Apie atostogas, knygas, norus ir kt. Rugpjūtis 2020

Estimated read time 6 min read

Labas ir vėl! Čia užverčiau jus ilgesniais tekstais, ar ne? Tad mano mėnesinė ataskaita bus šiek tiek trumpesnė nei paprastai. Juk apie kosmetiką, ką tik kalbėjau vasaros favorituose. Užsukit, pažiūrėkit, gal ką atrasite. Apie darbus gi kalbėjau paskutiniame įraše. Šiandien gavau kito mėnesio užduočių sąrašą, tai nesu tikra ar rasiu laiko blogą atsiversti, o kitų sričių aptarimui mažai ir beliko, taip? Tad apie atostogas, svorį, knygas, norus…

Apie atostogas!

Pasakysiu jums, kad keisti keisti metai. Tradicinių rugpjūčio atostogų lyg ir neturėjom. Bent aš tokių nepajutau. Gedas teturėjo 4 laisvas darbo dienas, tad stengėmės įsijausti į atostogas, bet mažai! Porą dienų praleidome Rygoje, per kitas – visokius reikaliukus tvarkėm ir va viskas. Po to darbai darbai darbai ir net pasimiršo.

Kas Rygoje? Bastėmės po miestą. Miegojom. Valgėm. Skaitėm. Nesu labai didelė paranojikė dėl koronos, tai yra į parduotuvę einu, po miestą vaikštau, sportuot ėjau. Tačiau papildomos rizikos vengiu. Todėl visokie muziejai ir kitos uždaros vietos atkrenta. Bet senamiestis ten gražus, apgyvendinimo pasiūlymai dabar patrauklūs, tad tikrai smagiai pasitrainiojome. 

Verta aplankyti nacionalinę biblioteką. 11 jos aukšte atsiveria panaromos į visas Rygos puses. Ir šiaip įspūdinga ten viduje. Rugpjūtį, kaip supratau ta biblioteka visu pajėgumu neveikė dėl koronos, tad galima pavaikščioti po tuščią plotą.

Bibliotekos suvenyrų parduotuvėje palikau ne vieną eurą.

Naktinė Ryga – jauki.

Rock’n’Roll stiliaus bariukas senamiestyje.

Retas bendras selfis. Bet prie jūros Rygoje.

Tada dar vieną savaitgalį skyrėme turizmui Lietuvoje. Aplankėme Alytų, pažiūrėjome įspūdingą Alytaus pėsčiųjų tiltą. Apsukom ratą mieste, nes dar niekada nebuvau, tik tranzitu kirtome ne kartą. Apskritai, kadangi su kelionėmis dar tikrai bent metus bus keblu (sugrius tradicija per mano gimtadienį lėkt į Lenkiją), daugiau dėmesio reikia skirti Lietuvai. Galvojame bent vieną savaitgalį per mėnesį paversti atradimų dienomis ir aplankyti vis kitą miestą. Pvz., niekada nebuvau Marijampolėje, Šilalėje, Tauragėje ir dar daugelyje kitų miestų, neskaitant kokios pagrindinės gatvės, kurią kirtome keliaudami tarp kitų taškų. 

Vaizdas nuo Alytaus pėsčiųjų tilto.

Po Alytaus prasukome pro Birštoną, kur labai jau norėjau į apžvalgos bokštą. 

Vaizdas nuo bokšto.

Na yra yra, ką Lietuvoje veikti.

Apie svorį

Juokinga, bet kiek ir ko beprirašyčiau mėnesio apžvalgoje, tik svorio tema visiems užkimba už akių ir tik tą paragrafą pakomentuojat 🙂

Ką apie jį norėjau pasakyti? Vis dar propaguoju protarpinį badavimą, bet ne baisiai griežtai. Turiu omenyje ne dideles nuodėmes, kai jo nepaisau, o tai, kad leidžiu sau laviruoti 16-18h nevalgymo rėmuose ir kažkokiose programėlėse laiko nefiksuoju. Per atostogas ir pusryčius (vėlyvus) valgiau, nes tiesiog kitaip nesidėliojo diena. 

