Manau čia būsiu vieniša su tokiu prisipažinimu, bet man su sveika bei subalansuota mityba visai ne kažką. Aš ne itin mėgstu daržoves, todėl žinoma trūksta ląstelienos. Sakyčiau ir vitaminų, bet tarsi tose daržovėse jų būna. Aš nemėgstu gaminti, todėl valgome kažkur/iš “Wolto”/kažką iš parduotuvės šaldiklių. Svorio numesti, žinoma, nepadeda, bet čia jau esmė tame, kad iš viso valgau, o man reiktų riboti kcal kiekį iki 1000.

Visgi, ką norisi sumažinti, tai pridėtinio cukraus kiekius. Ir taip, esu iš tų, kuriems prie kavos norisi šokoladuko, o išvykose – ledų. Neretai aš atidžiai apžiūrinėjau visokių grūdinių ar baltyminių batonėlių lentynas. Atrodo, kad jie bus ne tokie cukringi kaip “Snickers”. Bet kur tau, senas geras “Corny” yra iš esmės iš cukraus, o jei randi bent kažką padoresnio, tai atbaido kaina. Tikrai matau daug datulinių, grikinių, vaisinių batonėlių, kurie skanūs ir sudėtis graži, bet vienas mažuliukas kainuoja porą eurų, kartais ir daugiau. Nieko keisto, kad apsisuki ir nusiperki “Kit Kat”. Bet štai, kartą, mamos lentynėlėse, pamačiau “Alesto” batonėlius, ant kurių puikavosi užrašas “no added sugar”. Kur gavai, klausiu? Ir paaiškėja, kad čia senas geras “Lidl”.

Vienoje dėžutėje yra 5 batonėliai po 30g. Išorinė pakuotė smagi, o vat vidinės per daug apetito nekelia. 

Skanėstai yra bent kelių rūšių: su gervuogėmis, su obuoliais, egzotiniais vaisiais, braškėmis, vyšniomis. 

Visi jie atrodo vienodai – ruda masė, kuri turi vos vos lipnumo. Tokia, kaip matosi piešinuke ant dėžutės. Man skaniausias yra su gervuogėmis, mažiausiai mėgstu su egzotiniais vaisiais. 

O kaip su ta sudėtimi? Nėra ji visiškai nekalta, pvz., dabar jau nauja norma yra visur kur vengti palmių riebalų, o šių čia įdėta, nors panašu netragiškai daug:

paveiksliukas didinasi, sudėtis ant obuolinio skanėsto dėžutės

Tačiau jokioje “Maximoje” tokioje kainų kategorijoje rasite nieko bent kiek padoresne sudėtimi. O čia, sakyčiau, neblogas kompromisas. 

Maistinė vertė:

Paveikslėlis didinasi

Cukraus daug, tikrai daug, bet bent jau iš vaisių, o ir skaidulų nemažai. 

Labiausiai džiugina kaina, nes dėžutė kainuoja 1.49 EUR. 

Daugelyje “Lidl” parduotuvių šios dėžutės sukrautos prie kasos, tik G9 mačiau prie riešutų. 

Skonis draugų neturi, todėl gal jums nepatiks, gal neįtiks sudėtis, gal iš viso saldumynų nevalgot. Bet man tai puikus atradimas vietoje šokoladukų. O daug ir nesusivalgo, tas vienas batonėlis yra daugiau nei norisi :).

Jei nenorit, tai ir nekomentuokit :D, skanių atradimų!


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.