Advento kalendorius (2): Happy birthday, Venividi.lt!

Estimated read time 6 min read

Pirmasis šio tinklaraščio įrašas yra paskelbtas 2010/12/02 dieną. Taigi, taip jau gaunasi, kad šiandien švenčiam aštuntąjį gimtadienį! Tai puiki proga šiek tiek pakalbėti apie bloginimą ir visą kitą. Vėl ir vėl! Taip, tai ne visai kalėdiška, bet kaip ir sakiau, per blogmas noriu artumo ir plepėti apie šventinę nuotaiką, dalintis mintimis apie savo patyrimus bei tinklaraštį.

Truputį apie gimtuvininko skaičius: blogo statistika pradėta rinkti 2012 rugpjūtį, tad neturiu jokių skaičiukų iš vos ne dviejų pirmųjų metų. Na, o nuo tada kai skaičiuojame tinklaraštis peržiūrėtas 1,378,546 kartų (neįvertinant poros paskutinių dienų, nes dalį šio teksto ruošiu iš anksto). Mhm, kaip per 6 statistikos rinkimus, tai gana nedaug, bet iš tiesų, tai keli pirmieji buvo kuklūs ir augimas prasidėjo gerokai vėliau:

Grafike puikiai matosi, kaip metų sandūroje pasidaro pilviukai, o vasarą skaitytojų sumažėja :).

Per aštuonis metus su Venividi.lt aš sužinojau tokius dalykus:

 • žmonės pasitiki mano nuomone.

Ne kartą esu sulaukusi komentarų, kad mano apžvalga paskatino ar atbaidė, todėl, nors aš ir nesiekiu formuoti nuomonės, esu dėkinga, kad manimi tikite. Aš dalinuosi subjektyviais, per savo vertinimo prizmę perleistais dalykais, tikiu tuo kalbu ir prisiimu atsakomybę apie savo žodžius. Tik vėl ir vėl noriu priminti, kad mes visi esame skirtingi. Štai neseniai kalbėjau su skaitytoja (linkėjimai, Beata), kuriai visai nepatiko priemonė, kurią teigiamai vertina tūkstančiai žmonių. Ir nesupranta kodėl tas produktas taip išaukštintas. Tiesiog nebūna vienodų žmonių, identiškų odų, tokių pačių gyvenimo sąlygų ir dienos nuotaikų :).

 • žmonės blogerių žinomumą/vertę matuoja instagramo skaičiukais.

Rimtai! Niekam neįdomios tos beveik pusantro milijono peržiūrų. Mažai kam rūpi, kad tinklaraštis rašomas kas dieną ir dėl to google jį myli ir atveda gausybę žmonių. Ne! Aš matau kaip forumiukuose vertina tinklaraštininkus. Užsuka į blogą, iš jo į IG, pamato mažą skaičių ir nusprendžia, kad tinklaraštis mažas ir nieko vertas. Dafak? Nesvarbu, kad aš nesu instagramerė ir mano visas turinys kiekvieną dieną peržiūrimas daugiau kartų nei turiu sekėjų ten. Lygiai taip pat galvoja ir kompanijos. Įdomu, ar ne? Juo labiau, kad būtent blogų turinys užtikrina ilgalaikius rezultatus. Aš bendraudama su kompanijomis nurodau blogą, nes čia atsidurs apžvalga ir FB, nes jei ta apžvalga gims, pranešiu ir tame socialiniame tinkle. IG net neminiu, bet labai dažnai tada sulaukiu klausimo ar turiu. Nežinau, kodėl, nes sprendžiat iš to, ką google pas mane atveda, tai žmonės ateina ieškodami atsiliepimų, o ne gražios nuotraukos.

 • kompanijos neišnaudoja blogerių.

