Kaip leidžiate savaitgalį? Aš vakar norėjau nueiti į traukinių stoties Kalėdas. Galvojau, kad gal padarysiu kelias nuotraukas ir jums papasakosiu. Bet reklamuotas blusturgis pasirodė tik trys stalai su dėvėtais drabužiais ir vienas su plokštelėmis. Jokios nuotaikos. 14 valandą alternatyvusis miestelis arba nedirbo, arba tiesiog nebuvo nė vieno žmogaus niekur, tai kažkaip nelabai jauku klaidžioti, tuo labiau, kad ir pylė lietus. Tad pusdienis baigėsi odos pirkimu ir kuprinės planavimu. Tiek vakarykštės dienos. O šiandien noriu kažko šventinio nors tu ką, tad sumąsčiau tiesiog pakalbėti apie dovanų pakavimą. Pavadinime matote žodį “triukai”. Jis užsiliko nuo tų laikų, kuomet dirbau IT žurnale ir turėjau “tips and tricks” puslapį. Tik, žinoma, negalėdavome naudoti anglicizmų ir tips and tricks virsdavo triukais. 

Mintis parašyti triukus apie dovanų pakavimą kilo, kai kažkur užsipinterestinau straipsnį apie patarimus tinginiams. Nebuvo jis vertingas, bet pagalvojau, kad aš esu ta, kuri tikrai nori padaryti greitai, bet greitai ir gražiai. Pati dažniausiai gaunu nesupakuotas dovanas, arba tiesiog įdėtas į dovanų maišelį, tačiau dėl to tik labiau įvertinu pastangas, kai į rankas patenka kažkas į ką įdėta daugiau fantazijos. Visgi esu kreivarankė ir man kiekviena galimybė užtrukti mažiau laiko, ar tiesiog pametėta idėja, yra vertinga. 

Beje, šį kartą aš net špargalkę dariausi, ko gero, pirmą kartą. 


Patarimas nr. 1. Kaip pakuoti smulkias dovanas

Ne visos dovanos yra batų dėžės dydžio. Kartais supakuoti reikia lūpų dažus, nagų laką ar kitą palaidą smulkmenėlę. Taip pat ne visos jos yra patogios pakavimui formos. Ir pasiūlymas yra panaudoti tualetinio popieriaus rulonėlius. Daiktus galima sudėti į juos, o pačią tūbelę apsukti gražiu popieriumi ir užrišti galus imituojant saldainį. Galima ir spalvingai apklijuoti ir užlenkus galus padaryti tarsi dėžutę. 

Pavyzdžiai (paspaudę ant nuotraukos pateksite tiesiogiai į Pinterest svetainę, iš kurios jas ėmiau, o tada, jau sukat pelės ratuką žemyn ir randate dar daugiau idėjų!):

Dar vienas tos pačios serijos variantas didesniems daiktams ar tiesiog, kai jų yra kiek gausiau – traškučių “Pringles” dėžutės! 

Štai kaip tai atrodo (vėl gi, paspaudę ant foto pateksit į Pinterest):

Patarimas nr.2. Pakuojame minkštas dovanas

Kaip supakuoti minkštą ir ploną daiktą? Pvz skarelę, kojines ar ką panašaus? Patariama iš storo kartono išsikirpti pagrindą, ant kurio padėsime dovaną ir tada lengvai suvyniosime ir ji nepraras formos. Atrodo gan paprasta, pėdkelnių gamintojai seniai tai išradę, ane?

Patarimas nr. 3. Tai patiks ir “zero waste” šalininkams

Nebūtina pirkti vyniojamo popieriaus. Dovanoms vynioti naudokite tai, ką turite namuose. Pvz., tiks laikraštis, žurnalo puslapiai, nemokamas žemėlapis, kurį kadaise pasiėmėte turizmo centre ar net knyga. Aha, skamba kaip šventvagystė, žinau, kad daugelis žmonių kraupsta nuo minties, kad galima sukarpyti knygą, bet jų tikrai yra tokių, kurių niekada neskaitysite, o išmesti lyg ir gaila. Na pvz., Lenino raštai ar kažkoks amžių gūdumos aukštosios matematikos vadovėlis. 

