Aš auginu plaukus? Apie pokyčius priežiūroje ir produktus

Estimated read time 7 min read

[2022 01 19] Tie, kas mane pažįsta, žino, kad aš nesižaviu ilgais plaukais. Kiekvienas turime unikalų skonį ir aš dar niekada nesu mačiusi atvejo, kada tiesiog ilgi plaukai atrodo geriau nei trumpa šukuosena. Ypač kai kalbame apie tiesius plaukus aš žaviuosi karė, įvairiais iškarpymais, skutimais ir t.t. Tačiau suprantu – nors ilgi plaukai nėra gražu, tačiau patogu. Bloga diena? Susiriši ir tiek. Eini grybaut? Susiriši ir tiek. Su trumpom šukuosenom daug vargo. O jei dar plaukai pučiasi… uf…

Tačiau aš pati nuo vasaros auginu (tai reiškia, kad nekerpu) plaukus. Kodėl? Ar ilgi staigiai pasidarė gražu? Šiaip jau ne, nors štai nuorodos į foto, kas man visai patinka net ir su ilgais plaukais. Pirmas pavyzdys, antras pavyzdys. Žinoma, jau 7 metus skutamo šono ir galo aš neketinu atauginti.

Taigi, orientuojuosi į parodytus pavyzdžius, tačiau mane įkvėpė vasaros kelionė motociklu. Šalmas – nėra geriausias plaukų draugas. Kiekvieną kartą nusiėmusi jaučiuosi tikrai baisiai. Tačiau kelte sutikome du vokiečius. Vienas jų buvo garbanius su plaukais vos žemiau pečių. Ir man labai patiko, kad jis plaukus pina į žemą kasą ir tada jie visai padoriai atrodo. Įsikvėpiau nusižiūrėjusi ir esu pasiryžusi iki vasaros plaukų nekirpti. Na, nebent pačius galiukus vos vos.

Tačiau suprantama, kad su tokiu pasiryžimu reikia visai kitaip prižiūrėti plaukus. Žinote, kad aš nesibaidau silikonų ir kitų „blogybių“. Mano požiūris visada buvo toks: ai, na ok, nutriuš tie plaukai, tai nusikirpsiu mėnesio gale, svarbu dabar gerai atrodo. Tačiau dabar jau nenusikirpsiu, tad tenka rūpintis tuo, ką tepu labiau. Taip pat viso to augimo metu nesinori atrodyti kaip pasipūtusiam ir nudėvėtam grindų šepečiui. Todėl reikėjo atrasti būdą kaip valdyti savo garbanas.

Ir čia aš atradau parduotuvę Noharsh.lt. Iš karto paminėsiu, kad įrašą pažymėsiu kaip reklamą, nes esu gavusi porą dalykų pabandyti. Tačiau pirmasis mano užsakymas ir antrasis, šalia kurio gavau dovanų, daryti be jokių blogeriškų nuolaidų, tad didžiąją dalį minimų priemonių pirkau pati, o dovanotas pažymėsiu žvaigždute.

Apie parduotuvę sužinojau instagrame, jau net nepamenu iš ko. Kadangi esu garbanų priežiūros produktų maniakė, tai aišku, kad ilgai varvinau seilę negalėdama išsirinkti, ką gi pirkti, nes norėjosi visko. Man taip pat labai patiko patarimai aprašymuose ir jų blogas. Parduotuvės atstovai ragina nebijoti miksuoti priemonių. Man kartais atrodo, kad nenuplaunamo kondicionieriaus, formavimo kremo ir formavimo gelio bus per daug, bet išbandžiusi vieną kitą kombinaciją supratau, kad pradėjo patikti plaukai!

Taigi, papasakosiu kokias priemones naudoju, kaip jas derinu, ką dar planuoju išbandyti, ne tik iš šios parduotuvės, nes pas mane keliauja dar keli daiktai, tad apie viską iš eilės.

„Curly Love“ nenuplaunamas drėkinantis plaukų kondicionierius

Pirkau noharsh.lt, 290ml kainavo 15.90 EUR.

