Apžvalga: „Naturtint“ ilgalaikiai plaukų dažai be amoniako

Estimated read time 5 min read

Aš dažnai nustembu, kad dar yra moterų, kurios nedažo plaukų. Ne, nemanau, kad tai kuo nors blogai. Kas nori, tas dažo. Nenori ir nereikia. Kur kas keisčiau, kad nedažytus plaukus laiko vertybe. Šitai man neįkandama. Ypač dar, jei žmogus šiaip nėra natūralistas.

Aš plaukus dažau jau labai seniai. Gal 20 metų? Bepasakodama patirtis galvoju, kad jūs vis labiau mane pažįstate. Žinot, kur pirkdavau kosmetiką paauglystėje, dabar sužinosite ir plaukų dažymo istoriją.

Pirmas kartas nutiko kokioje 9 klasėje. Natūraliai esu tamsaus gymio pilkaplaukė (Lietuvoje turbūt visos yra natūraliai šviesiai gelsvai pilkos arba tamsiai pilkos). Užsimaniau tapti blondine. Su mama parduotuvėje radome trumpalaikius dažus. Gal net “Palette”, kurią ir dabar galima rasti apatinėse lentynose. Žinoma, dažymas nepavyko. Tada mama nupirko kažkokių miltelių, kuriais tamsius plaukus pavyko paversti geltonais. Na ir nesiskundžiau. Patikau sau. Gaila, neturiu išlikusių nuotraukų. 10 klasėje labai nusibodo tos nuaugusios šaknys, nusidažiau tamsiai, o vyresnėse klasėse užsimaniau tapti raudonplauke.

Tada buvo labai ilgas kelias dažų beieškant. Bet daugiau ar mažiau iki pat mokyklos baigimo aš raudonuodavau. Paskutinio skambučio dieną nusprendžiau nusikirpti trumpai, o kirpykloje gavome tikrai efektingai raudonų (regis “Londa”) dažų, kuriais po to plaukus spalvinau iki 2 kurso. Būdavau arba ryškiai raudona, arba nusiplovusi raudona. Antrame kurse pavargau nuo to, kad spalva visada nusiplauna ir nusidažiau juodai. Visiems buvo šokas, įskaitant ir mane. Dar vėliau buvau ruda, violetinė, vėl ruda… Galiausiai kelis metus plaukus dažiau su chna. Net buvau straipsnį parašiusi, kaip nusidažyti plaukus chna. Jis vis dar labai populiarus, nors prabėgo 5 metai.

Košelėmis tepliotis irgi nusibodo, tad grįžau prie raudonų dažų. Čia galite pamatyti mano penkmečio raudonavimo mozaiką.

Žiūrėdama aš jaučiu tooookią nostalgiją, kad noriu dabar pat eit balint plaukų ir tept raudonai. Deja deja, mano plaukai labai neimlūs. Ir po visų vargų nusidažiusi ryškiai, aš tegalėjau džiaugtis tokios kokybės plaukais:

Ne kažką. Aš neatmetu galimybės vėl nusidažyti ryškiai, bet tam reikia specialisto, tad kol toks pasitaikys kelyje, aš grįžau prie paprastos rudos, šokoladinės spalvos. Tokia nėra labai nutolusi nuo tikrosios, todėl nėra didelio kontrasto su nuaugusiomis šaknimis. O ir plaukams sveikiau, kai šių netenka keliais tonais šviesinti.
Dažams išranki nesu. Nusiperku per kokią akciją. Tačiau ne visi patinka. Pvz., paskutinį kartą dažiau su “Garnier Olia”. Na, tai jau po vieno plovimo švietė žili plaukai, o po savaitės atrodė, kad dažymo net nebuvo. 
Gavau pasiūlymą išmėginti „Naturally Better“ dažus. Šie geriau žinomi “Naturtint” vardu. Jų dar nebuvau bandžiusi, bet jau senokai atkreipiau dėmesį į diskusijas Iherb.com parduotuvės forumuose. Dažnai giriami. 
Aprašymo necituosiu, jis ilgas, gražus ir lietuviškai paskaityti galite čia. Tačiau svarbiausi akcentai yra tokie:
Šie dažai sukurti kuo labiau vengiant agresyvių plaukų dažų komponentų. Jų sudėtyje gausu plaukus stiprinančių bei regeneruojančių aktyvių natūralių ir ekologiškų augalinių ingredientų. Maksimaliai tausojantys, apsaugo plaukus ir galvos odą. Bekvapiai, nesukelia niežulio, nesausina. Dermatologų patikrinta.
Tai nėra nei ekologiški, nei natūralūs plaukų dažai (nes permanentinių tokių dažų apskritai nebūna), tačiau NATURTINT® yra maksimaliai įmanomai tausojantys ir „žali“.
Tuo pačiu įkeliu ir KosmetikosDNR nuorodą, kur sudėties analizė prieštarauja aprašymui. Aš visgi neįsivaizduoju sveikos sudėties ilgalaikių dažų ir man atrodo, kad jie visi yra blogis mūsų sveikatai, tik reikia pasirinkti, kurie priimtiniausi ir labiausiai tinka. Arba dažom plaukus, arba ne. Aš dažau. 
Aš išsirinkau “Light Chocolate Chesnut 5.7” spalvą.

Pakuotės turinys:

Spalvotas komponentas nustebino, nes jis rausvas ir skystas. Kaip kokia uogienė. Pati dažymo masė kiek skystesnė nei esu pripratusi. Plaukus nudažyti padėjo vyras.

Praleidusi 40 minučių su mase, kuri nesmirda, negraužia ir kitaip nekelia diskomforto aš dažus nuploviau pridėtu šampūnu.

Taip pat komplekte yra nuplaunamas kondicionierius ir nenuplaunamas CC kremas. Panaudojau ir juos.

Štai rezultatas:

Matote, prieš tai švietė žili plaukai. Nusidažė idealiai. Dažai neišsausino plaukų, nuo pridėtų balzamų šie tapo slidūs ir blizgūs.

Vienas minusas – spalva gavosi tamsesnė nei aš maniau pasižiūrėjusi į dėžutę bei į pavadinimą.

Prieš rašydama apžvalgą aš palaukiau savaitę, kurios metu kas dieną ploviau galvą, vieną kartą su šveičiančiu šampūnu, visada naudojau kaukes ar kondicionierius. Žili plaukai vis dar paslėpti, spalva nenusiplovusi ir lygindama su nesena “Garnier Olia” patirtimi, galiu pasakyti – puiku!

Apskritai aš neturiu jokių didelių priekaištų: dažymo procesas patogus, galvos nedirgina, plaukai neišsausinti, žilė nudažyta, po savaitės nenusiplovė. Ko gero tik didesnė kaina ir sunkesnis prieinamumas gali atbaidyti pirkėjus.

Įvertinimas:

Naudinga: Lietuvoje dažus įsigyti galite Livinn.lt parduotuvėse. Kaina – 10.95 EUR.

Ačiū, kad skaitoteBūkit aktyvesni! Draugaukime Facebooketen daugiau bendraujameInstagrameten daugiau parodau! Ir visada laukiu laiškų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

 

+ There are no comments

Add yours