Ar įmanoma žilus plaukus nudažyti chna + dažų rekomendacija

Estimated read time 4 min read

[2023 02 08] Mano tekstas „Patarimai kaip nusidažyti plaukus su chna“, rašytas prieš 12 metų, vis dar nepraranda aktualumo. Kiekvieną mėnesį į jį užsuka nauji skaitytojai. Dažot chna? Ir kaip sekasi? Aš tikrai ilgai bandžiau augalinius dažus, tad patirties turiu. Tiesa, prieš 12 metų mano tikslas buvo raudoni plaukai ir visa patirtis rėmėsi į tai, kaip juos kuo labiau paraudoninti. Dabar gi aš noriu rudų, natūralių tonų, tad didysis klausimas ar galima išgauti gražų dažymą, jei tavo galva padabinta žilais atspalviais?

Trumpai priminsiu savo plaukų dažymo istoriją.

Dabar man 40 metų, o keisti spalvą pradėjau gal aštuntoje klasėje. Į tamsią, į šviesią, galiausiai į raudoną. Daug metų raudonavau, vėliau grįžau prie rudų atspalvių, o prieš kokių 14 metų vėl į raudoną. Nė karto per tuos metus (nuo aštuntos klasės) aš neturėjau natūralių savo plaukų. Visada dažiau. Kažkada dėl spalvos, vėliau dėl žilumo.

Žilų plaukų atsirado gana anksti, bet kažkaip į širdį neėmiau, nes gi dažau, tad koks skirtumas? Dabar gi tie žili sudaro gal 50-60 procentų ir kai nuauga šaknys, labai šviečia smilkiniuose ir kontrastuoja su natūraliai tamsiais plaukais. Todėl dabar mano dažymo tikslas yra tik paslėpti tą žilumą, nes man jis negražus. Turiu omenyje, kad mielai natūraliai žilčiau jei būčiau blondinė, ar jei visi 100% nubaltų, bet dabar tik atrodau netvarkingas raibas paukštelis.

Ir dažams nesu išranki. Man tinka ir saloniniai, ir iš prekybos centro. Išbandžiau labai daug, nes vis mėgstu keisti ir kažkokio esminio skirtumo nepastebėjau. BET… pastaruoju metu pradėjau naudoti garbanotos merginos metodą, kuriame rekomenduojama visiškai atsisakyti silikonų. Ir man tas metodas tiko bei patiko, bet iškilo bėda. Visuose dažuose silikonų yra. Na bent daugumoje lengvai prieinamų tai tikrai. Todėl pagalvojau, kad gal reikia grįžti prie chna. Juk natūralu, saugu, sako, kad chna stiprina plaukus.

Pasidariau namų darbus. Kokius dažus rinktis? Juk man reikia rudų. Šiais laikaus sukurta jau daug įvairių mišinių, tad pačiai ieškoti proporcijų nebereikia. Taigi, apsistojau prie Khadi prekinio ženklo, kuris siūlė rudos spalvos žolelių mišinį.

Tiesa, gamintojas teigia, kad norėdama nudažyti žilus plaukus turėsiu daryti du žingsnius ir iš pradžių teks dažyti su mišiniu-praimeriu, kuris paruoš plaukus galutinei spalvai. Nusipirkau ir tokį.

Šiose dėžutėse yra žalios spalvos žolelių milteliai, kuriuos reikia sumaišyti su nurodytos temperatūros vandeniu. Jei per šaltas – gausis žalsvi plaukai. Jei per karštas – raudoni. Grietinės konsistencijos masę reikia tepti ant galvos, palaikyti šiltai mažiausiai valandą (praimerį, po kurio tepami dažai), ir mažiausiai dar dvi valandas (dažus). Žoleles išplauti būtina vien vandeniu be šampūno. 24 valandas nerekomenduojama naudoti nei šampūnų, nei kondicionierių, nes pasak gamintojų, per tą laiką dažai vis dar skleidžiasi.

Kaip matote terlionės labai daug. Gana sunku ta koše išsitepti. Kvapas patiks ne visiems. Nuobodu tiek laiko laukti. Norisi verkti, kai reikia išplauti be jokių minkštinančių priemonių. Tačiau žmonės pasirašo dar ne tokioms kankynėms ir šiuos žingsnius aš bandžiau atlikti du kartus.

