Apie “Zoombook” užrašines ir laiko (ne)planavimą

Estimated read time 6 min read

Planuok planuok planuok! Planuok ir viską spėsi! Viskas priklauso tik nuo teisingo planavimo! Girdėta? Man irgi! Bėda ta, kad aš kartais jaučiuosi tarsi išsibarsčiusi menininkė, kuri visai nemoka suplanuoti savo dienų. Šios dienos įraše noriu šiek tiek paplepėti apie laiką ir trumpai aptarti ar vertos dėmesio yra “Zoombook” užrašinės. Jei, ką, tai šio įrašo “Zoombook” neremia jokiais galimais būdais :). 

Gal ir jūs turite lengvą manijos formą užrašinėms, į kurias po to nieko nerašote? Man vis atrodo, kad va šita jau tikrai ta, kurioje planuosiu savo gyvenimą. Kad man iki pilnos laimės trūksta tik gero darbo kalendoriaus ir tada jau viskas bus savo vietoje! O dar dabar tas išpopuliarėjęs bullet journal planavimo principas! Nieko apie tai negirdėjote? Tai tada trumpai. Bullet journal (į lietuvių kalbą lyg ir nėra vertimo – tai tiesiog knygelė, ar planuotė) metodą sugalvojo Ryder Carroll. Metodo principas toks, kad į vieną vienintelę užrašinę, pagal tam tikrą sistemą, yra surašomi darbai, tikslai, mėnesio, dienos to do, siekiai ir visa kita, įskaitant, kad ir pirkinių sąrašus. Minimaliai, bet aiškiai viską nupasakoja šis filmukas. Bullet journal taip išpopuliarėjo, kad pilnas pinterestas ar instagramas ir šiaip internetas gražiausių pavyzdžių, štai, kad ir čia galite paganyti akis. Jei sau kuriate tokias planuotes, tai priminsiu, kad mano atvirlaiškių parduotuvėje yra ir tam tinkamų lipdukų bei juostelių

Žinoma, noriu ir aš taip planuotis savo gyvenimą! Tačiau jaučiuosi per chaotiška tokiam iššūkiui. Kodėl? Na, jei paspaudėt pavyzdžio nuorodą, tai matėt kaip atrodo metodo gerbėjų sąsiuviniai. O kaip viskas būna mano užrašinėse? Štai keletas labai tipinių pavyzdžių, jei jau smalsu užmesti akį į svetimą knygelę:

Na, toli gražu iki tvarkingų planų, ar ne?

Visgi prisižiūrėjusi gražių vaizdų, aš užsikrėčiau bent smagų sąsiuvinį įsigyti. Ne planuotei. Sausio pabaigoje pradedu anglų kalbos kursus ir galvoju, bus gi toks, kaip mokslo metų pradžios įkvėpimas, jei nusipirksiu gražų daiktą užrašams. Pažįstama? Ieškojau ieškojau, kažkaip niekas į akį nekrito. Arba labai brangu, arba viršelis negražus… Galiausiai susigundžiau vėl išmėginti Zoombook.lt ir pasidaryti taškuotą sąsiuvinį su savo paveiksliuku. Visi formatai ir kainos yra pateikti čia. Pasirinkau A5 formatą minkštu viršeliu. 

Naudotis dizaino kūrimo aplinka tikrai nėra sudėtinga. Įkeliate paveikslėlį, ištampote kaip reikia, jei norite, dar kokią frazę užmetate ir viskas. Aš rinkausi savo kurtą ornamentą “Snail mail is always good idea” priekiniam viršeliui ir pereinamos spalvos akvarelinę nugarėlę iš “Zoombook” paveikslėlių. O jų ten nemažai, tad jei nepiešiat ar nefotografuojat, lengvai išsirinksit kažką abstraktaus, kaip sakiau, galėsite užsidėti savo tekstą ir t.t. 

Taigi, mano pasirinkimas yra minkšti viršeliai ir taškuotas, truputį gelsvas popierius. Užsakymas įvykdytas sklandžiai. Nesusidūriau su bėdomis nei kurdama dizainą, nei laukdama užrašinės.

Ją gavusi galiu pastebėti tokius dalykus: norėtųsi, kad galinis viršelis būtų bent šiek tiek kietesnis, baisoka, kad tas gumos įtvirtinimas išplyš. Norėtųsi, kad priekinis viršelis būtų labiau matinis (skonio reikalas). Norėtųsi galimybės rinktis ne tik puslapių tipą (tušti, balti storesni, ar taškuoti, liniuoti, languoti plonesni), bet ir kiekį. Mielai užsisakyčiau dvigubo ar net trigubo storio knygelę. 

