Štai ir vėl mes susitinkame! Savaitgalis buvo nuostabus, o štai pirmadienis žudo smulkmenomis. Vieną valandą ir dar dešimt minučių bandžiau nuo fotoaparato objektyvo nuimti filtrą, kurį paliko brangusis :). Na ir tiesą sakant, mano pirštų galiukai rauda krokodilo ašaromis, skauda net rašyti, filtras ten kur buvęs, o mano planai šiandien šį bei tą nufotografuoti kaip ir žlugę. Nebent tą daryčiau lauke. #firstwoldproblems meet #bloggerlife. Na, o kalbant apie lauką, tai pašnekėkime apie vasariškus dalykėlius: drėkinimą ir saulės apsaugą. Abu gali suteikti “Uriage” terminiai vandenys.
Pirmasis mano rankose atsidūrė vanduo su SPF30.
Lengva terminio vandens dulksna akimirksniu padengia odą ir apsaugo nuo žalingų UVA/UVB spindulių. Intensyviai drėkina, sustiprina apsauginį odos barjerą ir neleidžia išsausėti odai. Sudėtyje yra hidorterminis kompleksas, vitaminai C ir E, UVA ir UVB filtrai.
Naudojimas: naudokite prieš eidami į saulę ar būdami saulėje; prieš vartojimą gerai suplakite, užsimerkite ir laikykite flakoną 20-30 cm atstumu nuo veido, papurkškite ant veido ir kaklo. Nereikia nusausinti. Naudokite gerai vėdinamoje, atviroje vietoje. Neįkvėpkite purkšdami dulksnos!
Sudėtis: Butane, Aqua (Eau), Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isobutane, Ethyhexyl Salicylate, Octocrylene, Nylon-12, Propane, Cyclohexasiloxane, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Trehalose, Urea, Chlorphenesin, Tetrasodium Edta, Xylityl Glucoside, Citric Acid, Anhydroxylitol, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, Pentylene Glycol, Serine, Parfum (Fragrance), Xylitol, Glucose, Algin, Caprylyl Glycol, Disodium Phospate, Glyceryl Polyacrylate, Pullulan, Sodium Hyaluronate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Bht, Potassium Phosphate.
Su paprastu vandeniu viskas aišku. Jo sudėtis yra tik iš mineralinis vandens ir dujų, daugelis jau esate patyrę terminio vandens naudą. Juo malonu apsipurkšti vos pajutus, kad sausėja oda. Žiemą, vasarą – visada. Tad labiausiai smalsumą man kėlė, ar produktas su saulės apsauga bus toks pats? Nes na, juk idėja yra nuostabi. Apsipurkšti, atsigaivinti ir dar apsisaugoti!
Palyginusi šiuos du produktus, aš matau daugiau skirtumų nei panašumų. Paprastas vanduo yra šlapias :). Žinau, kad skamba keistai, bet taip jau yra. Jis padengia apipurkštą plotą lengvu vandens šydu. O štai purškalas su SPF kažkoks sausas. Visiškai nepajuntu drėgmės, labiau panašu į nematomų miltelių purškimą. Įdomu ir tai, kad aš nematau jokio akivaizdaus rezultato. Nei veidas sušlampa, nei pasidengia kažkokiu šydu, nei yra gaivinamas, bet nėra ir lipnus, nedirginamas.
Kas kartą man atrodo, kad aš nieko nepapurškiu ant veido apart tą kosėt verčiantį debesėlį, kuris kažkur dingsta. Bet buteliukas tuštėja. Tiesa, kartą buvau užsipurškus kažkokių baltų dalelių, kurios palietus sutirpdavo. Gal nebuvau išplakusi gerai?