Negaliu sakyti, kad plaukų visiškai nenudažo. Nudažo. Žilus – žalsvu atspalviu, nors steigiausi laikytis visų instrukcijų. O tas žalsvai rudas plaukas gerame apšvietime spindi ryžai. Todėl skelbiu, kad žilų nudažyti su chna rudai yra beveik neįmanoma. Beveik, nes gal kažkam pavyksta, gal kažkieno plaukai imlesni. Bet aš patyriau feilą.

Taigi, grįžau prie sintetinių dažų paieškos. Juk turi būti kažkas, kame nėra silikonų. Ir… neradau. Bet radau vienus, kuriame pagrindiniai silikonai tikrai nedominuoja (pačioje sudėties pabaigoje yra Simethicone). O tie dažai yra Herbatint.

Papildymas. Rašydama šį įrašą sudėtį pasižiūrėjau amerikietiškame puslapyje, tačiau vėliau patikrinau ant dėžutės, pirktos Lietuvoje ir man atpažįstamų silikonų nematau.

Renkuosi 5N spalvą, kuri tikrai nėra light, labiau tamsi ruda, bet prasiplauna. Man labai patiko, kad dažai yra gana skysti, ant buteliuko pažymėta, kur ketvirtis, kur pusė, tad lengva dalinti (man dėžutės užtenka dviem kartams, tik šaknims). Žilus plaukus nudažo idealiai, plaunasi lėtai, atrodo gražiai. Ko gero tai fainiausi dažai, kuriuos kažkada esu atradusi. Paštomate jau laukia dar dvi dėžės. Perku herbatint.lt.

Jei esate atradę ilgalaikius dažus, kurie galėtų tikti garbanotos merginos metodo filosofijai, tai mielai išklausysiu rekomendacijas!


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

6Comments

Add yours
  1. 1
    Irma Sincera

    Biokera dar labai geri be silikono yra, aš mamai ir tetai žilus dažau tai nudažo puikiai! Bet pas juos plonas plaukas, tavo tvirtesnis toks. Žinau, kad esi bandžiusi kažkada, kai dar lyg raudonai dažei gal..

  2. 2
    Gaivile

    Na man ir sesei pavyko nudažyti su Heena tamsiai rudai plaukus. Dažo ir žilus tiesa seses tik koks 10 % žilų. Mano kokie 30% žilų. Tiesa kas kart dažnant vis kitoks tas atspalvis gaunasi.

  3. 3
    Salomėja

    Gaivile, pasidalinkit patirtimi, kokius dažus perkat, ar kažkokias gudrybes taikot? Kiek laiko laikot, kokie jūsų natūralūs plaukai, ar nesigauna raudono arba žalio atspalvio?

    Irma, ačiū už priminimą, aš juos buvau pamiršusi.