 

Lygiai taip pat galima panaudoti ir medžiagines skiautes, vaikų piešinius, juk nebūtina jų visų saugoti iki atžalų pensijos 🙂

Skaičiau ir vieną juokingą patarimą, kuris man nepasirodė praktiškas :). Jame autorius sakė, kad galima panaudoti ir čipsų pakelį. Tereikia išimti bulves, pakelį perkirpti, išplauti, nušluostyti ir supakuoti dovaną blizgia pakuotės puse į viršų. Man tai čia per daug vargo ir šiaip kiek keistai skamba, bet gal kam idėja pasirodys įdomi.

Tiesa, taip pat siūloma panaudoti ir kepyklėlėse gautus popierinius maišelius. Na, jei jie nėra riebaluoti, tai kodėl gi ne?

Patarimas nr. 4. Naudokite dekoratyvines lipnias juosteles

Jei jūsų rankos tokios pat kreivos, kaip mano, tai labai tikėtina, kad ir vyniojamą popierių nukirpsite šleivai, ir suklijuosite nelygiai. Čia visada į pagalbą ateina spalvotos lipnios juostelės, dar žinomos, kaip washi tape. Arba masking tape, kas jau sufleruoja, kam jos idealiai tinka :). Užklijuojate ant sufeilintos vietos ir gražu! Taip pat jei neturite kaspino, tokiomis juostelėmis galite jį imituoti.

Dar keli bendri patarimai

Dovanas pakuokite ant kieto paviršiaus. Tiesiog patogiau!

Naudokite dvipusę lipnią juostelę. Bus ir greičiau ir gražiau.

Baiginėjasi popierius? Kombinuokite kelis! Taip dovana atrodys dar gražiau. 

Dovanoms papuošti visada galite naudoti papildomus elementus, pvz. šakeles, kalėdinius atvirlaiškius, nuotraukas, iš veltinio iškirptas širdeles ir t.t. Pvz:

Smulkmena, kurią visi pamiršta, bet pakuodami dovanas jas apverskite “paradine” puse žemyn, taip popieriaus kraštais aplankstysite jos apačią. 

Siūlą/juostelę/kaspiną iš ritės nukirpkite tik kai jau surišite dovaną. Taip išvengsite aspiskaičiavimo dėl ilgio. 

Na ir dar! Vyniojamą popierių galite apsidaryti patys iš bet kokio lapo! Turit tik baltą? Traukiat flomasterius ir gražinat! 

Jei trūksta idėjų:

Na ir nesakykit, nereikia čia didelių meninių gebėjimų turėti.

Taigi, tikiuosi bent vieną idėją pagausite, o dabar jau parodysiu, ką gi gavau savo advento kalendoriuose 8 ir 9 dieną! 

Eurokos:

Vakar čia slėpėsi lūpų balzamas. Kvepia visai skaniai. Ir šiaip kalėdiškas. 

Šiandien radau vadybininkų 🙂 kvepalų miniatiūrą. Nei patinka, nei nepatinka, labai tipinio kvapo. Pažiūri ir žinai ko tikėtis. 

Kiehl’s

 

Vakar čia slėpėsi veido prausiklis. Jau trečią kartą jis patenka man į rankas. Perleisdavau vis, bet gal pagaliau ir išmėginsiu 🙂

Šios dienos laimikis yra priemonės nuo spuogų miniatiūra. Aš kažkaip iš pernai jo nepamenu, gal nebuvo? Mielai išmėginsiu.

Ir Irmos dovanos!

Vakar išvyniojau plaukų kaukę-balzamą. Mane tikrai lengva nudžiuginti 🙂 Jey!

Šios dienos ryšulėlyje slėpėsi lauktuvės iš Tuniso. Spėju muilas? Atrodo labai įdomiai!

Tiek šiandien, tikiuosi buvo smagu!


Jūsų aktyvumas yra padėka ir mano motyvacija. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.