Atsigaivinti nepadeda, o kaip gi apsauginė funkcija? Kadangi aš veidui negailiu produktų su saulės filtrais, tai man sunku įvertinti, kuris gi čia geriausiai veikia. Kol kas dar išvengiau įdegio. Žinau, kad vieną dieną užsimiršiu ir bandymas išlikti baltai, nueis šuniui ant uodegos :). Tačiau nepamirškite, kad ne tik dėl “įdegsiu/neįdegsiu/nudegsiu” mes saugomės. Tiesiog saulės spinduliai skatina pigmentinių dėmių atsiradimą, odos senėjimą, sausėjimą. Saugokimės. Ir nors aš nesu tvirtai tikinti “Uriage” vandeniu, bet purškiu kas kelias valandas nesugadindama makiažo.
Ar kartosiu šį purškalą? Šiaip man patiko jo nejuntamumas, bet tuo pačiu aš turiu per daug abejonės, kad kaip saulės apsauga šis veiksmingas, o kaip gaiviklis, tai tikrai neveikia. O va jo paprastasis brolis man labai patinka.
Įvertinimas:
Naudinga: Ieškokite vaistinėse ir Herba.lt (50ml kainuoja apie 12 EUR).
Kai jūs tylit, man atrodo, kad neskaitot. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!
Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.
Alma
Kaip laukiau šitos apžvalgos, ir kaip gaila, kad nelabai vis tik. Na gal nėra jau toks blogas dalykas, bet aš labai nuoširdžiai nekenčiu priemonių nuo saulės, visos man jos lipnios ir nemalonios. Jaučiu smagiausia naudoti pasirodė Eucerin purškiama priemonė, bet ten alkoholio laaabai daug, tai net nesinori kartoti. Tikėjausi, kad būsi stebuklą atradus, pasipurški, atsigaivini, plonyčiu sluoksneliu apsaugai odą 😀
Vaida
Purškiamos apsaugos nuo saulės priemonės yra pačios prasčiausios, nes nesukuria vientisos apsauginės plėvelės kuri ir turi apsugoti odą nuo saulės žalos. Priemonėje naudojami cheminiai apsaugos filtrai, kurie pradeda nykti vos susidūrę su spinduliais, todėl priemonę reikėtų pakartotinai naudoti bent kas 2 valandas, tad kaži ar ilgam jos užtektų. Be to, vis dar tiksliai nesustatyta įkvėptos SPF žala mūsų organizmui. Tepamas SPF visada geriau už purškiamą.
Salomėja
Vaida, taip, šios priemonės tikrai trumpam užtenka. Laisvai galima per savaitę subaigti. Ar galite rekomenduoti tepamą produktą su SPF skirtą apsaugai atnaujinti dienos eigoje? Patikimai.Turiu omenyje veidą, ant kurio yra makiažas. Aš tokio neradau, todėl ieškau ir savo bloge rašau paieškų kelią.
Dalia
Sita labai norejau nusipirkt, per pietu pertrauka uzsipurkst. Nebezinau, ar verta megint..
Salomėja
O kodėl nebeverta? Juk nesu kažkokia diplomuota specialistė tyrinėjanti poveikį sveikatai ir išvaizdai, tik parašiau savo įspūdžius.
DaliaM
O kokius dar produktus naudoji šiuo metu su SPF? Praeitą sezoną, pamenu, gyrei Uriage Hyseac kremą su SPF…
Salomėja
Tai jis iš parduotuvių niekur nedingo, pagyros galioja. Naudoju Vichy Slow Age, Eo Lab, Avene, Bb kremus. Bet vakar iš privataus pokalbio supratau, kad esu biški nenormali eilinę dieną mieste spf tepliodama, nes saulė yra gėris ir grožis 🙂
DaliaM
Tomis dienomis kai apsiniaukę, lietinga gal tikrai neverta dėt spf. Net jei ir saulėta, jei tik perbėgi iš namo į namą, ar iš automobilio į namą, tai per 5-10 min nemanau kad kas nutiktų (aišku, būna kad renkuosi eiti ta gatvės puse, kur šešėlis) :)) Bet būna dienų, kai planuoji daugiau būt ore, ar kokioj ekskursijoje, gamtoj, ar daug po miestą maltis, tuomet geriau net spf30, o ne 20 :/
Pilnai suprantu tavo paieškas, nes ir man aktualu – kaip atnaujinti tą saulės apsaugą, pvz. po pietų, kai vis dar esi su makiažu. Galima purškalais, galima pudromis, pvz. Mineral Fusion turi tokią (bet sako, visiškai nesimato kiek tos pudros užsidėjo, ir ar pakankama apsauga)…
Vaida
Rekomenduoti speficinį produktą yra be galo sunku. Skirtingi odos tipai, įvairūs makiažo pagrindai ir apsauginiai kremai yra ne visada suderinami. Vienintelis būdas – išbandyti ir išsirinkti tinkamą sau.
