Ar verta investuoti į džiovintuvą? „Parlux Digitalyon + Magic Sense“ apžvalga ir mano plaukų priežiūros rutina

Estimated read time 5 min read

[2022 10 12] Jei bent šiek tiek besidominčio grožio pasauliu žmogaus paklausčiau, kokie džiovintuvai dabar ant bangos, tai labai tikėtina, kad išgirsčiau Dyson pavadinimą. Aš juos matau visur. Lietuvos influenzos reklamuoja, bet ir užsienio reels’uose, bei youtube šis prekinis ženklas dominuoja. Pastaruoju metu seku daug garbanių ir bandau perprasti garbanų formavimo subtilybes, tad atrodo, kad visos turi tą patį feną.

Neslėpsiu, kad ir man Dyson imponuoja, bet jis… kainuoja 500 EUR. O aš esu linkusi gyventi pagal savo kišenę. Visgi man reikėjo naujo džiovintuvo. Lyg šiol naudojau Philips, kurį esu minėjusi ir rodžiusi šiame tekste. Tačiau jo difuzeris sulūžo ir krisdavo džiovinant plaukus. Gal būtų galima problemą išspręsti izoliacija, bet džiovintuvą naudoja ir Gedas, tad tą difuzerį reikia nuimti. Beje, kai draugui pasakojau, kodėl pirkau naują feną ir paminėjau, kad jo mums šeimoje reikia abiems, tai labai nustebo, kad mano vyras džiovina plaukus. Nežinau kodėl 🙂

Dar vienas Philips minusas buvo tas, kad jis neturėjo vidutinės temperatūros. Arba labai vėsus oras, kas man reiškia 1,5 valandos džiovinimo, arba labai karštas, kas man reiškia perdžiovintus, net traškius plaukus. Todėl rinkdamasi džiovintuvą ieškojau tokio, kuris turi ir tarpinę temperatūrą. Taip pat norėjau platensio difuzeriaus su trumpesniais spygliukais. Po ilgo naršymo apsistojau ties šiek tiek brangesniu už filipsus, bet gerokai pigesnio už Dyson varianto – Parlux Digitalyon + Magic Sense. Prietaisą pirkau Notino.lt, mokėjau 180 EUR, o aprašymą galite paskaityti čia.

Iš esmės, tai daug žinoti ir nereikia. Yra du greičiai ir trys temperatūros režimai. Taip pat šalto oro mygtukas. Žemiausias temperatūros režimas taip pat pučia šaltą orą. Difuzeris užsideda tvirtai ir nebeturiu problemų, kad tik kas ir nukrenta į kačių smėlį (kuris pas mus vonioje).

Absoliučiai visi patarėjai nuo insta žvaigždžių, insta kirpėjų ir priemonių pardavėjų garbanas rekomenduoja džiovinti lėčiausiu pūtimu ir vidutine temperatūra.

Dar turiu paminėti, kad Parlux Digitalyon + Magic Sense turi ilgą 3m laidą ir tai tampa šiokiu tokiu nepatogumu, kai reikia suvynioti.

Vos pirmą kartą išsidžiuvinusi plaukus rašiau Gedui, kad matau didelį skirtumą nuo Philips. Visų pirma, tai išsidžiovinau daug greičiau ir neperkaitindama plaukų, o visų antra, bangos tampa išraiškingesnės. Tiesa, nežinau, kiek plaukus džiovinate jūs, bet iki visiško sausumo man reikia bent pusvalandžio. Ne visda tiek ištveriu.

Išdžiuvę plaukai man labai patinka, tiesa, čia daugiau gal nemokėjimas elgtis su priemonėmis, bet dienos eigoje ima šiauštis. Pirma foto – ką tik išdžiovinti, antra – vakarop, pabuvus ir lauke ir vėjyje.

Džiovinimo techniką nusižiūrėjau šiame garbanotų plaukų pardavėjų instos filmuke. Iš pradžių džiovinu šaknis, po to gniaužau difuzeriu.

Tad verdiktas – fenas man patiko, nes juo greičiau ir gražiau išsidžiovinu plaukus. Patogus difuzeris, tvirtas ir patikimas daiktas. Ne per sunkus.

Na, o kalbant apie plaukų priežiūros rutiną, tai ji pas mane nors ir įvairi produktais, bet visada panaši.

Plaunu šampūnu arba kondicionieriumi ir naudoju proteininę arba drėkinančią kaukę.

Pasirinkimas priklauso nuo daug ko, pvz., proteininę kaukę tepu rečiau, nes tiesiog bijau padauginti. Kitas, kurios yra panašios paskirties, pagal nuotaiką ar pvz., renkuosi kondicionierių, kai jau visai neturiu laiko. Nesu vieno produkto gerbėja, man patinka rotuoti.

