Advento kalendorius (16-17): kaip gimsta blogo įrašai

Estimated read time 8 min read

Šio įrašo temą pasiūlė viena skaitytoja ir pagalvojau, gal ir visai įdomu papasakoti vieną kitą užkulisinę detalę. Tekstas nebus apie blogerių bendruomenę, sekėjus socialiniuose tinkluose ir panašius dalykus, apie kuriuos jau daug kartų kalbėta. Tiesiog gal labiau noriu koncentruotis į patį įrašo gimimą, kaip aš pasirenku ką aptarti šiandien, nuotraukas, kosmetikos bandymus ir pan. 

Kaip aš pasirenku apie ką šiandien rašysiu

Daugeliui kolegų nuskambės keistai, bet aš nesilaikau plano. Mano tikslas yra vienas įrašas kiekvieną darbo dieną. Daugiau nėra blogiau. Mažiau – ką padarysi, buvo kitų reikalų. Tad man nėra skirtumo ar apie kažką rašysiu pirmadienį, ar penktadienį. Gal plano reiktų jei kurčiau 2 kartus per mėnesį, tada jau galima ir visus metus į priekį susidėlioti. 

Dienos įrašą nulemia tokie dalykai:

 • nuotraukos

Aš atsiverčiu savo “dropbox” blogui skirtą aplanką ir žiūriu, kokios fotografijos yra. Paprastai produktus stengiuosi fotografuoti, vos šie atkeliauja į namus. Tad kartais turiu nuotraukų tų priemonių, kurių dar ne tik neišmėginau, bet net ir neketinu artimiausiu metu. Taigi, pažiūriu kokių nuotraukų yra, ir kokie produktai jau išbandyti. O čia ir kitas punktas.

 • išbandyti produktai/paslaugos

Aš stengiuosi atsakyti už savo žodžius, todėl produktus bandau. Nerašau apie veido serumus/kremus anksčiau nei po mėnesio. Plaukų produktams skiriu bent dvi savaites. Dekoratyvinei kosmetikai užtenka kelių kartų, žinoma, būna, kad apžvalgos atsiranda ir po vienkartinio pamėginimo, kaip antai kalbant apie veido kaukes. 

 • įkvėpimas

Turiu nuotraukų. Priemonę išbandžiau. Bet apie ją rašyti nesinori. Kodėl? Greičiausiai ji man nepatiko. Ir nors visi labai mėgsta neigiamas apžvalgas ir tada dar negaili pagyrimų už tą kritiką, bet visgi aš išbandau daug dalykų ir man maloniau rašyti apie tai kas patiko, nei apie dėmesio nevertas priemones. Arba nuobodžias, apie kurias nuomonė labai neutrali. 

Beje, įkvėpimas man kartais kyla spontaniškai. Noriu papasakoti apie šitą! Čia ir dabar! Imu fotoaparatą, guldau kompoziciją, redaguoju ir lekiu pasakoti. 

Kas sudaro vieną blogo įrašą

Produkto ar paslaugos bandymas. Fotografavimas. Nuotraukų redagavimas. Teksto rašymas. Bendravimas su skaitytojais, jei tik jie nori pabendrauti.

Su bandymais viskas aišku. Nieko čia nedarau kitaip, nei jūs. Jei prausiklis, tai prausiuosi. Jei tušas, tai tepu blakstienas. Jei maisto užsakymo programa, tai užsisakinėju maistą. Viską vertinu subjektyviai. Objektyvių tekstų galite rasti žurnaluose. O man reikia patirti, pačiupinėti ir pakalbėti. Jei reikia, galiu kurti užsakytus tekstus, bet dalykus man reikia suprasti, pažinti, patirti ir tik tada kalbėti. Na čia kaip “Wolt’o” programėlės atveju, ieškojau minusų ir įspėjimų kitiems, kaip nesielgti, ar ką žinoti, kas gerai, o kas blogai, nepastebimi niuansai? Spaudos pranešimų į blogą nededu.

