Stebina tema? Neturėtų! Nes gi sakiau, kad noriu kartais pašnekėti ir ne apie grožį. Jūs sakėte, kad rašyk, kas patinka, o mes jau atsirinksime. Ir dar atvirlaiškių apžvalga bloge buvo rašyta mažiausiai keturis kartus: Bibliophilia rinkinys, Pin Up girls rinkinys, James Jeans Memu rinkinys, Marimekko rinkinys. Na, o dabar papasakosiu, ką galima rasti “Women In Science 100 Postcards” ir “Fantastically Great Women 100 Postcards” rinkiniuose. Pagrindinę naudą pajus tie, kurie domisi atvirukais, perka juos postcrossingui ir smalsauja, kas slepiasi rinkinių dėžutėse. Bėda ta, kad parduotuvėse dažniausiai tebūna tik pakuotės nuotrauka, geriausiu atveju įdėtos dvi trys nuotraukos su atvirukais, o visa kita  – tiesiog katė maiše. 

Kodėl mane patraukė šie atvirukai? Gal dėl to, kad esu feministė? Aišku, esu. Kaip ir bet kuri skaitanti šį įrašą, nes ji sutinka, kad moteris turi teisę naudotis internetu, gal net turėti savo telefoną ar kompiuterį, ar ne? Prisiminkit, kad feminizmas ne apie neskustus plaukus, o apie tai, kad galit padėt parašą ant nuosavybės dokumento, siųsti cv į bet kokią darbo poziciją ir pati rinktis savo gyvenimo kelius. Visgi labiausiai mane atvirukai patraukė savo dizainu. 

Pirmąjį rinkinį “Women In Science 100 Postcards” nupiešė autorė Rachel Ignotofsky. Man labai patinka jos braižas. Atvirlaiškiai tėra šalutinis produktas, daugiausiai išleista įvairių knygų. Yra ne tik moterys moksle, bet ir moterys sporte ar mene. 

Rinkinyje yra 50×2 skirtingi atvirukai. Visi to paties stiliaus – pilkame fone moteris, o aplink ją įvairus su šios veikla susiję atributai bei paaiškinimai. 

Sutiksime daug žinomų moterų, kaip Marie Curie. Tačiau tikrai ne kiekvieną galiu atpažinti, tad puiki proga pagilinti žinias. Antra atvirukų pusė atrodo taip:

Rinkinys “Fantastically Great Women 100 Postcards” visiškai kitokio stiliaus. Autorė Kate Pankhurst gerokai infantilesne maniera ir jos piešinukai tiesiog mieli. Šį rinkinį įsigijau, kaip gerokai tinkamesnį postcrsossingui. 

Čia irgi yra tik 50 skirtingų atvirukų po du vienetus. Dauguma vaizduoja kokią nors ryškią moterį. Čia jau ne vien mokslo damos, bet ir garsios rašytojos, dizainerės. 

Antra pusė atrodo taip:

Tiesa, dėžutėje rasime ir keletą keistų atvirukų.

Atrodo šiuos galėtume naudoti kaip užrašų lapelius, bet gi ant slidaus, lakuoto atviruko ne kažką užsirašysi. 

Beje, abiejuose rinkiniuose galima rasti ir besikartojančių moterų. 

foto didinasi

Daugiau pirmojo rinkinio atvirukų:

foto didinasi

Daugiau antrojo rinkinio vaizdų:

foto didinasi

Ar aš kažkada išsiųsiu savo turimus atvirlaiškius? Nemanau, pas mane tokių šimtukų gal 10 (kai kurie jau apytuščiai) rinkinių, o kur dar tūkstantėlis kitas visokių kitokių. Bet aš čia nekalbu apie savo atvirlaiškių parduotuvę, kurioje, beje, yra naujienų. Čia tik apie siuntimui skirtus. Aš mėgstu atvirukus, kaip patį daiktą. Turiu apsiklijavusi sienas. Dedu į siuntas, kai kažką parduodu per sena.lt ar vinted. Taip pat pradėjau dėti ir į timpų užsakymus, užrašau palinkėjimą. Man atvirukas yra kažkas tokio mielo. Todėl, štai ir parodžiau, mažą fragmentą savo kolekcijos. 

Linkėjimai!


Naudinga: Rinkinių ieškokite Amazon arba Bookdepository.com. Women In Science 100 Postcards šiuo metu kainuoja 15.53 EUR. Fantastically Great Women 100 Postcards – 17.23 EUR.

 

Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.