Kas liečia formavimą, čia irgi priemones pamaišau, bet sistema ta pati: nenuplaunamas kondicionierius plius garbanų kremas arba putos plius garbanų gelis. Daugelį produktų bloge jau esu aptarusi trumposiose apžvalgose. Kadangi šias priemones naudoju ir antrą bei trečią dieną, man jos gana greitai baigiasi ir vis išbandau kažką naujo, tad net nerodau, jei reikia rekomendacijos, klauskit. Kol kas mažiausiai esu patenkinta geliais. Visi atrodo šiek tiek per silpni.

Beje, antrą ir trečią dieną plaukų neplaunu. Paprastai juos sušlapinu, gana gausiai (tik ne šaknis), patepu su vandeniu pamaišytu kremu ir geliu, vėl džiovinu difuzeriu.

Na ir nereiktų dažyt taip dažnai tų šaknų, tai sakyčiau, kad visai faini tie mano plaukai. Pagaliau pradedu atrasti priemones ir technikas. Anksčiau skeptiškai žiūrėjau į visus tuos garbonotos merginos metodus, bet žiūriu, kuo toliau, tuo labiau pavyksta suvaldyti plaukus. Nebebijau sluoksniuoti priemonių, anksčiau tiek daug (šampūnas, kaukė/balzamas, nenuplaunamas balzamas, formavimo kremas, gelis) atrodė kosmosas, dabar gi matau, kad tinkami pasirinkimai neapsunkina, nesulipina ir kaip tik aš dar iš baimės padauginti per mažai kartais ir panaudoju 🙂

Turiu vieną klausimą visiems visų tipų plaukų žmonėms: kiek laiko džiovinate plaukus? Jei feno nenaudojate ir tą darote natūraliai, tai per kiek laiko jums jie išdžiūva?


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

17Comments

Add yours
 1. 1
  Neringa

  Mano plaukai ploni, bet jų gana daug, natūraliai išdžiūna kažkur per valandą. Su fenu 20 minučių, bet jis pas mane labai senas ir labai retai naudoju. Dukros plaukai stori ir jų labai daug, tai dairausi naujo feno, ačiū už apžvalgą!

 2. 2
  T.

  Aš feną naudoju labai retai, dažniausiai leidžiu džiūti natūraliai. Nesu įvaldžiusi džiovinimo meno 🙂 Mano plaukai labai ploni, visiškai tiesūs ir labai sunkios struktūros. Ilgoki, bet dažniausiai natūraliai džiūva apie 2 val., o su fenu gal apie 30 min. Vakar kaip tik gerokai patrumpinau, teks vėl mokytis gyvent su trumpesne šukuosena, tad ir džius kiek trumpiau 🙂

 3. 3
  JD

  Mano plaukai stori, kai turėjau ilgus, kartais ir paros iki pilno sausumo natūraliai džiovinant neužtekdavo. Jau kuris laikas turiu trumpus ir turėjau kelis fenus, tai kokybiskas/profesionalus fenas yra nepalyginamas palengvinimas ir plaukas visiškai kitaip elgiasi (gerąją prasme). Vidutiniškai džiovinu 5minutes,nes duodu naturaliai pradžiūti rankšluostyje pagal cgm. Realiai reiktų 10-15min, bet man nusibosta naudoju babyliss pro serijos fena, jau kokie 4metai, nes nusibodo kas kelis keist filipsus 🙂 o kirpeja sake labai pasistengt reiktu kad babyliss ‘uzsilenktu’ dabar tik pavydukas naujesnės kartos fenams, nes jie daznai tyliau dirba, bet kai reikia 5minutems..dzin

 4. 4
  Eglė

  Mano plaukai ploni, tiesūs, bet ilgi. Paprastai su mikro pluošto rankšluosčiu sėdžiu apie pusę valandos, kol išsišukuoju galai jau būna pradžiūvę, džiovintuvu dar užtrunku kokias 2-3 minutes vidutinėj temperatūroj ir mažiausiu greičiu. Turiu Philips džiovintuvą su jonizatorium dar nuo lito laikų. Natūraliai išdžiūna gal per pusvalandį vis kedenant ir atkeliant nuo šaknų.

 5. 5
  Laima

  OMG, pusė valandos… mano plaukai ilgi ir tiesūs, sakyčiau, vidutinio storumo. Jei prieš tai bent kelias minutes pabūnu užsivyniojusi rankšluostį, pilnai išsidžiovinu max per 5 minutes. Natūraliai išdžiūsta irgi gan greitai, bet man nepatinka, kaip jie tada mmm..krenta? guli? stovi?..

