Vasara turi tiek daug privalumų ir tiek mažai minusų! Vienas jų, tai uodai ir erkės. Jei pastarosios nebijo nieko (taip taip, kad ir kokias agresyvias priemones purkštum ant odos, jos vistiek sugeba rasti kokią nors landą ir įsisiurbti), tai su uodais įmanoma kovoti. Pats geriausias produktas šioje srityje man atrodo yra repelentas “Ben’s”.

Tačiau šalutiniai poveikiai nėra smagūs. “Ben’s” labai agresyvus, jis gadina drabužius, sukelia niežulį, man asmeniškai nuo jo nulūžinėja nagai. Niekaip nesuprasdavau, kodėl vos nuvažiuoju į mišką, iš karto nutrupa ką tik visai stipriais atrodę nagai. Vėliau ant kitų priemonių perskaičiau užrašą “nekenkia nagams” ir supratau, kad “Ben’s” tikrai kenkia.

Todėl pastarąjį kartą užsukome į vaistinę ieškodami ko nors kito. Vaistininkė primygtinai siūlė išmėginti priemonę “Propolio aliejus plius”, ir nors jos aprašyme net neužsimenama apie uodų baidymą, pasiryžome.

Sudėtis paprasta. Į saulėgražų aliejų primaišyta eterinių. Rozmarinas, gvazdikėliai ir mentolis turbūt ir yra pagrindiniai uodų priešai. Tokį aliejuką gali susimaišyti bet kas, tik reikia įsigyti sudedamas dalis, ką padaryti vienu ypu brangoka. Tačiau turbūt verta, nes šios priemonės 15ml kainavo apie 4 Eur.

Rezultatas patiko. Visų pirma tai pasiektas tikslas. Uodų buvo, bet tūpti ir gelti jie nenorėjo. Priemonė labai skaniai kvepia, na o aliejus lengvai dengiasi ir palieka malonų jausmą. Matyt taip ir turėtų būti, juk jis ir skirtas odai prižiūrėti. Kas porą valandų reikia pasitepti vėl, bet tai maloniau nei vėl purkštis smirdančiomis alternatyvomis.

Man tai buvo atradimas, rekomenduoju ir jums! O kaip jūs saugotės nuo uodų ir erkių? Visada laukiu jūsų nuomonių čia, ar Facebooke.