Tai ką, baigiasi atostogos ir reikės kažkaip sugrįžti į ritmą. Tikiuosi vėl šokti į darbus, įgyvendinti idėjas ir tuo pačiu reguliariai bloginti. Savaitę pradedu su nuobodžiosios srities produktu. Tiesiog rankų kremai, dušo geliai ir panašūs dalykai retai sulaukia dėmesio. Todėl, kaip visada, jus patraukti nori paplepėdama ir kitomis temomis. Atgaivinsiu savo požiūrį į sudėtines kosmetikos dalis, mat per pastarąsias dvi savaites net porą kartų sulaukiau klausimo ar gera vienos ar kitos priemonės sudėtis. Įdomu tai, kad aš apie jas net nesu rašiusi. Galiu tik gūžtelėti pečiais. Nežinau.

Aš nežinau, kokia sudėtis yra gera, kokia bloga. Dabar lyg taisyklė priimta išvardinti sąrašą ir ingredientus nuspalvinti trimis spalvomis: raudona – pavojingas sveikatai, geltona – vidutinio saugumo, žalia – imkit ir naudokit. Remiamasi įvairiomis populiariomis svetainėmis. Jau ne kartą sakiau, bet kadangi vis atsiranda naujų skaitytojų, vėl kartoju, kad aš nenagrinėju sudėčių, vertinu poveikį ir jausmus, nes man neįtinka raudona-geltona-žalia būdas, o savo laiko investuoti į chemijos bei medicinos studijas aš nenoriu.

Kodėl neįtinka? Nes noriu kiekių, ryšių, santykių su kitais ingredientais. Pvz., jei natūraliame kreme yra vanduo, visokie emulsikliai ir dar 25 ekstraktai, tai kiek jame yra vieno ekstrakto? Visame kremo indelyje? Viename pasitepime? Ar neartėjame prie homoepatijos? Juokauju aišku, nes homoepatiniuose produktuose iš viso nieko nėra, bet esmę supratote :). Taip pat, kas garantuos, kad žaliausios sudėties produkte vanduo ir glicerinas neužima 90% viso tūrio?

Visur raudonuojantis fenoksietanolis nurodomas kaip toksiškas, jei patenka į organizmą. Tačiau, koks kiekis sukelia problemas? Kiek jo sugebama pasisavinti per odą iš vieno pasitepimo kremu, nes gi žinome, kad toli gražu ne viskas taip paprastai patenka giliau. Juk net apie hialurono rūgštį seniau buvo kalbėta, kad molekulės per didelės, kad patektų į gilesnius sluoksnius, tik vėliau pradėtos naudoti skirtingo dydžio kompozicijos. Tad, jei tie ingredientai, kurie turi prasiskverbti nepatenka, kur reikia, tai kodėl iš karto manome, kad visi kiti patenka? Reikia nagrinėti tyrimus, taip pat atrasti, kurie iš jų nėra užsakyti bei tendencingi.

Alkoholis visur linksniuojamas kaip didžiausia blogybė (tiesa, tai netrukdo jo besibaidantiems žmonėms daug didesnes koncentracijas suvaryti tiesiai į vidų, nes gi ką čia tas penktadienio kokteiliukas), tačiau natūralios kosmetikos gamintojai turi gausybę argumentų, kodėl jis šių gaminiuose nepakenks, nes kompozicijoje yra dar krūva neigiamą poveikį neutralizuojančių sudėtinių dalių. Ir iš tiesų, niekas nenagrinėja, kaip tos dalys sąveikauja tarpusavyje, tik nuspalvina raudonai kažkurią vieną ir ramu. Dar toks baubukas kaip mineralinis aliejus iš gerosios pusės aptariamas ne taip ir retai, bet daug kam baisu, nes tai nafta. Tarsi nafta nėra natūrali naudingoji iškasena 😀 Ok, truputį trolinu, nors nesakykit, kad tame nėra tiesios. Tad mano požiūris toks: aš tikiu chemija (taip ir organine, kuomet dirbama su natūraliais produktais, ir laboratorijose pagamintais sprendimais) ir mokslu. Aš vertinu per patinka/nepatinka/tinka/netinka prizmę. Esu pastebėjusi, kad tiek raudonuojančios, tiek žaliuojančios sudėtys, kuria placebo efektą, kuomet iš anksto nusiteikiama kiek patiks, nors realiai būna visaip.

Savo bloge įkeliu produktų sudėtis tam, kad jomis besidomintys žmonės galėtų iš karto įsivertinti, ar jiems ta priemonė aktuali. Tačiau pati tos dalies nenagrinėju dėl aukščiau išvardintų priežasčių. Kas žino, gal kada pasuksiu į chemijos sritį, gi gyvenu netoli chemfako :). Na ir po tokios įžangos, kuriuos turbūt niekas neskaitė, pereinu ir prie dažniausiai bloge aptariamo prekinio ženklo – “EO LAB” – produkto. Tai yra dušo gelio.

Aprašymas:

Kreminė dušo želė švelniai valo odą. Pasižymi išskirtinėmis maitinamosiomis savybėmis.

Sudėtis papildyta baobabų aliejumi, kolos riešutų ir mango vaisių ekstraktais. Želė sudėtyje gausu maitinamųjų medžiagų. Sudėtis papildyta augalų ekstraktais, kurie švelniai valo ir subtiliai pakvėpina odą. Mango vaisių ekstraktas didina odos elastingumą ir standumą. Baobabų aliejus aprūpina maitinamosiomis medžiagomis ir jaunina odą. Kolos riešutų ekstraktas atgaivina odą, suteikia ląstelėms energijos, skatina atkūrimą ir jaunina odą. Naudojimas. Nedideliu želė kiekiu tepti kūną arba užpilti ant plaušinės, švelniai masažuoti, kol atsiras putos, nulieti vandeniu.

Sudėtis: Aqua, Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice , Sodium Coco Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Jojoba Oil, Perfume, Benzyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid.

Kaip ir visi “EO Lab” produktai, šis nepasižymi ypatingu dizainu. Man tai jau trečias jų kūno prausimui skirtas gaminys. Pirmasis buvo dušo aliejus iš “Spa Argana” serijos. Patiko, nors aliejumi jo pavadinti negalėjau, greičiau dušo kremas, visai, kaip ir šis. Kitas gi bandytas ala aliejus labai nepatiko kvapu. Berods buvo atpalaiduojantis. Na, o šį pačiupau grynai dėl mangų. Man patinka viskas, kas su jais, net jei aromatas būna sintetinis (kai tuo tarpu negaliu pakęsti sintetinių braškių, bananų, šokolado, kokosų ir kavos kvapų). Ir mangai čia dvelkia labai saldžiai. Nežinau ar visiems patiktų, bet man tinka.

Konsistencija kreminė, patogi tiek skustis, tiek praustis, putoja ant kempinės, nors retai ją naudoju. Padidėjusio odos sausumo nepastebėjau. Tad lyg ir viskas ką galima pasakyti apie kūno prausiklį. Man prilipo. Laukiu nesulaukiu, kada populiarumo neprarandantys “EO Lab” modernizuos savo gaminių išvaizdą.


Įvertinimas:

Naudinga: Ieškokite “Eurokos” ir “Elevita”. Kaina – apie 3,3 EUR už 250ml.

Jūsų aktyvumas yra padėka ir mano motyvacija. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.