 6. 6
  DaliaM

  Kurį laiką išvis feno neišsitraukdavau, dabar po karantinų pradėjom kartais eiti į ofisą, tai pasidarė aktualu šlapiai neiti. Aš irgi naudoju mikropluoštinį spec rankšluostį plaukams, bet džiovinu su fenu max 5 minutes, daugiau kantrybės neturiu. Plaukai pas mane pastoviai netvarkingi, reiktų išmokt kažkaip juos sutvarkyt, bet kadangi riebi oda, tai čiut daugiau priemonių ir žiauriai plaukai apsunksta. Bet panaudoju ir aliejuką galiukams ir panašiai tom dienom kai žinau kad svarbių meetų nenusimato. Dairaus naujo feno, nes savo senuką nešiojuos į baseiną, tai aptingau jį vis traukt iš tašės. Šiaip mane užinfluencino su cloud nine airshot, neteko domėtis? Bet žymiuosi, seku skelbimuose, naujam nenoriu leist pinigų :)))

 7. 7
  Salomėja

  Ačiū už atsakymus!

  Laima, na su karščiausiu pūtimu galėčiau per 15 min išdžiovinti, bet tada plaukai kaip stagarai, tai koks tikslas? 🙂 O natūraliai džiovinant, man gali ir visai neišdžiūti. Ta prasme, realiai ryte išsiplovusi, kartais gult einu dar šiek tiek drėgnomis šaknimis 🙂

  Dalia, nieko negirdėjau apie tokį, bet matyt garbanės jų ir nenaudoja, matau, kad komplektacijoj lyg nėra difuzerio, atskirai pirkt neįdomu :), o be jo, tai mano atveju, nebent karnavale pudelį norėčiau vaidinti.

 8. 8
  DaliaM

  Taip, difuzorius atskirai, jį irgi pasižymėjus žmonių skelbimuose :)) Beje, aš nesu gyvenime naudojus difuzoriaus, bet noriu išbandyti, reiks mokytis naudoti 😀
  Ir dar pamiršau pagirti nuotraukas! Gražu, gera dovana buvo :)))

 9. 10
  DaliaM

  Salomėja, no no, sakyčiau lengvai banguoti, šiaip ploni, dažyti ir labai besiveliantys (po plovimo aš liūtas) 😀 Dabar net susimėčiau, bet atsivertus rašo kad prideda volume (kas man aktualu). O šiaip visad įsivaizdavau kad difuzeriai nuo šaknų turėtų pakelt, galiu ir klyst.

 10. 11
  Salomėja

  Na aš ne ekspertė, bet kai kur nors aprašomas difuzeris, kad ir tame pačiame dyson, visada kalbama apie garbanas ir jų volume, juk į jį dedama sugniaužyta sruoga. Bet gal kažkas tikrai yra sugalvojęs panaudojimo būdų ir kitiems plaukų tipams, tiesą sakant nesidomėjau.

 11. 12
  Teodora

  Mano irgi filpsas su jonizatorium nuo lito laiku kaip rase viena mergina 🙂 pries metus galvoju atsinaujinsiu, tai pasiemiau ale mandresni revlon. Viena karta tenaudojau del didelio triuksmo. Bliam, kas ten per lektuvo variklis, maniau i ora ne tik garbanos, bet ir as pakilsiu. Sudominai su siuo fenu, idomu, koks triuksmo lygis su juo? Mano plaukai labai tankus, nuejus slapia galva miegoti esu daug kartu prisidirbus: issaukus dermatita, galvos niezuli.

 12. 13
  Salomėja

  Teodora, pasitariau su vyru ir sunku įvertint. Jis sako, kad veikia tyliau ir efektyviau nei Philips, o man atrodo, gal garsiau. Bet nėra lėktuvas. Beje, jonizatoriai manau dabar pas visus kaip taisyklė jau yra ir net nebeakcentuojama.

 13. 16
  Vil

  Man labai patinka lininiai rankšluosčiai!!! Močiutės senus naudoju 🙂 susuku į vieną, palaikau, tada į kitą, nu kokius 40 proc vandens nutraukia, ir nevelia plaukų, nes lygūs.
  Ir greitai išdžiūna ant gyvatuko.

 14. 17
  Salomėja

  Vil, gal ir gerai, kai reikia nutraukt, bet aš stengiuosi priešingai 🙂 Jei rankšluostyje per daug nusausėja, vėl purškiu vandeniu prieš tepdama gelius ir džiovindama 🙂

+ Leave a Comment