Man labai patinka nenuplaunami kondicionieriai. Pardavėjas siūlo šį (kaip ir daugelį kitų produktų) tepti ant labai šlapių, dar varvančių plaukų. Aš bandžiau ir ant nusausintų, ir ant varvančių. Antruoju atveju sunku padauginti ir plaukai atrodo drėgnesni. Dešimtbalėje sistemoje kondicionierių vertinčiau 6-7. Ir net negaliu įvardinti, kas man nepatinka. Gal matiškumo jausmas liečiant plaukus? Tačiau nuo pūtimosi labai padeda.

„Yari green curls“ ypatingai drėkinantis, nenuplaunamas kondicionierius

Pirkau Noharsh.com, 355ml kainavo 14,90 EUR.

Atrodytų paskirtis ta pati, naudojimo būdas toks pats, bet man patiko daaaug labiau! Aš jį tepu ant šlapių plaukų, tada ant dar ant drėgnų, po to dedu gelį ir garbanos būna wow. Ir dar kitą dieną supurškiu vandeniu ir vėl patepu kondicionieriumi. Minkštos, malonios. Produktą rekomendoju ne tik garbanėms, bet ir visoms sausaplaukėms.

„Jessicurl Confident Coils“ garbanų formavimo kremas

Produktas čia. 236 ml kainuoja 18.90 EUR.

Kol kas tai vienintelis mano garbanų formavimo kremas, kurį naudoju po nenuplaunamo kondicionieriaus prieš gelį arba be jo. Labai patinka, nes nėra lipnus ir juo gaunasi minkštos garbanos. Jei netyčia padauginu ir jos išdžiūva kiek sulipusios, tai kuo puikiausiai išsigniaužo. Negaila nė cento.

„Jessicurl“ galvos odą plaunantis kondicionierius

Nuoroda čia. 236ml kainavo 18.90 EUR.

Esu išbandžiusi daug plaunančių kondicionierių. Pats principas man labai patinka, tai kone švelniausias būdas. Svarbiausia, kad neišsausina. Konkrečiai ši priemonė nei patiko, nei nepatiko. Stebėtinai skysta konsistencija (beje, reikia suplakti) šiek tiek erzina. Tačiau plovimo prasme didelių priekaištų neturiu. Gal tik naudojasi man jis gana greitai, tad kainos ir kiekio santykis nėra labai draugiškas.

„Yari Green Curls“ neapsunkinantis garbanų formavimo gelis

384 ml kainuoja 16.90 EUR. Pirkti čia. Labai labai smagus gelis, kuris visai nelipina. Jei jo uždėsite vos vos (pagal rekomendacijas ant labai šlapių plaukų, paskutiniame žingsnyje po formavimo kremo), tai tiesiog padės palaikyti formą. Jei pridėsite daug – plaukai išdžius su šlapiu efektu, kuris išsigniaužo. Štai čia mano plaukai po visų priemonių dar iki galo neišgniaužyti, tad šiek tiek dar matosi kietesnių sruogelių, bet man patinka, kad nepasipūtę, garbanoti ir blizgūs.

Trečią dieną po plovimo plaukai atrodo maždaug taip.

Man jau nebepatinka tas vėlimasis, tad plaunu, nors galėčiau susirišti ir dar tempti.

„Eco Styler“ garbanu formavimo gelis su alyvuogiu aliejumi*

Šį produktą gavau dovanų, pirkti galima čia, 236 ml kainuoja 6.90 EUR.

Dėl šio gelio mane įspėjo – reikia daug vandens. Tepti ant labai šlapių plaukų ir dar šlapinti, nes kitaip plaukai sulips. Bet mano patirtis rodo, kad nėra jis labai lipnus ir ant plaukų tik vos sunkesnis nei anksčiau minėtas. Labai patiko tai, kad gerai formuoja nesausidamas. Darėm vyrui skiauterę. Jis prisipirko visokių super strong gelių iš Drogo ir nieko – nepastatė. Sakau, ei, traukiam mano eko šmeko ir ką jūs manot? Kuo puikiausiai pavyko! Ir buvo pripažinta, kad tikrai nedžiovina ir dar blizga!

„Ecoslay Banana Cream“ giliai drėkinantis plaukų kondicionierius*

Gavau išmėginti 30ml pakuotę, kuri kainuoja 4.50 EUR.

