Planuok planuok planuok! Planuok ir viską spėsi! Viskas priklauso tik nuo teisingo planavimo! Girdėta? Man irgi! Bėda ta, kad aš kartais jaučiuosi tarsi išsibarsčiusi menininkė, kuri visai nemoka suplanuoti savo dienų. Šios dienos įraše noriu šiek tiek paplepėti apie laiką ir trumpai aptarti ar vertos dėmesio yra “Zoombook” užrašinės. Jei, ką, tai šio įrašo “Zoombook” neremia jokiais galimais būdais :). 

Gal ir jūs turite lengvą manijos formą užrašinėms, į kurias po to nieko nerašote? Man vis atrodo, kad va šita jau tikrai ta, kurioje planuosiu savo gyvenimą. Kad man iki pilnos laimės trūksta tik gero darbo kalendoriaus ir tada jau viskas bus savo vietoje! O dar dabar tas išpopuliarėjęs bullet journal planavimo principas! Nieko apie tai negirdėjote? Tai tada trumpai. Bullet journal (į lietuvių kalbą lyg ir nėra vertimo – tai tiesiog knygelė, ar planuotė) metodą sugalvojo Ryder Carroll. Metodo principas toks, kad į vieną vienintelę užrašinę, pagal tam tikrą sistemą, yra surašomi darbai, tikslai, mėnesio, dienos to do, siekiai ir visa kita, įskaitant, kad ir pirkinių sąrašus. Minimaliai, bet aiškiai viską nupasakoja šis filmukas. Bullet journal taip išpopuliarėjo, kad pilnas pinterestas ar instagramas ir šiaip internetas gražiausių pavyzdžių, štai, kad ir čia galite paganyti akis. Jei sau kuriate tokias planuotes, tai priminsiu, kad mano atvirlaiškių parduotuvėje yra ir tam tinkamų lipdukų bei juostelių

Žinoma, noriu ir aš taip planuotis savo gyvenimą! Tačiau jaučiuosi per chaotiška tokiam iššūkiui. Kodėl? Na, jei paspaudėt pavyzdžio nuorodą, tai matėt kaip atrodo metodo gerbėjų sąsiuviniai. O kaip viskas būna mano užrašinėse? Štai keletas labai tipinių pavyzdžių, jei jau smalsu užmesti akį į svetimą knygelę:

Na, toli gražu iki tvarkingų planų, ar ne?

Visgi prisižiūrėjusi gražių vaizdų, aš užsikrėčiau bent smagų sąsiuvinį įsigyti. Ne planuotei. Sausio pabaigoje pradedu anglų kalbos kursus ir galvoju, bus gi toks, kaip mokslo metų pradžios įkvėpimas, jei nusipirksiu gražų daiktą užrašams. Pažįstama? Ieškojau ieškojau, kažkaip niekas į akį nekrito. Arba labai brangu, arba viršelis negražus… Galiausiai susigundžiau vėl išmėginti Zoombook.lt ir pasidaryti taškuotą sąsiuvinį su savo paveiksliuku. Visi formatai ir kainos yra pateikti čia. Pasirinkau A5 formatą minkštu viršeliu. 

Naudotis dizaino kūrimo aplinka tikrai nėra sudėtinga. Įkeliate paveikslėlį, ištampote kaip reikia, jei norite, dar kokią frazę užmetate ir viskas. Aš rinkausi savo kurtą ornamentą “Snail mail is always good idea” priekiniam viršeliui ir pereinamos spalvos akvarelinę nugarėlę iš “Zoombook” paveikslėlių. O jų ten nemažai, tad jei nepiešiat ar nefotografuojat, lengvai išsirinksit kažką abstraktaus, kaip sakiau, galėsite užsidėti savo tekstą ir t.t. 

Taigi, mano pasirinkimas yra minkšti viršeliai ir taškuotas, truputį gelsvas popierius. Užsakymas įvykdytas sklandžiai. Nesusidūriau su bėdomis nei kurdama dizainą, nei laukdama užrašinės.