Ar man pavyko nusmesti svorio, nuo tada kai pradėjau PB, tai yra per 4 mėnesius? Ir taip, ir ne. Iš viso numečiau 5 kg. Kas yra šis tas. Tačiau esu grįžusi į tą svorį, kurį svarstyklės rodo jau gal 8 metus (tiesiog per karantiną buvau priaugus tuos +5). Tad lyg ir rezultatas yra, lyg ir pokyčio nėra. Mažesnių rūbų nereikia. Tačiau žingsnis po žingsnio, kiti 5 kg po dar 4 mėnesių jau būtų žymiau. O ir motyvacijos visada reikia. Neseniai pamačiau savo konkurentės fotkę po kažkokio žygio. Dabar kai pagalvoju apie valgymą, primenu sau į ką lygiuojuos. Tiek tereikia savipušinimui 🙂

Mėnesio pirkinys

Pagaliau atnaujinau savo darbo vietą! Šiaip dirbu su savo nešiojamu kompiuteriu, kurio ekranas 13 colių. Tiesa, buvau pakėlusi jį ant paaukštinimo, kad kaklas taip smarkiai, visada žiūrint žemyn, nevargų ir prisijungusi papildomą klaviatūrą. Visgi, Gedas įkalbėjo nusipirkti monitorių. Sako bus patogiau. Ir va, savaitę kaip dirbu žiūrėdama į 27 colių LG monitorių. Pirmomis dienomis tai net galva svaigo.  

Kuo jis patogiau? Be to, kad didelis? Tuo, kad didelis! Todėl galiu susidėlioti kelis langus vieną šalia kito ir tikrai patogiau dirbti. Dabar galiu turėti teksto rašymo langą, šalia žodyną ir dar šalia langą su google paieška ir viską iš karto matyti :). Džiaugiuosi, nors pinigų ir gailėjau. 

Apie knygas

Tekstą rašau sekmadienį, tad priešpaskutinę mėnesio dieną. Yra tikimybė, kad perskaitysiu knygą, bet šiandien mano rugpjūčio sąskaitoje 13 knygų. Štai tokių:

Atsiliepimus rasite Šiukšlynėlyje ir jo soc. tinkluose. Aprašau ta tvarka, kuria skaitau, bet atsilieku :).

Savo apimtimi įspūdinga yra knyga „Šaltinis“ – beveik 800 psl smulkučio teksto. Beje, visos perskaitytots knygos, kurias pirkau pati, įvertintos ne mažiau nei 4/5, kas įrodo, kad jau puikiai moku pasirinkti, žinau savo skonį ir retai prašaunu. 

Mano gyvenimą knygos uždominavo. Darbas apie knygas, laisvalaikis apie knygas :). Uždirbtus pinigus leidžiu knygoms ir tada dirbu toliau. Tik kada skaityti? Na, ok, pažiūrėjus perskaitytų knygų sąrašą matau, kad kažkiek skaitau, bet norisi tai ir tą, ir dar tą, ir dar šitą!

Lūkesčiai, tikslai rugsėjui

Tinklaraščiai: norėčau rasti laiko nors bent vienam venividi.lt įrašui per savaitę ir sumažinti knygų, laukiančių atsiliepimų, eilę. 

Darbai: norėčiau savo rašymo darbuose susidaryti produktyvią sistemą, nes turiu 3 skirtingo tipo užduotis, kuriomis reikia žongliruoti, nei vienos neapleisti, bet visos atima skirtingai laiko ir energijos. 

Norėčiau daugiau laiko skirti atvirlaiškių parduotuvės socialiniams tinklams ir kitokiam marketingiui. Beje, turiu prabangią svajonę ir norėčiau ateityje įsigyti droną, bei, žinoma, išmokti juo naudotis, o tada padaryti lietuviškų atvirukų seriją su bažnyčiomis, dvarais ir kitais turistiniais, bet retesniais (ne Gedimino ar Trakų pilis) objektais, fotografuotais iš paukščio skrydžio. Čia dėl to, kad nuo žemės darytos turistinės foto man tiesiog nepatinka. 

