Visą šią savaitę būdama viena, visiškai iškritau iš dienos režimo. Patikėkit, nors man labai patinka dirbti namuose, tas turi savų trūkumų. Pvz., vos atsikėlusi aš šoku prie kompiuterio ir tik per pietus (iki pusryčių gaminimo ar net valgymo rankos aišku nedaeina) prisivertusi atsitraukti (valio jei yra reikalas, tai yra užsakymų ir tenka eiti į paštą), aš kiek prasiblaškau, bet grįžusi ir vėl paneriu iki kol reikia miegoti, o net lovoje kartais baiginėju tam tikrus dalykus telefonu. Pvz., šią savaitę gaminau keletą produktų ir rašiau keletą frylancinių tekstų. Kuomet vyras būna neišvykęs, tai bent jo grįžimas po darbo yra kažkoks signalas sustoti ir atsitraukti. Bet kaip sakiau, šią savaitę man atrodė, kad tik atsikeliu ir jau vėl naktis. Visiškai nebejaučiu laiko. Tad kartais dirbtinai, priverstinai aš varau save į vonią, kokių nors malonių procedūrų. O kūno šveitimas įvairiais kvepiančiais scrub’ais man vienas malonumas. Visgi, jau kurį laiką propaguoju ir sausąjį šveitimą. Apie jį buvau girdėjusi gerų dalykų, o kažkada “Iherb” dariau užsakymą ir liko vietos krepšelyje, tai įsimečiau “EcoTools” šepetį. Pabandysiu, sakiau.

Apie sausąjį kūno šveitimą

Tai jau nuo senų laikų praktikuojamas būdas pagerinti odos būklę ir savo sveikatą. Mane labiausiai viliojo tai, kad teisingai atliekant šveitimą yra stimuliuojamas limfos skysčių judėjimas. O tai juk prisideda prie imuninės sistemos gerinimo. Skaičiau, kad kadangi limfos sistema neturi jos nuolatinį judėjimą užtikrinančio organo (kaip pvz., širdis), tad labai pravartu kartais tiesiog iškrutinti mechaniškai. O tą ir daro šveitimas. Arba masažas. Arba įvairūs pratimai :).

Dar pašiūravimas šepečiu gerina kraujotaką, raumenų tonusą ir stangrina suglebusią odą. Taip pat straipsniuose minima ir man vien dėl to, kad šveitimas yra grynas malonumas, įtikinamai skamba tai, kad procedūra mažina įtampą, nerimo jausmą, suteikia žvalumo.

Kaip taisyklingai atlikti sausąjį šveitimą?

Odą sausuoju būdu šveistis rekomenduojama kartą per dieną, geriausiai ryte, mat procedūra stimuliuoja. Kur tik beskaičiau, rekomenduojama vengti sintetinių šerelių, nes jie dažniausiai būna per aštrūs, o mano “EcoTools” sintetinis, bet apie jį vėliau.

Pradėti nuo pėdų ir pamažu kilti link kojų ir aukštyn. Šveisti ilgais, nepertraukiamais judesiais, lyg šluotumėte.

Įkeliu vieną iš schemų, kokiomis kryptimis rekomenduojama judinti savo limfą 🙂

Tačiau nespauskite, nebrūžinkite ir kitaip nepersistenkite, to visai nereikia. Oda ir šepetys turi būti visiškai sausi. O po to į dušą! Ir žinoma po jo pasilepinti kokiu nors maloniu kremu, kuris daug geriau susigers.

Apie “EcoTools” šepetį sausam kūno šveitimui

Kaip jau minėjau, šepetys yra sintetinių šerelių. Mat aš per daug neįsigilinau į jo aprašymą ir jau po to pergyvenau. Užtat giriasi, kad labai veg :D. Visgi, kai jį gavau, gana nustebau, kad jis tikrai nėra labai šiurkštus. Esu turėjusi plaukų šepečių su šerno šeriais, kurie buvo gerokai kietesni. Taip pat smarkiai grubesnis yra ir mano dušinimosi įrankis nugarai šveisti. Tad nusiraminau. Nei aš čia pakenksiu labai tai odai, nei ką, ypač jei daiktas skirtas būtent šiai procedūrai, o jį gamina kompanija, kuri jau tikrai turi patirties šepečių kūrime.

Daiktas patogus, gana didelis, bet ne per daug, smagu, kad yra ta juostelė rankai užkišti. Išplautas greitai išdžiūva. Na kažkaip tikrai neturiu priekaištų šepečiui, kaip įrankiui :). O šveitimasis patinka. Man jis malonus, kelia nuotaiką, švelnina odą (čia jau kaip ir daugelis pylingų), o daugiau nėra ko ir tikėtis. Celiulitų tokie dalykai nenaikina, bet tikiuosi paslapčia prie imuniteto gerinimo prisideda.

Gal kas iš mano skaitytojų praktikuoja sausąjį šveitimą? Pasidalinkit patirtimi. Kokį šepetį turit, kiek laiko entuziazmo užtenka?


Naudinga: “EcoTools” šepetį įsigyti galite Iherb.com. Kaina – 5,26 EUR.

Jūsų aktyvumas yra padėka ir mano motyvacija. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.