Robotas dulkių siurblys “Samsung Navibot SR8730”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – geras produktas, tikrai nesigailiu, kad naudojau, 3 – super, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Turbūt po pastarųjų mano tekstų jums šiek tiek keista čia perskaityti apžvalgą apie dulkių siurblį. Ir visgi esu rašusiu apie kavos aparatą, elektroninių skaityklių pliusus bei minusus ir net alų, tad www.venividi.lt – kas man įdomu ir kuo noriu pasidalinti.

Taigi, robotas dulkių siurblys! Iš pradžių noriu paminėti, kad tai nėra pirmasis mūsų šeimos robotas. Kiek seniau turėjom no name kinišką siurbliuką, kuris mums tarnavo apie metus. Neturėjom didelių priekaištų kol nesugedo.

Siurblio dėžė sufleruoja, kad šis modelis gali būti net kelių spalvų.

Parduotuvė, kurioje jį pirkome siūlė tik raudoną robotą. Tai mane džiugina, mat ši spalva mėgstamiausia, o ir tinka prie interjero. Dizainas iš tiesų glosto akį.

Valdymas

Dulkių siurblys visai paprastas. Jis nėra programuojamas, todėl paleidžiamas rankiniu būdu (senukas galėjo siurbti numatytu laiku). Paspaudi starto mygtuką ir siurblys keliauja siurbti. Antrą kartą paspaudi – sustoja. Paspaudi namų mygtuką – keliauja į savo terminalą krautis. Žinoma, dažniausiai tereikia tik “start” paspausti. Namo grįžta pats. Siurblys gali siurbti keliomis programomis: automatine, intensyvia ir koncentruota į vieną vietą. Mes visada naudojame automatinę programą. Robotas išsiurbia visą butą (apie 50 kvadratinių metrų laminato) ir grįžta krautis.

Siurbimas

“Samsung Navibot SR8730” turi „Visionary Mapping“ technologiją, o tai reiškia, kad pasinaudodamas kamera jis pats susidaro patalpų žemėlapį. Jis nesiblaško po butą atsitiktiniu būdu (tą darė senasis robotas), o tvarkingai ir sistemingai išvalo kiekvieną jam pasiekiamą vietą. Ir tai padaro du kartus, nes iš pradžių siurblys valo butą viena kryptimi (išilgai), o po to kita (skersai). Jei išsiurbti patalpų nespėja – grįžta į stotelę, pasikrauna, o tada vėl išvažiuoja dirbti ir pradeda ten, kur prieš tai baigė.

Prietaiso aukštis yra 9 cm, todėl teko šiek tiek paoptimizuoti butą: paaukštinti arba pažeminti spinteles, kad siurblys įlindęs neužstrigtų. Važiuoklė tikra modernesnė už seną siurblį – jis gana lengvai užvažiuoja ant barkėdžių apačios ar šiaip perlipa nedidelę kliūtį, nors slenksčių pas mus nėra, bet manau su nedidukais tikrai susidorotų.

Pačių kampų siurblys gerai neišsiurbia, nors iš pasienių šiukšles išgraibo gana gerai. Tai daro dėl ilgų šepetukų, kurie užgriebia nemažai ploto.

Aprašyme teigiama, kad prietaisas labai tylus. Na taip tikrai nėra. Ir visgi abejoju, ar kaimynai jį girdi, įprastas dulkių siurblys gerokai garesnis. Dar vienas privalumas prieš senuką robotą yra tas, kad šis nesidaužo į sienas, nes jas mato. Jei ir trinkteli tai ją įsimena ir antrą kartą jau pro tą vietą važiuoja atsargiau.

Mūsų dviejų kambarių bute tik laminatas. Gyvena čia du žmonės ir dvi katės, o namas yra centre, todėl dulkių tikrai daug. Vienos dienos turtas po siurbimo:

Ir čia be viso smulkaus smėlio. Tad turėti robotą tikrai verta! Siurblio konteineris talpina 0.6L, tai yra nemažai lyginant su ne vienu konkurentu.

Valymas

Konteineris atsiskiria paspaudus mygtuką.

Šiukšles lengva iškratyti, tereikia atidaryti tą mėlyną rėmelį ir iškrėsti.

Kartkartėmis pravartu išplauti plastikinį filtrą esantį konteinerio viduje, taip pat išvalyti šepetėlį, kuris yra siurblio dugne po geltona apsauga bei pravalyti ratukus, į kuriuos galį įsipinti plaukų. Nieko sudėtingo.

Be roboto gyvenom beveik metus. Tik nusipirkus naują aš supratau kaip buvau pasiilgusi tokio daikto. Kaip smagu, kad kažkas tikrai kokybiškai išvalo namus. Rekomenduoju visiems tinginiams ir kilimų nemėgėjams.

Ieškok www.venividi.lt draugų Facebooke.