Šis kondicionierius-kaukė tikrai yra itin drėkinantis. Tiesa, laikyti ant plaukų reikia pusvalandį, rekomenduotina – šiltai. Tai man čia trūkumas, nes aš visą galvos plovimo reikalą mėgstu susitvarkyti duše, o ne dušintis, tada vaikščioti su kepurėle, tada vėl eit plautis visko. Tad tinkamai taip ir neišbandžiau, tačiau tepiau plaukus 10 minučių – oho, na labai labai suminkština, tad tikiu, kad po 30 min efektas būtų wow!

Kol kas esu išbandžiusi tiek, tačiau taip pat ateityje norėčiau pamėginti keratininę kaukę, taip pat išbandyti formavimo putas, „Ecoslay“ formavimo priemones, bei visus „Yari green“ produktus, nes du turimi labai patiko.

Tad čia viskas iš minėtos parduotuvės – garbanių rojaus. Tačiau aš gi nebūčiau aš. Pas mane iš užsienio atkeliauja kietas co-wash:

Dar vienas plaunantis kondicionierius:

Ir „Curlsmith Bond Curl Rehab Salve“ – kas yra keratininė priemonė:

Taip netrukus išbandysiu lietuvišką BIOCOS šampūną ir kaukę su šilku. Tad mano plaukų priežiūros pasaulėlyje pokyčiai – tik draugiškos priemonės ir sluoksniavimas be baimės. Nes kas gali nutikti? Plaukai apsunks, atrodys riebaluoti? Na, kmon, vienas plovimas ir pataisyta. Tačiau kol kas pasiteisina viskas, ką darau.

Ai, tiesa, dar nusipirkau kepurę su satininiu pamušalu ir skirtumą matau – plaukai mažiau veliasi ir žalojasi. Tokia tad patirtis, reikia tikėtis, kad vyras pagavęs nenukirps ir užauginsiu aš tas garbanas iki vidurio pečių.


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#REKLAMA

17Comments

Add yours
 1. 1
  Dovile

  na ką gi – matau, kad apsiginklavusi esi gerom priemonėm, manau, žirklių net ir nesinorės traukti 😀 tai liko tik palinkėti kantrybės auginant ilgas kasas!

 2. 2
  Salomėja

  Dovile, labai ilgų man nereikia, bet už linkėjimą ačiū, nes daug plaukų visada erzina, tai galiu neištvert 🙂

 3. 3
  Živilė

  Man taip pat labai aktualu padorus garbanotų plaukų vaizdas iš po šalmo. Lauksiu foto tos žemos kasos, ar teisingai ją įsivaizduoju

 4. 4
  Salomėja

  Živile, ilgai laukt kol užauginsiu. Na bet tiesiog supinta kasa, šimtametė klasika 🙂

 5. 5
  DaliaM

  Aš dabar atsiauginus plaukus, draugai nematę kurį laiką sako “plaukai”! Man patinka ilgesni, noriu dar paauginti Įsigijau įprotį sukiot sruogą apie pirštą hahha, žaisti su plaukais Mano plaukai labai kitokio tipo – ploni, dažyti, linkę veltis, šaknys riebios, tad ir produktai kiti. Bet paminėsiu vistiek, nes gi irgi norisi pasidalinti Metų atradimas Rahua Hydration Detangler – neįsivaizduoju kaip anksčiau iššukuodavau savo “liūtiškus” plaukus po plovimo (anksčiau net nežinojau kad būna produktai palengvinantys iššukavimą, galvojau tik spec. šepečiai). Jau produktą kartoju, ir nusipirkau dar atsargų – visur dabar su juo. Palepinu plaukus ir nenuplaunamu kondicionierium, bei tom namų dienom – aliejuku galams (nes visgi gerokai apsunkina). Kartkartėm Olaplex’as. Pamėgau ir MANO ritualai produktus (šampūną, kondicionierių, kaukę). Plaukai mūsų skirtingi, bet gal teko išbandyt MANO?

