad jei kartais nežinote, ką po ko tepti, tai tikrai palengvins gyvenimą. Aš gavau tokias rekomendacijas: prausiklis, tonikas, niacinamido serumas ir kremas ryte ir prausiklis, tonikas, salicilo serumas ir kremas vakare.

Niacinamidas bei salicilas (ir dar AHA) yra vieni mylimiausių mano ingredientų kosmetikoje. Pvz., aš dar visiškai nesusipažinau su retinoliu, o gana populiaraus vitamino C neprisijaukinau, tiksliau neradau nė vieno produkto, kuris man patiktų. Kas ten dar populiaru? Hialiuronas? Geras daiktas, bet atrodo širdies ritmo nespartina, galiu ir neturėti. Taigi, naudodama „Moonskin“ serumus aš su savo mėgstamiausiomis sudėtinėmis dalimis susitikau jau ne pirmą kartą. Todėl iš karto galėjau sau pasilyginti, kad ir su The Ordinary ar kitais produktais. Na ir pakalbam apie išbandytuosius.

Valomosios veido putos gana švelnios ir puikiai plauna kasdieninį makiažą. Kažkokių sunkesnių iššūkių jam neteko įveikti, nes mano makiažas dabar itin minimalus. Veido prausiklis man yra tokia priemonė, kuri turi nekelti problemų ir dirbti savo darbą. „Moonskin“ produktas būtent toks. Nei aš jaučiu kažkokį diskomfortą, nei man reikia papildomų priemonių nešvarumams pašalinti, nei ten kažkoks stebuklas, po kurio tapsit gražiausia pasaulyje. Juk prausimosi produktai nėra tam skirti, ar ne? Duodu 10/10, nes nežinau prie ko kabinėtis. Man patiko ir maloni putų konsistencija, ir poveikis.

Tonikas iš esmės yra prieštaringas produktas. Visi kosmetologai kala į galvą, kad jo reikia, nes tokia priemonė palaiko tinkamą odos pH, padeda atstatyti drėgmę po prausimosi ir paruošia kitiems žingsniams. Mes linksim galvą, naudojam, esam patenkintos, o kai baigiasi buteliukas pamirštam nusipirkti kitą, iki kol vėl kažkaip prisimenam, kad reikia. Pažįstama? Aš iš tiesų esu iš tų, kurios tonikus naudoja priešokiais ir kol turiu, tol pripažįstu, kad į rutiną jį įtraukti yra malonu. O kai neturiu tai kažkaip labai ir nepasigendu. „Moonskin“ – smagus. Tikrai atgaivina, drėkina, sakyčiau, kad net kažkokiu būdu sumažina raudonį. 9/10, nes minusas – gana mažas buteliukas. Tokius skystus produktus aš gana greitai išlaistau.

Niacinamido serumą nejučia lyginau su jo kolega iš The Ordinary, nes pastarojo esu išnaudojusi gal 4 buteliukus. TO irgi turi 10% niacinamido ir 1% cinko, tačiau „Moonskin“ praturtintas hialiurono rūgštimi ir glicerinu, man tas jaučiasi konsistencijoje, ji tokia tarsi slidesnė, o veidas iš karto matiniu dar netampa, atrodo kiek drėgnesnis. Poveikis labai panašus. Nežinau kaip jums, bet aš tokį serumą naudoju tam, kad sumažinčiau raudonį, matizuočiau odą, greičiau sugytų spuogų randeliai, nesusidarytų nauji, šviesėtų pigmentinės dėmės. Reguliariai naudojami niacinamido serumai tą daro. Šis taip pat, bet jau tikrai nepajutau regreso. „Moonskin“ prieš TO laimi malonesne konsistencija ir didesniu komforto jausmu ant odos, turtingesne, bet taip pat neperkrauta sudėtimi, o pralaimi, kaip ir visi mažieji žaidėjai, – kaina. 10/10

Salicilo serumas – toks įdomesnis produktas. Man BHA rūgštys yra šventasis gralis. Turiu storą, grublėtą odą, su milžiniškomis poromis, kurios labai linkę kimštis. Taip pat nuolat atsiranda randelių ir spuogelių susijusių su plaukų šalinimu. Salicilas visada gelbėja. O dar jei kur ant kūno kyla giluminis – patepi vakare ir kitą ryta jauti, kaip smarkokai nuslūgęs. Taigi, kai tik pamatau žodžių junginį „salicilo rūgštis“, mano akys godžiai išsiplečia. Lyg šiol man geriausias buvo ir vėl tas pats The Ordinary produktas, kuris kažkurį laiką dingo iš prekybos. Labai man trūko, o visi, kas kūrė analogus, sudėtį teršė alkoholiu. TO ir vėl stovi mano lentynoje, tad buvo smalsu palyginti su naujoku. Ir šį kartą „Moonskin“ produktas visiškai nepanašus į minėtą priemonę. Visų pirma, jis pasižymi rieboka konsistencija. Tarsi sausas aliejus, jei suprantat apie ką aš. Kurį laiką jausmas ant odos keistokas, ji blizga. Gal dėl to priemonę rekomendavo naudoti vakare. Tačiau tas blizgumas susigeria. Faktas, kad serumas neturi sausinamojo poveikio, o nuolat naudodama pastebėjau įprastus salicilinių produktų privalumus: greitą ir gerą poveikį spuogeliams ir plaukelių įauginėjimams. Rekomenduočiau, jei kiti panašūs serumai sukelia sausumą. 10/10

Regeneruojantis kremas man patiko kiek mažiau nei visi kiti produktai. Nors man jau 40 metų, tad savo odą priskiriu prie brandžių, visgi ji dar ir riebi, tad man įtinka toli gražu ne kiekvienas kremas. Sakyčiau priemonė daug labiau patiktų sausaodėms, o man pasirodė kiek per sunki, ypač dieną. Todėl aš likau prie savo įprasto kremo, o šį naudoju tik pagal poreikį, pvz., štai kai buvau prie jūros per pūgas, kai pajuntu, kad pradedu sausėti. Dažniausiai vieno karto ir pakanka atsistatyti, tarsi po kokios kaukės. Subjektyviai – 7/10. Objektyviai – tiesiog ne mano odos tipui.

Štai tokia mano pažintis su rinkos naujoku. Manau, kad turi potencialo išpopuliarėti ir net konkuruoti su panašiais pasaulinio lygio ženklais. Nuo pakuočių iki sudėčių – viskas apgalvota, neperkrauta, solidu. Linkiu sėkmės, buvo malonu išmėginti, manau kad serumus ateityje ne kartą įsigysiu ir pati.

*Produktai yra padovanoti kompanijos, todėl šis įrašas turi būti laikomas #reklama.


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.