Visų pirma, ką reikėtų žinoti renkantis apsauginį kremą:
1. Didžioji dalis žmonių apsauginio kremo tepa per mažai. Net nei naudojate SPF 50, to faktoriaus tiesiog nepasiekiate, nes tepate per mažai. Per mažas priemonės kiekis nesukuria tinkamos apsauginės plėvelės, tad iš SPF 50 kremo geriausiu atveju gaunate SPF 15. Testuojant priemones, oda tepama santykiu 2 mg/cm², tad jei norite apsaugos nurodytos ant pakuotės, tiek kremo ir reikėtų tepti.
2. Kremo nuo saulės (ir visuose kituose) reikėtų vengti kvapniųjų medžiagų – parfum. Taip pat gali būti įvardinti kaip citral, linalool, limonene. Kvapniosios medžiagos yra pats dažniausias alerginių reakcijų sukėlėjas. Tas pats galioja ir natūraliems kvapikliais, ir eteriniams aliejams. Visos šios medžiagos gali sukelti ne tik fotodermatitą, bet ir begalę kitų problemų.
3. Nėra tokio dalyko kaip vandeniui atsparus kremas nuo saulės. Jų atsparumas tikrinamas taip: oda patepama kremu ir pamerkiama į vandenį. Ši procedūra atliekama 4 kartus po 20min. Jei po to laiko ant odos liko kremo likučių – kremas laikomas atspariu. Kodėl tai nėra patikima? Todėl, kad mes aktyviai judame.
Kaip jau minėjau, purškiamos priemonės nėra pačios geriausios, nes pasuteikia vientisos apsauginės plėvelės. Tas pats galioja ir birioms pudroms su aukštu SPF faktoriumi, jos nėra tinkama apsaugos priemonė, nes taip pat nesukuria vientisos apsauginės plėvelės. Tačiau jos puikios kaip papildoma apsauga – pudruoti veidą, kuris buvo pateptas apsauginiu kremu.
Visus SPF kremus reikėtų tepti kas 2-3 valandas, net ir esant viduje, nes spinduliuotė pasiekia odą ir per langus. Ir ne, vien tik pudros neužtenka. Naujas kremo sluoksnis ir tada (jei jums atrodo reikalinga) galite tepti birią pudrą su SPF.
Saulės spinduliai mus pasiekia net ir apsiniaukusią dieną. UVB spinduliai odos gal ir nenudegina (nors jautresnės ir šviesenės odos savininkės gali neišvengti ir to), bet UVA spinduliai tikrai jus pasiekia, nors jų efektas plika akimi iš karto matomas nebus, bet jis tikrai yra.
Galų gale, svarbiausia yra apsaugoti odą. Net ir jei jūsų turimos priemonės nėra tobulos – svarbiausia jas tepti. Ir nesirinkite brangių, nes jei tepsite tinkamą kiekį, jos baigsis greitai.
Salomėja
Vaida, tai sukritikuojat, nurašot enciklipedijos posmą kaip, kiek ir kada, o rekomendacijos ir nėra. Dauguma žino tą teoriją, bet va gero produkto su kuriuo taikyti ją galėtų ir neranda. Dar tas patarimas nesirinkt brangių, nes greitai baigsis… čia ne viena tikrai daug sumokėtų jei nereiktų kęsti lipnumo, balto šydo, blizgesio. Bet bendro pobūdžio informacija visada paprasčiau dalintis 🙂 Ačiū ir už ją, kažkam pravers, kažkas pasikartos ir toliau ieškosim patogios apsaugos 🙂