 6. 6
  Salomėja

  DaliaM, aš manau, kad į garbanotų plaukų priemones turėtų atkreipti dėmesį ir kito tipo žmonės, kurie nebijo žodžio „curls“ etiketėje. Juk nė viena tų priemonių negarbanoja, tačiau jos padarytos taip, kad iš prigimties sausus plaukus labiau drėkintų ir neleistų pūstis, bet neapsunkintų, nes apsunkintos garbanos nutįsta, o ne sukasi. Drėkinimas neapsunkinant manau daugelio siekiamybė, bet va, žmonės bijo kartais. 😀
  MANO ritualai aliejuką esu bandžiusi – šiaip jau labai patiko. Ir kažkurią aliejinę kaukę. Visai nieko, nors tarp jų skritumo nematau. Aliejai ir tiek. O naujausių produktų nesu bandžiusi.
  O iššukavimui tai tarp vaikiškų produktų gali pasidairyt, pas juos labai populiarūs detangleriai 🙂

 7. 7
  Gintare

  Na va, ir aš prasinešiau parduotuvėj, ačiū, Salomėja, už rekomendaciją. Siuntą pristatė žaibo greitumu, laukia malonioji dalis-produktų bandymas

 8. 9
  Gintare

  Yari kaukę, jūsų rekomenduotos bananų kaukės miniuką ir dar valantį šampūną. Bananų kaukę jau pabandžiau, pusvalandį laikiau šiltai ir dabar sėdžiu gražiai garbanota:) puikiai!

 9. 10
  alina

  Mane labiausiai domina kur gauti tą kepurę kuri mažiau gadina plaukus. Nes vargas su tom kepurėm

 10. 11
  Salomėja

  Aš savo pirkau Amazon.de su sintetiniu satinu, bet ta pati mano minėta parduotuvė no harsh pardavinėja savo užsakymu LT gamintas kepures su šilku 😉

 11. 12
  Kiekvienas...

  …turime unikalų skonį ir aš dar niekada nesu mačiusi atvejo, kada trumpi plaukai su šlykščiu skustu šonu atrodo geriau nei bet kokia kitokia šukuosena. 😛

 12. 13
  Salomėja

  Kiekvienas…, leiskit, atspėsiu – ilgi, gal net priauginti, kiekvieną dieną tiesinami plaukai? 😀 Neįsiskaudinkit taip dėl kiekvieno rašinėlio rasto internete 🙂

 13. 14
  Neatspėjot

  Mano plaukai vidutinio ilgio ir garbanoti. Šukuosenos įvairios pagal nuotaiką. Draugių plaukai ir ilgi, ir trumpi, ir tiesūs, ir garbanoti. Visi savaip gražūs. Net ir skusti šonai savotiškai įdomūs, nors man asmeniškai visgi negražūs. Bet ne tame esmė.

  Šiaip tai atklydau priemonių apžvalgos, bet teksto pradžia neskaniai kažkaip susiskaitė. Tarsi visos ilgaplaukės – baidyklės. Nuomonę tai turim visi, bet… Gal visgi kalbėkit už save, o ne už visus (pvz “ilgi plaukai nėra gražu, bet patogu” – pateikiat kaip aksiomą, bet iš tikrųjų tai tik JUMS negražu, bet atrodo patogu, kitam – ir gražu, ir patogu, trečiam – gražu, bet nepatogu). Nes priemonių apžvalgai tokia pradžią tikrai nieko gero… Panašiai kaip “ilgaplaukėms neskaityti”. 😀

 14. 15
  Salomėja

  Neatspėjot,
  “Tie, kas mane pažįsta, žino, kad aš nesižaviu ilgais plaukais. Kiekvienas turime unikalų skonį ir aš”

  “kai kalbame apie tiesius plaukus aš žaviuosi”

  Mes gal ne apie tą patį tekstą ;). Nes “aš aš aš”, kaip ir sufleruoja, kad aš čia apie savo skonį 😉 O bet tačiau, čia jau ne aš kažką šlykščiu vadinu, nes tai, kad man ilgi plaukai negražu, labai labai nutolę nuo to, kad šlykštu ;). O skaityti ar neskaityti, čia jau jums rinktis.

 15. 16
  Dalia

  Labai labai grazus plaukai, mes jau tokios tos moterys, turime tiesius plaukus, gi norime garbanotu…Taip ir as, ziuriu i tas grazias garbanas ir noriu bent puses ju :)))

 16. 17
  Salomėja

  Dalia, aš irgi noriu tokių garbanotų plaukų, kokių nori tiesiaplaukės 🙂

+ Leave a Comment