Ją gavusi galiu pastebėti tokius dalykus: norėtųsi, kad galinis viršelis būtų bent šiek tiek kietesnis, baisoka, kad tas gumos įtvirtinimas išplyš. Norėtųsi, kad priekinis viršelis būtų labiau matinis (skonio reikalas). Norėtųsi galimybės rinktis ne tik puslapių tipą (tušti, balti storesni, ar taškuoti, liniuoti, languoti plonesni), bet ir kiekį. Mielai užsisakyčiau dvigubo ar net trigubo storio knygelę. 

Tiems, kas mėgsta naudoti riebesnius markerius, turiu blogą žiną – puslapiai tikrai persigers. Bent jau taškuotieji (tušti balti kiek storesni ir persigeria mažiau).

Tad tiek apie naujausią mano pirkinį. Prieš keletą metų buvau įsigijusi užrašinę kietais viršeliais iš “Happy365” komandos, bei tokio pačio tipo pasigaminusi savo. 

Šių sąsiuvinių viršeliai jau kaip normalios knygos. O balti puslapiai persigeria mažiau. Tačiau man patys jie nebuvo labai mieli. Ir slidoki, ir šiaip vos vos gelsvesni arčiau širdies. Tad bendras įspūdis apie “Zoombook” užrašines toks link aštuoneto – iki tobulumo pritrūksta, bet kaip personalizuotas, greitai pagaminamas daiktas – tikrai neblogai. 

Tęsiant laiko temą, galvoju, gal visgi pabandyti tą bullet journal? Man kartais taip persimaišo visos veiklos ir hobiai, kad ne visada suvaldau. Noriu vieną dieną skirti vienam projektui, bet iškrenta kokie nors reikalai su kitu. Kartais sunku prioritetizuoti darbus. Viskas, regis svarbu. Arba viskas gali palaukti.

Taip pat bėda tame, kad aš dirbu namuose ir laiko neskaičiuoju bei net nebandau atskirti darbo ir nedarbo. Jei man 11 valandą vakaro klientas parašys laišką, tai aš iš karto į jį ir atsakinėsiu, nelauksiu aštuntos ryto. Gal būt aš nedirbu nuo 8 iki 17 (pvz., va dabar rašau blogą, tai kaip ir nedirbu), bet darbui aš skiriu visą laiką, kiek tik prireikia. Ta prasme ir savaitgaliais, ir per atostogas (tiksliau keliones).

Su tokiomis aplinkybėmis, kartais apima jausmas, kad arba iš vis nieko neveikiu, arba tik ir dirbu be pertraukėlių. Sisteminis planuotės pildymas, turbūt, leistų pamatyti aiškesnį vaizdą, kas nuveikta, ką dar turiu padaryti, kiek ir kam skyriau laiko. Pvz., daugeliui žmonių (tame tarpe ir man – ansčiau) atrodo, kad su atvirlaiškių parduotuve nėra ką veikti. Ne koks pigu.lt, kur tūkstančiai užsakymų per dieną ir dar milijonas užklausų, kartais jų net nebūna. Bet kai su Gedu nuomojomės ofisą, kažkokioje programoje vedėme laiko apskaitą. Kiek kas užima laiko: bendravimas su autoriais, klientais, pakavimas, vokų užsakinėjimas, faktūrų ir kt finansinių reikalų tvarkymas, likučių kontrolė, reklamos pirkimas ir sudėliojimas, insta nuotraukos, ėjimas į paštą ir t.t. Pati nepatikėjau, bet susidarydavo bent 5-6 grynų valandų per darbo dieną vidurkis. Nuo tada nustojau galvoti, kad nieko čia neveikiu, o juk atsirado dar bet pora papildomų projektų. 

Nepaisant to, kad laiko planuoti nemoku, visgi nėra taip, kad kažko nespėčiau padaryti laiku. Gal dėl to taip sunku užsivesti planuotę? Aš dieną skirstau į gabalus. Man svarbiausia iki pietų susitvarkyti su užsakymais ir nueiti į paštą ir padaryti nuotraukas kol yra dienos šviesos, o visa kitą, jau galima dirbti visą parą 😀

Pasidalinkite, kaip jūs organizuojate savo laiką? Nebūtinai darbo. Ar jums reikalingi kažkokie užrašai, improvizuojate? Aš žinau, kad net kai kurie blogeriai skurpulingai planuoja savo būsimus įrašus. Aš gi, chaosėlis, dažniausiai sprendžiu čia ir dabar 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama