Apžvalga: Stiliaus knyga merginoms! Maud Gabrielson ir Alix de Moussac "Lookbook"

Estimated read time 7 min read

Aš neseniai buvau parengusi tradicinį “klausimai-atasakymai” įrašą. Vienas klausimas buvo apie tai, ar aš skaitau stiliaus knygas. Na, specialiai neieškau, bet jei kokia pasitaiko po ranka, tai tikrai neišbrokuoju. O paskutinė pakliuvusi į mano akiratį nusipelnė būti aptarta šiame bloge. Paprastai aš atsiliepimus apie knygas rašau kitame tinklaraštyje, tačiau “Lookbook” galėtų būti aktuali čia besirenkančioms jaunesnėms skaitytojoms.

Knygą išleido leidykla “Baltos Lankos” ir jos anotacija tokia:

Spalvingas pradžiamokslis visoms merginoms, kurios ieško savo stiliaus, domisi mada ir jos užkulisiais.

* Svarbiausi mados istorijos įvykiai.
* Žymiausi dizaineriai, legendiniai drabužiai ir interviu su mados profesijų atstovais – viskas, ką privalai žinoti apie svaiginantį mados pasaulį ir jame dirbančius žmones.
* Medžiagos, svarbiausi rūbai ir aksesuarai bei jų deriniai, kuriais visada galima pasikliauti, kad atrodytum stilingai.
* Auksinės taisyklės ir patarimai, kaip patobulinti ir suformuoti savitą stilių, neatsiliekant nuo mados!
* Smagūs stiliaus testai ir puslapiai užrašams, kuriuose galėsi rašyti pastabas apie madą ir savo svajones!

Maud Gabrielson yra tarptautinio mados žurnalo „Grazia“ mados žurnalistė, savo karjerą pradėjusi nuo garsaus Elle.fr tinklaraščio. Kiekvieną savaitę ji atskleidžia naujausias stiliaus tendencijas ir aprašo mados pasaulio įvykius!
Alix de Moussac – iliustratorė ir stilistė, pirmuosius karjeros žingsnius žengė prestižiniuose mados namuose bei žurnaluose, tokiuose kaip „Vogue“. Prieš dešimt metų ji sukūrė apatinio trikotažo prekės ženklą „La Nouvelle“, jis iki šiol labai populiarus ir vertinamas ne tik Prancūzijoje, bet ir už jos ribų.

Iš tiesų šiame aprašyme parašyta viskas ką reikia žinoti apie knygą! 223 puslapiai apie madą, grožį, stilių. Aptarkime plačiau. Knyga sudaryta iš 5 dalių.

I dalis. Trumpa mados istorija.

Na, jau pavadinimas sufleruoja, kad pirmoje dalyje susipažinsime su istorija. Trumpai papasakota apie įvarius madą įtakojusius įvykius ir skirta po nedidelę skiltį garsiausiems dizaineriams. Pvz., Coco Chanel, Christian Dior, Paco Rabanne ir kt.

Keletas puslapių skirta garsiausiems, kiekvienam žinomiems, daiktams. Prisipažinsiu, kad ne visus žinojau.

Ką dar įdomaus bei naudingo rasite šiame skyriuje? Nieko ypatingo. Mados namų adresų Paryžiuje ar New Yorke, trumpas skiltis apie muziką bei filmus.

II dalis. Mada šiandien.

Man šio skyriaus įdomybės yra išvardintos mados profesijos. Juk ne tik dizaineriai bei manekenės sudaro šios srities darbuotojus. Paskaitysite apie vyriausiuosius meistrus, rinkodaros vadovus, mados fotografus, redaktorės bei žurnalistės darbą, o gal sugalvosite sieti savo profesiją su pirkėjos pareigomis 🙂

Taip pat gana įdomi tema yra subkultūros.

Kokiai priklausai tu? Galėsite atlikti testą, tiesa, sakyčiau jis toks paviršutinis. Pasak jo, esu gatvės stiliaus atstovė.

III dalis. Merginų spinta.

Ši knygos dalis ko gero pati didžiausia ir sakyčiau, kad jis iš esmės yra naudingiausias merginoms, kurios dar tik ieško savęs, nelabai moka derinti ar tinkamai pasirinkti drabužius. Čia surašytos tiesios yra labai paprastos. Pasakojama kokie drabužiai turi sudaryti spintos pagrindą, kad visada turėtumėte ką apsirengti. Kaip sakydavo mano dailės mokyklos dėstytojai, savą stilių gali kurti tada, kai išmanai taisykles ir teoriją.

Džinsams skirti net 8 puslapiai!

Dar šioje dalyje perskaitysite apie įvairias medžiagas, raštus, siluetus bei kitus, sakyčiau tikrai naudingus dalykus. Buvo ir man kur minčių pasisemti.

IV dalis. Mada ir aš

Praeitame skyriuje išmokote pagrindinių garderobo sudarymo pagrindų, tad šiame jau laikas paieškoti savo stiliaus. Perskaitysite patarimų ką daryti, kad jaustumėtės graži, kaip susikurti įvairius įvaizdžius, galėsite sau pritaikyti 10 stiliaus taisyklių.

Taisyklė nr. 5: nederink rankinės ir batų.

Ak, kaip aš pritariu! Skurpulingai suderinti šie dalykai kvepia tooookia senove!

