[2023 02 08] Mano tekstas „Patarimai kaip nusidažyti plaukus su chna“, rašytas prieš 12 metų, vis dar nepraranda aktualumo. Kiekvieną mėnesį į jį užsuka nauji skaitytojai. Dažot chna? Ir kaip sekasi? Aš tikrai ilgai bandžiau augalinius dažus, tad patirties turiu. Tiesa, prieš 12 metų mano tikslas buvo raudoni plaukai ir visa patirtis rėmėsi į tai, kaip juos kuo labiau paraudoninti. Dabar gi aš noriu rudų, natūralių tonų, tad didysis klausimas ar galima išgauti gražų dažymą, jei tavo galva padabinta žilais atspalviais?

Trumpai priminsiu savo plaukų dažymo istoriją.

Dabar man 40 metų, o keisti spalvą pradėjau gal aštuntoje klasėje. Į tamsią, į šviesią, galiausiai į raudoną. Daug metų raudonavau, vėliau grįžau prie rudų atspalvių, o prieš kokių 14 metų vėl į raudoną. Nė karto per tuos metus (nuo aštuntos klasės) aš neturėjau natūralių savo plaukų. Visada dažiau. Kažkada dėl spalvos, vėliau dėl žilumo.

Žilų plaukų atsirado gana anksti, bet kažkaip į širdį neėmiau, nes gi dažau, tad koks skirtumas? Dabar gi tie žili sudaro gal 50-60 procentų ir kai nuauga šaknys, labai šviečia smilkiniuose ir kontrastuoja su natūraliai tamsiais plaukais. Todėl dabar mano dažymo tikslas yra tik paslėpti tą žilumą, nes man jis negražus. Turiu omenyje, kad mielai natūraliai žilčiau jei būčiau blondinė, ar jei visi 100% nubaltų, bet dabar tik atrodau netvarkingas raibas paukštelis.

Ir dažams nesu išranki. Man tinka ir saloniniai, ir iš prekybos centro. Išbandžiau labai daug, nes vis mėgstu keisti ir kažkokio esminio skirtumo nepastebėjau. BET… pastaruoju metu pradėjau naudoti garbanotos merginos metodą, kuriame rekomenduojama visiškai atsisakyti silikonų. Ir man tas metodas tiko bei patiko, bet iškilo bėda. Visuose dažuose silikonų yra. Na bent daugumoje lengvai prieinamų tai tikrai. Todėl pagalvojau, kad gal reikia grįžti prie chna. Juk natūralu, saugu, sako, kad chna stiprina plaukus.

Pasidariau namų darbus. Kokius dažus rinktis? Juk man reikia rudų. Šiais laikaus sukurta jau daug įvairių mišinių, tad pačiai ieškoti proporcijų nebereikia. Taigi, apsistojau prie Khadi prekinio ženklo, kuris siūlė rudos spalvos žolelių mišinį.

Tiesa, gamintojas teigia, kad norėdama nudažyti žilus plaukus turėsiu daryti du žingsnius ir iš pradžių teks dažyti su mišiniu-praimeriu, kuris paruoš plaukus galutinei spalvai. Nusipirkau ir tokį.

Šiose dėžutėse yra žalios spalvos žolelių milteliai, kuriuos reikia sumaišyti su nurodytos temperatūros vandeniu. Jei per šaltas – gausis žalsvi plaukai. Jei per karštas – raudoni. Grietinės konsistencijos masę reikia tepti ant galvos, palaikyti šiltai mažiausiai valandą (praimerį, po kurio tepami dažai), ir mažiausiai dar dvi valandas (dažus). Žoleles išplauti būtina vien vandeniu be šampūno. 24 valandas nerekomenduojama naudoti nei šampūnų, nei kondicionierių, nes pasak gamintojų, per tą laiką dažai vis dar skleidžiasi.

Kaip matote terlionės labai daug. Gana sunku ta koše išsitepti. Kvapas patiks ne visiems. Nuobodu tiek laiko laukti. Norisi verkti, kai reikia išplauti be jokių minkštinančių priemonių. Tačiau žmonės pasirašo dar ne tokioms kankynėms ir šiuos žingsnius aš bandžiau atlikti du kartus.

Negaliu sakyti, kad plaukų visiškai nenudažo. Nudažo. Žilus – žalsvu atspalviu, nors steigiausi laikytis visų instrukcijų. O tas žalsvai rudas plaukas gerame apšvietime spindi ryžai. Todėl skelbiu, kad žilų nudažyti su chna rudai yra beveik neįmanoma. Beveik, nes gal kažkam pavyksta, gal kažkieno plaukai imlesni. Bet aš patyriau feilą.

Taigi, grįžau prie sintetinių dažų paieškos. Juk turi būti kažkas, kame nėra silikonų. Ir… neradau. Bet radau vienus, kuriame pagrindiniai silikonai tikrai nedominuoja (pačioje sudėties pabaigoje yra Simethicone). O tie dažai yra Herbatint.

Papildymas. Rašydama šį įrašą sudėtį pasižiūrėjau amerikietiškame puslapyje, tačiau vėliau patikrinau ant dėžutės, pirktos Lietuvoje ir man atpažįstamų silikonų nematau.

Renkuosi 5N spalvą, kuri tikrai nėra light, labiau tamsi ruda, bet prasiplauna. Man labai patiko, kad dažai yra gana skysti, ant buteliuko pažymėta, kur ketvirtis, kur pusė, tad lengva dalinti (man dėžutės užtenka dviem kartams, tik šaknims). Žilus plaukus nudažo idealiai, plaunasi lėtai, atrodo gražiai. Ko gero tai fainiausi dažai, kuriuos kažkada esu atradusi. Paštomate jau laukia dar dvi dėžės. Perku herbatint.lt.

Jei esate atradę ilgalaikius dažus, kurie galėtų tikti garbanotos merginos metodo filosofijai, tai mielai išklausysiu rekomendacijas!


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.