Su nuotraukomis sudėtingiau. Juk gyvename amžinos tamsos zonoje. O dar mūsų namuose tikrai nėra instagramiškų, pinterestiškų vietų. Reikia suktis taip, kad į kadrą patektų tik maža dalis aplinkos. Čia puikiai tiktų taip vadinamos flat layer nuotraukos, kuomet viskas išdėliota vienoje plokštumoje, bet man tokios nelabai sekasi, mėgstu vistiek fotografuoti iš kažkokio kampo. Tai ir dėlioju, komponuoju, ieškau, imituoju. Tai uždrunka ilgai.

Pvz., sugalvoju šviesesnę dieną padaryti šešių dalykų fotosesijas. Nenoriu, kad jos būtų vienodos. Tai prisitempiu knygų, lapų, šiaip visokių dekoracijų ir vis dėlioju dėlioju. Beveik niekada neišvengiu ir draugų kadre. 

Labai smagu su kompanija. Bet šie maži nykštukai dažnai ne tik į kadrą įkiša kažkokią savo kūno dalį, bet ir bando ką nors iš jo išsinešti. Parodytu atveju buvo gvelbiamas šienas. Kita katė gi dievina sausus lapus ir silikoninę girliandą :). Tik jau nusitaikai fotografuoti ir matai kaip tyliai iš kadro dingsta dekoracija 😀

Vienam įrašui dažniausiai darau 3-4 nuotraukas. Tai realiai kiekvieno kadro pasigaminu po 10 ir daugiau. Nes tik kompiuteryje pamatau, kad ne visai gerai sufokusavo, ar pan. 

Dalį fotografijų darau nuo štatyvo su nuotoliniu pulteliu ir 2 sekundžių uždelsimu (spėju paslėpti pultelį). Pvz., ši foto taip padaryta. 

Deja, neturiu tokio fotoaparato, kurį galėčiau prijungti prie PC ir matyti tai ką mato jis. Tad su štatyviniu atveju labai daug vargstu. Kad ir fotografuodama knygą: griūnu ant žemės, pačiumpu knygą, pasidarau 4 kadrus. Šoku ant kojų, peržiūriu kas gavosi, matau, kad visai ne ten turėjau laikyt knygą, įsimenu, kur maždaug centras, kurį mato objektyvas, gulu, kartoju. Žiūriu, kad fokusas ne ten. Taip daug kartų, kol rezultatas tenkina :). 

Žiemą tenka ir apšvietimą susistatyti. Neturiu gražios foto, bet radau vieną iliustruojančią iš pernai. Nusipirkau “Kiehl’s” kalendorių ir labai norėjau pasidaryti nuotrauką, kurioje esu jį apsikabinusi. Čia ir dabar, nesvarbu, kad vakaras :). Tai ir dariau.

Fotografavimas man užima didelę dalį laiko. Ir dar reikia viską susinešti, po to susitvarkyti. O liūdniausia, kai šūdas gaunasi (atsiprašau), nes mūzos kavą gėrė. 

Kuo fotografuoju

Nuotraukos bloge yra fotografuotos vienu iš trijų įrenginių. 

Pagrindinis, kuriuo pagaminta 70% pastarųjų metų nuotraukų yra senukas Nikon D3200 su 35mm objektyvu. 

Man labai patinka tas objektyvas, nes jis gana neblogai tvarkosi su blogu apšvietimu. Tačiau reikia priprasti prie siauro kampo :), daug į kadrą netelpa, pvz., nuo rankos su juos selfio nepasidaryčiau, nes netilptų galva į kadrą. Ir jis neturi zoom’o, bet, kaip ir sakiau, man labai patinka, viską darau kitinio nededu. 

Kiti du foto draugučiai tokie:

“Canon PowerShot N2” man labai pasitarnauja, kai reikia selfio. Pilnai atlenkiamas ekranas čia tikras pagalbininkas. 