Turiu pastebėti, kad taisyklės yra surašytos jaunoms panelėms. Brandžios damos, kai kur jau tikrai gali ir nusižengti.

Skyriuje paminėtas ir sezoniškumas, atostogų drabužiai (ko tau reikės kaime? kempinge?), taip pat SOS pagalba, kaip rengtis viena ar kita proga, pvz., į merginų vakarą ar šeimos šventę. Keli puslapiai skirti makiažo priemonėms.

V dalis. Tikslas apsipirkti.

Tai labai trumpas skyrius, kuriame kalbama ne ką pirkti, o kur (išvardinti prekiniai ženklai ir prekybos vietos), bei kaip patogiai apsirengti išsiruošus į medžioklę. Gaila, nėra patarimo nesidažyti, nes niekam nepatinka nauji rūbai su lūpdažių ar pudros dėmėmis.

Apibendrinimas: aš manau, ši knyga tikrai nepakenktų kiekvienai 15-20 metų merginai, maloniai susivarto ir vyresnėms. Man patiko iliustracijų stilius ir bendras apipavidalinimas. Trečias ir ketvirtas skyriai yra tikrai naudingi, galima rasti, kad ir gerai žinomų, tačiau kartais primirštų patarimų. Visgi, sakyčiau ši knyga labiau orientuota į pateikimą, nei gilumą bei išsamumą. Šiais laikais tas nėra blogai, nes vaizdai jaunimą sudomina labiau nei tekstas. Būčiau šešiolikmetė, labai norėčiau tokios knygos dovanų. Ypač prieš naujus mokslo metus.

Kitos knygos apie stilių bei madą

Jei jau iš esmės susidomėjote mada, stiliumi, grožiu ir ieškote daugiau patarimų, tada viena knyga turbūt nepasitenkinsite. Išvardinsiu ką dar aš pati skaičiau bei (ne)rekomenduoju.

Pradėsiu nuo knygos, kuri gali suvilioti savo viršeliu bei aprašymu, tačiau aš jos tikrai nerekomenduoju.

Tish Jett „Visada elegantiška. Prancūzių grožio ir stiliaus paslaptys“

Devyniuose skyriuose aptariami kiekvienai savimi besirūpinančiai moteriai aktualūs dalykai: odos ir plaukų priežiūra, makiažas, dieta, kasdieniai pratimai, apranga, aksesuarai ir galiausiai – elgesys bei manieros.

Aš jums pasakysiu, kad ši knyga labai prastai parašyta ir joje nėra nieko naudingo. Nerišlūs paistalai. O štai kitą knygą tikrai rekomenduoju.

Agnė Gilytė „Spintologija. Nėra ko apsirengti?!“

Garsi stilistė Agnė Gilytė pažada, kad daugiau nebereikės sukti galvos dėl „neturiu ko apsirengti“, tiesiu ir žemišku stiliumi pažeria įdomių ir naudingų patarimų apie tai, kaip pirkti, kad visada turėtum ką rengtis, kaip neišleidžiant milijono atrodyti puikiai, kaip pertvarkyti spintą, kad iš jos ištraukus bet kurį drabužį žinotum, su kuo jį dėvėti, kaip atsisveikinti su daiktais, kurių nedėvėjai daugybę metų ir t.t.

Realiai “Spintologija” panaši į ką tik aptartą “Lookbook” tik teksto daugiau nei paveikslėlių ir jis šiek tiek naudingesnis, pvz., aptariami figūros tipai. Yra ir “Spintologija” paaugliams, jos neskaičiau, bet įsivaizduoju, kad turėtų būti dar panašesnė į “Lookbook”.

Kita knyga iš parašymo kiek panaši į “Visada Elegantiška”.

Jennifer L. Scott „Madam elegancijos paslaptys: 20 stiliaus paslapčių, kurių išmokau gyvendama Paryžiuje“

Amerikietė Jennifer, studentų mainų programos dalyvė, atvyksta į Prancūziją. Ji apsigyvena Paryžiaus Šešioliktajame rajone, madam Elegancijos šeimoje. Ši moteris priima merginą iš Kalifornijos savo namuose ir tampa jos įkvėpimo šaltiniu, atskleidžia prancūzų gebėjimą kasdienes smulkmenas paversti gyvenimo menu. Knygą sudaro dvidešimt skyrių, kiekviename aptariama vis nauja vertinga pamoka, kurią autorei Paryžiuje padėjo išmokti madam Elegancija.

Tikrai įkvepia neapsileisti ir pagrindinė jos mintis yra kokybė prieš kiekybę. Gal hiperbolizuota ir kiek perspausta, bet tikrai labai smagi. Yra ir tęsinys apie Madam Elegancijos namus, tačiau neskaičiusi negaliu pakomentuoti.

Iš tiesų besidomintiems mada turėtų patikti Dorling Kindersley „Fashion“. Yra išleista ir lietuviškai, vadinasi “Mada”.

3 kilogramai mados istorijos su grafikais, iliustracijomis, nuotraukomis. Nuo pat pirmųjų istorinių šaltinių iki pat šių dienų.

Tad tiek knyginių rekomendacijų! Tikiuosi buvo įdomu ir patys drąsiai galite man ką nors pasiūlyti! Visada laukiu jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, FacebookeInstagrame. Prisijunkite prie draugų, mane tai džiugina ir motyvuoja! Ir visada galite parašyti laišką kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours