[2022 10 12] Jei bent šiek tiek besidominčio grožio pasauliu žmogaus paklausčiau, kokie džiovintuvai dabar ant bangos, tai labai tikėtina, kad išgirsčiau Dyson pavadinimą. Aš juos matau visur. Lietuvos influenzos reklamuoja, bet ir užsienio reels’uose, bei youtube šis prekinis ženklas dominuoja. Pastaruoju metu seku daug garbanių ir bandau perprasti garbanų formavimo subtilybes, tad atrodo, kad visos turi tą patį feną.

Neslėpsiu, kad ir man Dyson imponuoja, bet jis… kainuoja 500 EUR. O aš esu linkusi gyventi pagal savo kišenę. Visgi man reikėjo naujo džiovintuvo. Lyg šiol naudojau Philips, kurį esu minėjusi ir rodžiusi šiame tekste. Tačiau jo difuzeris sulūžo ir krisdavo džiovinant plaukus. Gal būtų galima problemą išspręsti izoliacija, bet džiovintuvą naudoja ir Gedas, tad tą difuzerį reikia nuimti. Beje, kai draugui pasakojau, kodėl pirkau naują feną ir paminėjau, kad jo mums šeimoje reikia abiems, tai labai nustebo, kad mano vyras džiovina plaukus. Nežinau kodėl 🙂

Dar vienas Philips minusas buvo tas, kad jis neturėjo vidutinės temperatūros. Arba labai vėsus oras, kas man reiškia 1,5 valandos džiovinimo, arba labai karštas, kas man reiškia perdžiovintus, net traškius plaukus. Todėl rinkdamasi džiovintuvą ieškojau tokio, kuris turi ir tarpinę temperatūrą. Taip pat norėjau platensio difuzeriaus su trumpesniais spygliukais. Po ilgo naršymo apsistojau ties šiek tiek brangesniu už filipsus, bet gerokai pigesnio už Dyson varianto – Parlux Digitalyon + Magic Sense. Prietaisą pirkau Notino.lt, mokėjau 180 EUR, o aprašymą galite paskaityti čia.

Iš esmės, tai daug žinoti ir nereikia. Yra du greičiai ir trys temperatūros režimai. Taip pat šalto oro mygtukas. Žemiausias temperatūros režimas taip pat pučia šaltą orą. Difuzeris užsideda tvirtai ir nebeturiu problemų, kad tik kas ir nukrenta į kačių smėlį (kuris pas mus vonioje).

Absoliučiai visi patarėjai nuo insta žvaigždžių, insta kirpėjų ir priemonių pardavėjų garbanas rekomenduoja džiovinti lėčiausiu pūtimu ir vidutine temperatūra.

Dar turiu paminėti, kad Parlux Digitalyon + Magic Sense turi ilgą 3m laidą ir tai tampa šiokiu tokiu nepatogumu, kai reikia suvynioti.

Vos pirmą kartą išsidžiuvinusi plaukus rašiau Gedui, kad matau didelį skirtumą nuo Philips. Visų pirma, tai išsidžiovinau daug greičiau ir neperkaitindama plaukų, o visų antra, bangos tampa išraiškingesnės. Tiesa, nežinau, kiek plaukus džiovinate jūs, bet iki visiško sausumo man reikia bent pusvalandžio. Ne visda tiek ištveriu.

Išdžiuvę plaukai man labai patinka, tiesa, čia daugiau gal nemokėjimas elgtis su priemonėmis, bet dienos eigoje ima šiauštis. Pirma foto – ką tik išdžiovinti, antra – vakarop, pabuvus ir lauke ir vėjyje.

Džiovinimo techniką nusižiūrėjau šiame garbanotų plaukų pardavėjų instos filmuke. Iš pradžių džiovinu šaknis, po to gniaužau difuzeriu.

Tad verdiktas – fenas man patiko, nes juo greičiau ir gražiau išsidžiovinu plaukus. Patogus difuzeris, tvirtas ir patikimas daiktas. Ne per sunkus.

Na, o kalbant apie plaukų priežiūros rutiną, tai ji pas mane nors ir įvairi produktais, bet visada panaši.

Plaunu šampūnu arba kondicionieriumi ir naudoju proteininę arba drėkinančią kaukę.

Pasirinkimas priklauso nuo daug ko, pvz., proteininę kaukę tepu rečiau, nes tiesiog bijau padauginti. Kitas, kurios yra panašios paskirties, pagal nuotaiką ar pvz., renkuosi kondicionierių, kai jau visai neturiu laiko. Nesu vieno produkto gerbėja, man patinka rotuoti.

Kas liečia formavimą, čia irgi priemones pamaišau, bet sistema ta pati: nenuplaunamas kondicionierius plius garbanų kremas arba putos plius garbanų gelis. Daugelį produktų bloge jau esu aptarusi trumposiose apžvalgose. Kadangi šias priemones naudoju ir antrą bei trečią dieną, man jos gana greitai baigiasi ir vis išbandau kažką naujo, tad net nerodau, jei reikia rekomendacijos, klauskit. Kol kas mažiausiai esu patenkinta geliais. Visi atrodo šiek tiek per silpni.

Beje, antrą ir trečią dieną plaukų neplaunu. Paprastai juos sušlapinu, gana gausiai (tik ne šaknis), patepu su vandeniu pamaišytu kremu ir geliu, vėl džiovinu difuzeriu.

Na ir nereiktų dažyt taip dažnai tų šaknų, tai sakyčiau, kad visai faini tie mano plaukai. Pagaliau pradedu atrasti priemones ir technikas. Anksčiau skeptiškai žiūrėjau į visus tuos garbonotos merginos metodus, bet žiūriu, kuo toliau, tuo labiau pavyksta suvaldyti plaukus. Nebebijau sluoksniuoti priemonių, anksčiau tiek daug (šampūnas, kaukė/balzamas, nenuplaunamas balzamas, formavimo kremas, gelis) atrodė kosmosas, dabar gi matau, kad tinkami pasirinkimai neapsunkina, nesulipina ir kaip tik aš dar iš baimės padauginti per mažai kartais ir panaudoju 🙂

Turiu vieną klausimą visiems visų tipų plaukų žmonėms: kiek laiko džiovinate plaukus? Jei feno nenaudojate ir tą darote natūraliai, tai per kiek laiko jums jie išdžiūva?


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.