Natūralumas madingas ir dabar daug merginų plaukų nedažo. Joms pasisekė, jei neturi, ar nenori slėpti žilų sruogų. Aš gi pati esu tamsi, todėl man nepatinką šviečiantys balti plaukai. O ir šiaip mėgstu keistis, todėl plaukus dažau jau nuo 8 klasės. Du trečdalius savo gyvenimo. Ir ko tik nebandžiau! Dažiausi kirpyklose, pirkau pigiausius dažus, pirkau brangius dažus, vienu metu net buvau perėjusi prie visiškai natūralaus dažymo su chna. Net esu parašiusi patarimų.

“Martis Respect” jau seniau mačiau internete. Vis užkibdavo akis už žodžių “Natūralūs ilgalaikiai plaukų dažai”. Tokią frazę rasite Douglas, ar Pigu.lt parduotuvėse. Pradėjusi nagrinėti dažus gi pamačiau, kad jie visgi nėra natūralūs, o tiesiog praturtinti gausybe augalinių ekstraktų. Chemija – sakytų supermamos, kurios mokykloje per įdomiausias pamokas rėkaudavo “o man šito nereikės gyvenime”. Sintetika – sakau aš. Bet tikrai ne blogiausias variantas, nes tai nėra agresyvūs dažai. Jie be tokių piktų ir kenksmingų sudedamųjų dalių, kaip amoniakas, PPD, SLS, SLES, tačiau rasite įprasto peroksido :).

Žiūrėkite kiek daug privalumų žada šie dažai (informacija iš platintojo svetainės Juara.lt)

1. Visiškai nudažo žilus plaukus.
2. Spalva išlieka ilgai, nesukelia odos niežėjimo, uždegimų.
3. Be amoniako, SLS, SLES (SLS- komponentas, kosmetikoje naudojamas valiklių gamybai, sukelia alergines reakcijas).
4. Ypatingai švelnūs. Dažo nepažeisdami plaukų: plaukai išlieka labai geros būklės, žvilgantys ir kupini gyvybingumo.
5. Lengva nuvalyti nuo odos.
6. Po dažymo plaukai atrodo natūraliai.
7. Dažų sudėtyje esantys augalų ekstraktai švelnūs, saugūs ir efektyvūs, todėl išvengiama alerginių reakcijų.
8. Be parafenilenediamino, be rezorcino, todėl išvengiama alerginių reakcijų.
9. Dažai atsparūs saulei ir jūros vandeniui, neturi nemalonaus kvapo.
10. Dažai nebandyti su gyvūnais ir draugiški aplinkai.

Tą patį rasite ir ant dėžutės:

Dar įdomios informacijos:

Sudėtyje yra spalvos blokatorius, todėl spalva nekinta, plaukai nepažeidžiami netgi per ilgai išlaikius dažus ant plaukų (tuo priemonė prilygsta profesionaliems plaukų dažams).
Galima naudoti nėštumo ir plaukų slinkimo metu – dažai pasižymi tausojančiu poveikiu, nesukelia alergijos.
Dažai 70% natūralūs, – t. y., maksimalus natūralių žaliavų kiekis, šiuo metu pasiektas pasaulyje. Kitaip nepasiekiama plati dažų spalvinė gama. Šiuo metu tik juodos, raudonos bei neutralios spalvos dažai gali būti sertifikuoti kaip natūralūs, kiti – ne.

Žinote kas mane suglumino nagrinėjant sudėtį? Štai dėžutė ant kurios išvardinta ko gi šios turinys neturi.

Matote tą patį no no no sąrašiuką… Bet!

Taip taip, suprantu, kad parabenai yra tik plaukų balzame. Jo mažai, tad parabenų iš viso juokingas lašas, bet ant dėžutės gi informacija apie turinį, nėra jokių žvaigždučių, kurios rodytų išimtis. Gerai, kad pardavėjai aprašymuose niekur nerašo, kad nėra parabenų, tad bent jau jie neapgauna, kaip gamintojai.

Dažymas.

Manoji spalva yra R18 – baklažaninė.

Pirmoje nuotraukoje matote, kad dėžutėje yra dažai, ryškinamoji emulsija, balzamas, pirštinės ir lietuviška instrukcija. Viskas paprasta bei įprasta. Sumaišome dažus su emulsija ir ištepame plaukus.

Mano plaukai prieš dažymą. Visiškai nublukę. Sausi, plauti tik iš vakaro.

Ką tik nudažyti ir dar šlapi. Akivaizdu, kad nudažė neblogai.

Išdžiuvę atrodo vos šviesiau.

Na ir po kelių galvos plovimų.

Dažyti man labai patiko todėl, kad dažai neturi tipinio bjauraus kvapo. Sakyčiau net maloniai saldžiai kvepia. Išskalavus plaukus jie buvo šiurkštūs ir sausesni nei man įprasta (prieš tai dažydavau L’Oreal Prodigy). Pridėtas balzamas turėtų ištaisyti situaciją, bet nepatiko, nes jis labai skystas ir šio mažai. Tad sunaudojau jį, tada uždėjau dar kito turimo ir rezultatas gavosi neblogas. Plaukai nudažyti, o aš tikiu, kad nepakenkiau sau taip labai, kaip su kitais produktais. Aišku, visada geriau dažyti tikrai natūraliomis priemonėmis, bet jos niekada oi niekada nesuteikia tokio rezultato, tad šis kompromisas yra geras.

Mano įvertinimas:

Naudinga: “Martis Respect” dažai tikrai yra prieinami. Juos pardavinėja “Douglas”, Pigu.lt, Didesnės Eurovaistinės ir žinoma pats atstovas “Juara” savo fizinėse parduotuvės, bei internete. Dažų kaina – 12.50 eu.

Visada laukiu jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar visada galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).