Rimtai. Ne viena įmonė užsakinėja reklamas pas tinklaraštininkus ir instagramininkus, bet jos nekelia jokių reikalavimų apart sekėjų skaičių. Štai pvz., neseniai viena kompanija užsakė reklamų savo naujai paslaugai. Pasipylė įrašai. Visi vienodi ir pasakojantys tą patį, ką spaudos pranešimas. Valio, žinia paskleista, varnelė padėta. Bet man keista, kad užsakovas turėdamas visas galimybes, nenori jų išnaudoti. Juk reklama bloge ir reklama, kokiame nors žurnale skiriasi tuo, kad tinklaraštis yra interaktyvus. Čia autorius gali bendrauti su skaitytojais. Apskritai jis informaciją gali suvirškinti pagal save, atsakyti į klausimus, išmėginti ir patirti ne tik teoriją. Bet pasirinktieji blogeriai yra tokie, kurie atkartoja oficialią info ir net nepatvirtina tavo komentaro, kuriame klausi papildomų kausimų apie paslaugą. Juos užduoti paprasčiau “savam” žmogui, o ne oficialiam atstovui. Tad mielos įmonės, rinkitės ne tik tuos skaičiukus, bet kilstelėkite ir savo lūkesčius. Atskirkite reklamą pas blogerius nuo tos, kurią užsakote portaluose. Ji neturi būti vienoda!

 • blogas yra priemonė bendrauti.

būtent todėl aš visada prašau jūsų nepasididžiuoti ir pakomentuoti. Mes, kaip ir visi žmonės, galim nesutarti, pasipykti, pasijuokti ir pan. Aš labai vertinu savo skaitytojus ir pastebiu, kai koks nuolatinis komentatorius dingsta. Taip pat aš tinklaraščio dėka radau draugų, žmonių, su kuriais galiu paplepėti gyvai ar internetu. Tai reiškia labai daug!

 • esu, ko gero, vyriausia blogerė rašanti apie grožį.

Bent nesugalvoju vyresnių net ir youtuberių. Lietuvoje, žinoma, nes užsienyje bloginimas yra laikomas normalia veikla. Žinokit pati esu girdėjusi minčių, kad esu per sena tam, nepakonkuruoju su gražiom, jaunom, renginiuose dailiai prie sienelės pozuojančiomis merginomis. O bet tačiau, aš rašau apie kosmetiką, apie įvairius daiktus, apie knygas ir negi tai nebeįdomu sulaukus trisdešimties? Jei tau penkiasdešimt, tai jau nebeaktualus tušas? Ir nebeplaunat galvos, jei sulaukiate šešiasdešimties? O kas apžvelgs dažus žiliems plaukams, kremukus +50 ar nuo pigmentinių dėmių? Aš vis dar turiu norą paversti šį blogą labiau darbu nei hobiu, o darbai dirbami iki pensijos ir net per ją 🙂

 • man kartais nusibosta kosmetika ar nuotraukų komponavimas, bet ne rašymas.

Gal todėl per daug ir nemoku įsukti instagramo. Ten kalba vaizdai, o aš kalbu savo žodžiais :). Kaip ir visi žmonės, kartais tingiu, ar neturiu energijos, bet retai kada trūksta įkvėpimo.

Štai tiek gimtadieninių minčių!

Ačiū, kad skaitote, kad esate, nes tinkaraštį kuriame kartu. Aš stengiuosi, kad visiems būtų įdomu ir taip pat neapleisti. Nemanau, kad per 4 metus buvo ilgesnė nei trijų dienų nerašymo pertrauka :).

Per gimtadienį visada būna dovanų, ar ne? Kažkokių specialių niekas nepadovanos, bet man užtenka išlupti advento kalendorius. Ir štai, ką šiandien radau!

Kiehl’s:

Garsusi “Creme De Corps”! Tai ne tik pati pirma mano mėginta “Kiehl’s” priemonė, bet ir dažniausiai į rankas patenkantis šios kompanijos gaminys, spėju, kad miniuką turiu jau penktą :).

Eurokos:

Lyg ir šampūnas, lyg ir putos 🙂 Nesunkiai sunaudojamas daiktas :).

Irmos kalendoriaus radinys:

Irmos dovanėlė pralinksmino ir tam yra dvi priežastys :). Pirmoji ta, kad jei ji seniau nebūtų minėjusi, kad nenori veido priežiūros produktų (kas iš galimybių sąrašo išmetė smagias kaukes), tai būtų gavusi ką nors iš šios kompanijos. Mane patraukė nematytas pavadinimas, nedidelės kainos ir savotiški deriniai, pvz., pomidorų kremas ir t.t.