Na, o telefonas “Huawei Mate 10 Pro”, kaip suprantate irgi ne iš tų, kurie nesugebėtų padaryti geros nuotraukos. “Leica” kameros, gali daryti RAW formato nuotraukas ir viską ten, patys girdėjot apie huvėjus :). Tai jis visada po ranka. Renginiuose, kelionėse, taip pat kai noriu nufotografuoti sudėtį ant buteliuko (geriau kontroliuoju fokusuojamą plotą) ir šiaip yra bloge įrašų, kuriuose miksas telefono ir Nikono nuotraukų. Beveik visi advento įrašai, šiaip jau, net ir šis, juk fotoaparatas nutrauktas telefonu, o telefonas fotoaparatu :D.

Kuo redaguoju nuotraukas

Nufotografuoti yra viena. Po to tas nuotraukas reikia tvarkyti. Kadruoti, sukioti, koreguoti spalvas, šviesinti, ryškinti ar ką tik sugalvojame. Tad mano pasirinkimai net keli.

Pagrindinė RAW nuotraukų redagavimo programa, kuria tvarkau spalvas, taikau mėgstamus filtrus ir juos koreguoju pagal save ir šiaip darau beveik viską, yra “Polarr”. Mokama, bet tikrai ne adobe prašomas sumas kainuoja, tad kadaise nusipirkau. Tam pačiam tikslui dauguma naudoja “Lightroom”, bet “Polarr” man kažkaip prilipo ir tiek.

Taip pat turiu vieną internetinę prenumeratą. Moku apie 5 EUR per mėnesį už Ribbet.com premium narystę. Tai svetainė, kurioje taip pat galit atlikti pagrindines korekcijas – šviesint, tamsint, kirpt, sukt, aštrint, taikyt filtrus, trint raukšles, naikint spuogus, dėt tekstą ir t.t. Aš pati ja mėgstu daryti koliažus, taip pat pakoreguoti smulkmenas (panaikinti spuogą, piršto antspaudą ant daikto, nereikalingą objektą fone ir t.t.). 

Na ir telefoniniai app’sai.

“Snapseed” viskam kam tik prireikia. “Facetune” (mokamos funkcijos) išgelbėja, kai jau padarai per tamsią foto ir niekas nebepadeda. Ja galima balint balint balint tam tikras vietas ir šiaip vieną kitą naudingą funkciją pritaikau.

Kiek laiko užtrunku parašyti testą

Nuotraukos yra. Suredaguotos. Produktas išbandytas. Informaciją, kainas, sudėtis, kurias jums įkeliu, jau radau ir lieka tik rašyti. Ir tipinę savo apžvalgą parašau per kokių 15 minučių, nes laikausi to stiliaus: paprastai ir nepilstant iš tuščio į kiaurą. Tokį tekstą kaip šis, kaip pabaigtukai, kaip mėnesio geriausi, kaip knygų apžvalgos, kuriu iki valandos. Tad jei viską reikia pasidaryti vienu metu: fotografuoti, redaguoti, ieškoti info ir rašyti, su galutiniu rezultatu, kurį pamato skaitytojas, galima užtrukti ir visą dieną. Jei namų darbai padaryti, tai po 15 min laisva :). Pamenu gi, kaip Gdanske gulinėdama ir laukdama, kol vyras nusidušins, parašiau apžvalgą telefonu, nes viskas jai jau buvo suruošta. 

Skaitytojai

Kai aš sakau, kad jūs man esate svarbūs ir visada laukiu komentarų, tai nėra tik įklijuoti šabloniniai žodžiai. Aš tikrinu ar bloge nėra komentarų tiek pat dažnai, kiek paštą, Insta, FB ir bet ką kitą. Praktiškai nuolatos. Stovėdama eilėje, prieš miegą, laukdama, kol pribėgs kavos ir t.t. Juk esu iš tų, kurie nepaleidžia iš rankų telefono. Tad kai tu 100 kartų per dieną tikrini, tai apsidžiaugi kažką radęs :). 