  4. 4
    Asta

    Kaip seniai rašiau kažką čia! Bet nepraleidžiu nei vieno tavo įrašo: labai įdomu skaityti kaip sekasi su šuniuku, o i visa kita. Bet kai perskaičiau apie plaukų dažymą su chna, tai negaliu tylėti :)))).
    Pirmiausia apie mano plaukus – esu tamsi blondinė (pgl visokias ten lenteles – “dark blond”), plaukas tiesus, plonas, bet jų nemažai. Pirmą kartą dažiau su chna prieš kokius… 12metų :). Tada, žinoma, kaip ir tau, tai buvo smagumas matyti save kitokios spalvos plaukais, žilų plaukų dar neturėjau. Pirmus kelis kartus dažiau vien su chna, o paskui darydavau mišinį 30-40% chna + 60-70% indigo (tas, kur mėlynas). Nes man didžiausias minusas dažant vien su chna – tai tas šiltas vario/apelsino atspalvis. Maišant chna su indigo gaudavosi beveik šokoladinė spalva. Kai dabar pažiūriu to meto savo nuotraukas, tai laaaaabai graži spalva buvo, o ir plaukas blizgėjo be galo :).
    Paskui atsibodo terliotis ir gan daug metų nedažiau plaukų niekuo. Nugi, bet vis tų žilų plaukų daugėjo. Db turiu gal kokį 30% žilų. Nusprendžiau vėl užsiimti su chna ir indigo. Išskaičiau, kad kai yra daug žilų, tai reikia daryti dviejų žingsnių dažymą: pradžioje vien su chna, o po kelių dienų – su chna+indigo arba vien su indigo (norint juodų plaukų). Nes indigo yra toks dažas, kuris kimba ne prie plauko, o prie chna. Taigi, svarbu, kad prieš tai plaukas gerai būtų padengtas chna. Nudažiau pradžioj vien su chna (laikiau 4 valandas…), o po 1-2 parų su 50 %chna+50% indigo (vėl laikiau 4 valandas :)))). Rezultatas labai patiko :). Bet vis tiek žilieji plaukai šiek tiek šviesesni (labiau oranžinai raudoni). Po kokio mėnesio jau nedariau 2 dažymų, o tiesiog dažiau 40%chna+60%indigo. Rezultatas mane labai tenkina. Visgi manau, kad kas kažkelis dažymus turėsiu daryti tuos du žingsnius.
    Žinoma, dažymas su chna yra didelė terlionė. Bet man didelis pliusas yra, kad tai visiškai natūralu, plaukai labai blizga. Kitas dalykas, kad toks dažymas nuolat po truputį plaunasi ir nėra to ryškaus perėjimo tarp ataugusių šaknų ir likusių plaukų (kai aptingstu ir vis atidedu dažymą…).
    Dėl išskalavimo. Kai dažiau su chna prieš tuos 12 metų, turėjau vieno gamintojo chna, tai tikrai daug vargdavau kol išskalaudavau, bet net ir privargus ne kažkas ten gaudavosi. Dabar siunčiuosi iš visai kitur, tai žymiai geriau skalaujasi, jokio vargo nematau. Matyt, priklauso nuo susmulkinimo žolės, nžn.
    Žalsvas atspalvis man yra gavęsis vieną kartą, kai, beje, pirkau Logona firmos, jau paruoštą tamsiai rudai spalvai gauti žolelių mišinį. Manau, kad tai susiję su tuo, kad chna ir indigo lb skirtingu būdu išleidžia dažus, skiriasi jų paruošimas, o ir, kaip minėjau, indigo “limpa” prie chna, o ne prie “nuogo” plauko.
    Vienžo, daug prirašiau :)). Net nžn ar įdomu tiek, nes, panašu, kad radai sau tinkančius ir patinkančius dažus, kurie, beje, toje tavo nuotraukoje, tikrai labai gražiai atrodo. Jeigu dar kas domina – rašyk, atsakysiu asmeniškai, manau, kad paklodžių nerašyt :).
    Dėl šuniuko dar :). Mūsiškei jau 8 metai (trumpaplaukis foksterjeras). Tai pirmas augintinis man ir mano vyrui. Žinoma, pirmieji sunkumai jau užsimiršo, bet labai įdomu skaityti, kaip jums sekasi. Mūsų patirtis parodė, kad parašymas “netinkama veislė žmonėms, kurie pirmą kartą įsigyja šuniuką” yra svarbus :). Turime kelias problemas, į kurias pradžioje, būdami nepatyrę, neatkreipėme reikiamo dėmesio. O paskui pritrūkome laiko, užsispyrimo ir nuoseklumo tą išspręsti… Bet jūs tiek daug domitės, konsultuojatės, kad, manau, viskas jums pasiseks. O pirmieji rūpesčiai greitai pasimiršta :). Sėkmės :).

  5. 5
    Salomėja

    Asta, ačiū, smagu skaityt! Kokius konkrečiai chna produktus naudoji? Gal kažkada grįšiu, nors iš proto varo mintis, kad plaukus dažyti reikia 8 valandas kas tris savaites 🙂
    O dėl šuniuko, tai man atrodo, kad jei perki veislinį ir veislės grupėse paklausi nuomonės, tai nerasi tokios, kurią rekomenduotų, kaip pirmą šunį. Mačiau diskusiją, kur kažkas klausė dėl biglio, biglio savininkai šaukia, kad jums čia ne koks jorkšyras, tada ateina jorkšyriečiai ir pradeda savo 😀 Nepatyrimas, žinoma, kiša koja. Bet jei turėsi pirmą šunį borderkolį, o antrą nusipirksi vokiečių aviganį, juk vis tiek neturėsi tai veislei būdingos patirties ir nebūtinai viskas veiks taip pat.

  6. 6
    Gaivile

    Naudoju Livin parduotuvės Henna tamsiai rudus dažus. Stengiuosi juos ant plaukų laikyti kuo ilgiau nemažiau 3 val. Plaunu be šampuno. Maišau dažus su vandeniu pagal instrukcija (seku vandens temperatūrą) iki grietinės tirštumo. Nei raudona, nei žalia spalva nesigavo. Bet gal mano naturali spalva turi įtakos: plaukai rudi pilko atspalvio. Gal šiek tiek skiriasi žilų plaukų atspalvis, bet dažant maždaug kas 3 savaites to skirtumo beveik nesimato.

+ Leave a Comment