Antroji prunkštelėjimo priežastis, kad šį micelinį jau buvau nusinešusi prie kasos, bet tą kartą buvo kažkokie sutrikimai sistemoje ir negalėjo aptarnauti pirkėjų, o grįžti vėliau tingėjau. Bus Irma kerus užleidusi :):). Ačiū! Ką aš įdėjau Irmai, galite pamatyti jos instagram (@irmasincera). Pvz., pirmą dieną tai buvo garsusis “EO Lab” plaukų fluidas “Macadamia SPA”. Pati tokį dabar naudoju ir tikrai daug fainesnis už “Argana SPA”. Na, o šiandienos dovanėlė buvo kelioninis veido valymo rankšluostis iš tų “magic eraser” tipo.

Tiek šiandien!


Kai jūs tylit, man atrodo, kad neskaitot. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

15Comments

Add yours
 1. 1
  Alma

  Linkiu nepritrūkti įkvėpimo ir dar ilgai džiūginti naujais įrašais 😉 Su blog’o gimtadieniu!

 2. 2
  Irma Sincera

  O aš galvoju kokie jie faini ir pakuotės smagios, bet ant savo veido baisu bandyti kažką naujo, tai taip smagu buvo visko pririnkti nes žinau kaip su smalsumu tu viską išbandai 🙂

 3. 3
  Sonata

  O aš matyt iš dinozaurų kategorijos nes Instagrame beveik nieko neseku, man jis net nepatinka nes kas iš tos nuotraukos jei nėra info.

 4. 6
  Beata

  Linkėjimai atgal:) influencini kaip reikalas, aš vis iš tavęs prisigaudau ką skaityt ir va Macadamia spa aliejuką irgi prigriebiau, kolkas labai patinka:)man visai įdomu būtų skaityt kokios senutės grožio blogą tarp kitko:)

 5. 7
  juraiste

  Su gimtadieniu, valio! Vertinu ir myliu antrus metus, kiekvieną vakarą užmigdžius sūnų vartau tlf. puslapius kaip mažą, bet būtiną ritualą. Beje, gal jau minėjau, tavasis buvo pirmas atrastas blogas, kai naktimis reikėjo pertraukų sau, tarp gimusio sūnelio poreikių. Todėl man šis blogas toks simboliškas, mielas ir šiaip, prasmingas. Sėkmės!

 6. 8
  Jurga

  Valio! Valio! Valio! Ilgiausių metų, ilgiausių! Esu ta tylioji skaitytoja, bet kiekvienas rytas prasideda su šiuo blogu 🙂 Labai patinka, kad galima paskaityti apie viską – kosmetika, kelionės, rūbai, technika – nėra rutinos 🙂

 7. 9
  Ingrida

  Valioooo! Kai dingo geriblogai, tavo blogas vienintelis, kurį kasdien skaitau. Kitus prisimenu kartais, bet rytais geriant kavą pirštai automatiškai ieško tik venividi:)

 8. 13
  Gėlėta kosmetinė

  Pirmiausia – su blogo gimtadieniu! Kaip smagu, kad jam jau 8-eri!
  Skaitydama šį įrašą nuolat linkčiojau galvą ir pritariu viskam, ką rašai – net norėčiau nusikopinti į savo blogą, bet to nedarysiu dėl autorinių teisių 😉 Gaila, kad situacija tokia, tačiau po truputį kitokio mąstymo blogerės jį neabejotinai pakeis!
  Ačiū už įrašą ir buvimą tikru žmogumi visus 8 metus ir visus beveik keturis, kai tave skaitau <3

 9. 14
  Kriste

  Dėl reklamos ir blogerių auditorijos neišnaudojimo – sutinku. Tik man daug keistesnis atvejis yra, kai “influencerė” ateina į renginį, pasifotkina, įmeta į blogą/IG/FB nuotraukų ir nė žodžio neparašo apie produktą, kurio pristatyme buvo… visoms tokioms labai greit panaudoju funkciją “unfollow”.

 10. 15
  Salomėja

  Na, kartais renginiai tokie, kad nėra ką po jų pasakoti, bet eidamas į jį to nežinai. Kita vertus, neretai būna visokie tendencijų, naujienų pristatymo vakarėliai, kur gal įdomu sužinot kas naujo, ar šiaip va neseniai “biovaistinė” pakeitė pavadinimą, tai tik šeštą žmogų žiūrėdama supratau, kas ten per renginys ir apie ką, nes tas naujas pavadinimas dar nieko nesakė.

+ Leave a Comment