Taigi, tikiuosi buvo bent truputį įdomu.

O jei ne, tai dabar ta laukiamiausia dalis – kalendorių išpakavimas. Ir vakarykštės dovanos atrodo taip:

“Eurokos” paslėpė dantų pastos. “Kiehl’s” dovanojo medetkų toniką, kuris yra labai fainas. Na, o Irma man įdėjo labai įdomų daiktą – bazę su juoduoju moliu. Dar nemėginau, bet mačiau, kad pilkos spalvos. Tai labai jau smalsu, kuo viskas baigsis užsitepus ant veido. Gal bandėt?

O šiandien pas “Eurokos” slėpėsi:

Raudonas nagų lakas. 

“Kiehl’s”:

Daiktas fainas, forma ir kiekis tai ne 🙂

Irma gi sakė, kad bus stebuklas jei nebūsiu bandžiusi 🙂

Tai va. Stebuklas :). Ir tonikų diena :). Ačiū!

Tiek šiandien. Džiaugiuosi jei vis dar adventaujate kartu!


Jūsų aktyvumas yra padėka ir mano motyvacija. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

9Comments

Add yours
 1. 1
  Beata

  Smagiai susiskaitė labai:) iš tų Eolab tonikų bandžiau anti age, omg kokia šlykštynė, negaliu pakęst kvapo, tarsi ne toniką tepčiaus, o losjoną po skutimosi. P.s. gavau laputę, žiauriai cute tas atvirlaiškis:)

 2. 2
  Salomėja

  Kažkaip ilgokai laputė keliavo :), aš jau susirūpinusi visa krūva atvirukų.
  O man tas anti-age superinis! Vienas geriausių tonikų, o va drėkinantis nepatiko. Žiūrėsim į kurią pusę valomasis :).

 3. 3
  V.

  Esu bandžiusi, tą primerį, bet taip ir nepastebėjau skirtumo, ar su juo, ar be jo. Gal daugiau panaudoti reikia, o ta EOlab toniką naudojau kelis kartus, neapsisprendžiu, ar šitas labiau patinka, ar tas anti Age iš ten pat.

 4. 4
  Salomėja

  Aš dar nesu radusi, kur skirtumas būtų vertas papildomo žingsnio darant makiažą 🙂

 5. 5
  Beata

  Šeštadienį gavau berods, viskas laiku:) nu va, o man tonikai labiau patinka bekvapiai, nes nesuprantu kas darosi, užtat preferinu gėlių vandenis:)

 6. 6
  juraiste

  Kaaaip man patiko šis įrašas, kad Salomėja žinotų! Iš jo tokia gera energija ėjo, toks lengvumas, netgi įkvėpimas saviems darbams. Jaučiuosi taip “pasiciekavojusi” kas ir kaip pas kitus, ir taip smagu Visi mes žmonės, taip sakant. Ačiū už savo laiko investavimą mums, nors tai ir saviraiškos būdas, ir kažkokie atlygiai, bet mes tai tik gryną dyką naudą gaunam!

 7. 8
  Alma

  Bet kiek darbo reikia įdėti, kad va paskaityčiau sau smagiai prie kavos 🙂 Pritariu juraiste!

 8. 9
  Asta

  Labai buvo įdomu skaityti! Jausmas, tarsi būčiau pažvelgus į kažką, kas neskirta sužinoti kitiems :).
  O man dar būtų įdomu, jeigu pasidalintum, ar mėgsti dovanoti dovanas, kokiomis progomis, kaip renki dovanas ir pan. Taip pat – ar pati mėgsti jas gauti, kokias mėgsti, ar patinka “užsisakyti”, ko norėtum dovanų.

+ Leave a Comment