Tiems, kas mėgsta naudoti riebesnius markerius, turiu blogą žiną – puslapiai tikrai persigers. Bent jau taškuotieji (tušti balti kiek storesni ir persigeria mažiau).

Tad tiek apie naujausią mano pirkinį. Prieš keletą metų buvau įsigijusi užrašinę kietais viršeliais iš “Happy365” komandos, bei tokio pačio tipo pasigaminusi savo. 

Šių sąsiuvinių viršeliai jau kaip normalios knygos. O balti puslapiai persigeria mažiau. Tačiau man patys jie nebuvo labai mieli. Ir slidoki, ir šiaip vos vos gelsvesni arčiau širdies. Tad bendras įspūdis apie “Zoombook” užrašines toks link aštuoneto – iki tobulumo pritrūksta, bet kaip personalizuotas, greitai pagaminamas daiktas – tikrai neblogai. 

Tęsiant laiko temą, galvoju, gal visgi pabandyti tą bullet journal? Man kartais taip persimaišo visos veiklos ir hobiai, kad ne visada suvaldau. Noriu vieną dieną skirti vienam projektui, bet iškrenta kokie nors reikalai su kitu. Kartais sunku prioritetizuoti darbus. Viskas, regis svarbu. Arba viskas gali palaukti.

Taip pat bėda tame, kad aš dirbu namuose ir laiko neskaičiuoju bei net nebandau atskirti darbo ir nedarbo. Jei man 11 valandą vakaro klientas parašys laišką, tai aš iš karto į jį ir atsakinėsiu, nelauksiu aštuntos ryto. Gal būt aš nedirbu nuo 8 iki 17 (pvz., va dabar rašau blogą, tai kaip ir nedirbu), bet darbui aš skiriu visą laiką, kiek tik prireikia. Ta prasme ir savaitgaliais, ir per atostogas (tiksliau keliones).

Su tokiomis aplinkybėmis, kartais apima jausmas, kad arba iš vis nieko neveikiu, arba tik ir dirbu be pertraukėlių. Sisteminis planuotės pildymas, turbūt, leistų pamatyti aiškesnį vaizdą, kas nuveikta, ką dar turiu padaryti, kiek ir kam skyriau laiko. Pvz., daugeliui žmonių (tame tarpe ir man – ansčiau) atrodo, kad su atvirlaiškių parduotuve nėra ką veikti. Ne koks pigu.lt, kur tūkstančiai užsakymų per dieną ir dar milijonas užklausų, kartais jų net nebūna. Bet kai su Gedu nuomojomės ofisą, kažkokioje programoje vedėme laiko apskaitą. Kiek kas užima laiko: bendravimas su autoriais, klientais, pakavimas, vokų užsakinėjimas, faktūrų ir kt finansinių reikalų tvarkymas, likučių kontrolė, reklamos pirkimas ir sudėliojimas, insta nuotraukos, ėjimas į paštą ir t.t. Pati nepatikėjau, bet susidarydavo bent 5-6 grynų valandų per darbo dieną vidurkis. Nuo tada nustojau galvoti, kad nieko čia neveikiu, o juk atsirado dar bet pora papildomų projektų. 

Nepaisant to, kad laiko planuoti nemoku, visgi nėra taip, kad kažko nespėčiau padaryti laiku. Gal dėl to taip sunku užsivesti planuotę? Aš dieną skirstau į gabalus. Man svarbiausia iki pietų susitvarkyti su užsakymais ir nueiti į paštą ir padaryti nuotraukas kol yra dienos šviesos, o visa kitą, jau galima dirbti visą parą 😀

Pasidalinkite, kaip jūs organizuojate savo laiką? Nebūtinai darbo. Ar jums reikalingi kažkokie užrašai, improvizuojate? Aš žinau, kad net kai kurie blogeriai skurpulingai planuoja savo būsimus įrašus. Aš gi, chaosėlis, dažniausiai sprendžiu čia ir dabar 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama 