Dar norėčiau daugiau laiko skirti timpų parduotuvei. Dabar tiesiog numoju ranka, nes nedega, valgyt neprašo, ryt poryt. O visgi. Mylėt reikia visus savo projektus. 

Asmeniniai santykiai: norėčiau ir čia rasti daugiau galimybių kokybiškai praleisti laiko dviese. Nes skirtingi hobiai, daug darbų ir išsibarstom kas sau. Patirtis rodo, kad jokių gyvenimo sričių negalima apleisti.

Poilsis: labiausia noriu rasti būdą ilsėtis. Fiziškai, morališkai ir visaip kaip kitaip. Atrasti laiko tam įmanoma, bet reikia atrasti ir galimybes į tą laiką nerti visas problemas ir darbus palikus už kažkokios ribos, o ne tampytis jas ir juos visur iš paskos. 

 

Tiek šį kartą. O šiaip užsukit, pakalbėkim. Kaip jūsų vasara. Ką veikėt, ko nespėjot nuveikt, ką norėtumėte, kad papasakočiau kitą mėnesį? Nes man būna minčių, bet po to mąstau, ai, bus neįdomu. Arba tiesiog pamirštu. Iš kitų idėjų gimsta įrašai, kaip, kad tas apie skaitymo istoriją ar produktyvumo patarimus, kurių man nesiseka laikytis. 


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

 

#reklama (dėl patogumo šia gaire žymimi visi blogo įrašai).

5Comments

Add yours
 1. 1
  Ingrida

  Labas, tokios darbingos vasaros seniai nebuvo. Tačiau dvi savaites atostogų vis tiek pavyko gauti. Anksčiau jų metu visada keliaudavom užsienyje, o dabar labai gerai pailsėjome Lietuvoje. Be lėkimo, skubėjimo, ir orai buvo puikūs. Nežinau kaip Rygoje būt buvę, bet Lietuvoje muziejuose vaikščiojau viena (na išskyrus muziejų salių darbuotojas). Viename jų vedėjas nemokamai net ekskursiją pravedė. Sakė, labai pasiilgo lankytojų, kurių skaičius labai sumažėjęs.
  Man labai įdomu, kaip gaunamas toks darbas kaip Jūsų? Atrodo įdomus, tačiau atsivertus darbo paieškų puslapius net panašių nėra.

 2. 2
  Salomėja

  Ingrida, muziejams aišku ne kas, kad lankytojų skaičius sumažėjęs, bet iš esmės gerai, kad žmonės nesiveržia į uždaras erdves 🙂
  Dėl darbo, tai bloge nurodytais kontaktais gavau pasiūlymą-klausimą ar domintų. Tada padariau keletą bandomųjų užduočių.
  O šiaip, keik supratau iš pažįstamų patirties, darbo skelbimų nelabai kas bededa, nes jie kainuoja, o žmonių ieško per soc. tinklus, dažniausiai linkedin’ą.

 3. 3
  Kristina

  Lygiai su ta pačia problema susiduriu ir aš. Nemoku tiesiog imti ir ilsėti bent jau savaitgalį. Jei nieko nedarau prie kompiuterio, tada gilinu žinias telefone. Jei ir to nedarau, tada tiesiog galvoju apie reikiamas padaryti nuotraukas, reikiamus parašyti tekstus. Doh! Žiauriai sunku paimti ir atsiriboti nuo darbinės veiklos 100%.

 4. 4
  R.

  Aš tos vasaros per šitas visas koronas lyg nepajaučiau kaip tie interneto memai: žiūri birželis, užsimerki, atsimerki – rugpjūčio pabaiga. Tai žodžiu, vasara nuskendo (kaip įprasta) darbų daryme, darbų ieškojime. Net kantriai dantų tvarkymą (paniškai bijau to jausmo sėstis į kėdę pas dantistę, nors po kiekvieno vizito pagalvoju wtf, ko čia bijojau??) atidėjau iki rudens, tai va dabar ir kulniuoju karts nuo karto su tuo reikaliuku.

+ Leave a Comment