Total
0
Shares

8Comments

Add yours
 1. 1
  Simona

  Skaudi tema tos užrašinės ir laiko planavimas 😀 Turiu priklausomybę gražioms, įdomioms užrašinėms/darbo knygos, bet lygiai taip pat, kaip tau- mėtosi paskui pustuštės. Tai nepatogios su savim visad turėt, tai šiaip pamirštu užsirašyt, ką reikia. O jei užsirašau- pamirštu pažiūrėt 😀 Buvau sugalvojus ir tą BJ reikalą, net porą taškuotų sąsiuvinių nusipirkau. O tada supratau, kad nei piešt, nei raides raityt gražiai nemoku, ir didžioji dalis susižavėjimo dingo- juk noris daryt taip pat puikiai, kaip matei internete. O neišeina! :))
  Pradėjus studijuot supratau, kad kažkokios užrašinės vis tik reikia, nes į telefoną užsirašinėt taip ir neįpratau. O juk visokie darbai, atsiskaitymai. Tai pradėjau paieškas. Knygyne vienam užtikau puikų variantą- nediduką, delno dydžio darbo kalendorių. Bet kai pamačiau, kad kainuoja kone 20 eurų, taip ir padėjau atgal 🙂

 2. 2
  Reklamosauka

  Man pagaliau atrastas asmeninis planavimo metodas perpus sumažino nerimo priepolių 🙂 Aš palnuoju ißkart visą savaitę, valandos intervalais, nuo atsikėlimo momento iki ėjimo miegot. Nesu labai stropi, nesiparinu, jei planai keičiasi, bet bendro režimo labai stengiuos laikytis, nes priešingu atveju būna bėdų. Spontaniški kūrybiškumo proveržiai ar darbiniai užrašai irgi gula į tą pačią užrašinę, bet tobulos jos dar neradau.

 3. 3
  Salomėja

  Kas liečia piešimo nemokėjimą, tai tokiems yra prigalvota pagalbų, ištisi versliukai :). Pvz., visokios lipnios juostelės ir lipdukai atstoja piešinius. Tokio tipo antspaudukai manau palengvina darbą tiems, kad negeba nusipiešti kalendoriaus:
  http://bit.ly/venividpvz, https://etsy.me/2NbzFyn
  arba va tokie rėmeliai: https://etsy.me/30eVxOV 🙂
  O šiaip tas 20 eur, gal nebūtų tiek jau daug, jei tikrai tą kalendorių naudotum 🙂 Apie 1,70 EUR už mėnesį patogumo ir organizuotumo 🙂

 4. 4
  Salomėja

  Reiks pasidaryt iššūkį susiplanuoti dieną pavalandžiui ir tai ne rytojus… Sunkiai įsivaizduoju.

 5. 5
  Simona

  Tai yra tų juostelių ir lipdukų, ir štampukų, bet asmeniškai man tokie užsiėmimai užimtų per daug laiko- pusę dienos tektų puošt iš kitos pusės, kai pagalvoji, tiek išgyvenus lengvam chaose gal ir toliau galima 🙂

 6. 6
  Ale Nute

  Aš tuo Bullet Journal užsikrėčiau jau porą metų atgal 🙂 Pripirkau užrašinių, planuočių, darbo kalendorių, visokių madingų, mažų, didelių, plonų, storų… baisu tiesiog! didžiausia mano bėda – nepastovumas. Šiandien man tai įdomu, po to pora mėnesių – ne. Vėliau vėl grįžtu. Turiu visokių lipdukų, juostelių, rašiklių… Tik neturiu laiko pačiam planavimui 🙂

 7. 7
  Reklamosauka

  Palnuoti visą savaitę man užtrunka ne kažką daugiau, nei apgalvot sekančią dieną. Jei nepatingiu, ir įtraukiu ką gaminsiu valgyt (mano mergaitės čia pridaro iššūkių), tai išvis gyvenimas palengvėja. Bėda tik, vis apsileidžiu, tenka pratintis iš naujo.

 8. 8
  Dalia

  o, nežinojau apie BJ, įdomu. Man tai reikalinga darbo knyga ne tiek darbams planuot, juos darbe kur nors ant lapelių susirašau, bet laisvalaikiui, kitiems reikalams, mėnesio išlaidoms, ir t.t. Tai pernai patogiausia darbo knyga buvo paprasta, minkštų viršeliu, spirale, vyro gauta nemokamai, bet tokia patogi buvo, kad prilipo. o šiemet jau nieko panašaus patogaus ir padoriai atrodančio neberandu, tai galvoju zoombooke anglišką darbo knygos variantą užsissakyt, nes laisviausias atrodo, bet ir ne tuščias kaip užrašinė, nes kiek bijau, kad BJ tingėsiu paišytis viską, nors kadaise esu ir susibraižius kalendorių. O zoombooke man trūksta daugiau šabloninių variantų ar galimybės labiau personalizuoti išdėstymą, bet nelabai yra iš ko rinktis 🙂

+ Leave a Comment