Samuel Bjørk “Aš keliauju viena”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Šią knygą pastebėjau labai netikėtai. Tiesiog žiūrinėjau naujienas ir tarp jų pamačiau antrą dalį. Paskaičiusi aprašymą supratau, kad gi čia detektyvas. Viršelis labai gražus, bet nebūčiau sugalvojusi, kad po juo paslėptas niūrūs skandinaviškas trileris. Labai apsidžiaugiau pirmą knygą radusi tarp “Milžino” prenumeratų, o perskaičiusi pagalvojau, kad hey, dedu autorių šalia Kepler, Nesbo ir kitų geriausių. 

Jei neseniai skaitytame J.L. Horst detektyve pasigedau stipraus tyrėjo charakterio, čia gi mes randame Nebo Hūlės ir Marsons Kimos mišinį, kurios vardas yra Mia Kriuger. Detektyvė netekusi dvynės sesers, nušalinta nuo tarnybos, nes keršydama peržengė ribas, sėdi mažoje saloje ir skaičiuoja minutes iki simbolinės dienos, kuomet nusižudys. Daug vaistų ir alkoholio. Bet čia atvyksta jos buvęs kolega Munkas su neįtikėtina byla, kuri priverčia mirtį šiek tiek atidėti, tačiau viso tyrimo metu matysime Mios kovą su vidiniais demonais bei alkoholiu. 

Prie charakterių padirbėta, bet ir pati detektyvinė linija visai įdomi. Kažkas žudo mažas mergaites, palieka užuominų, kad tai nėra paskutinės aukos ir galiausiai viskas linksta link to, kad tarp tyrėjų ir nusikaltėlio yra kažkokių asmeninių ryšių. Knyga parašyta įdomiai ir kuomet jau pradėjau galvoti, kad po šio skyriaus eisiu miegoti, supratau, kad dar tris surijau ir plius pratęsiau prie rytinės kavos. 

Taip. Detektyvus ryjantis drakonas pasotintas, bet jau nori tos antros dalies labai 😀

Oficialiai: Norvegijos miškuose du berniukai aptinka šešerių metų mergaitę be gyvybės ženklų. Ji aprengta neįprastai, it lėlė, jai prikabinta juostelė „Aš keliauju viena“.
Specialusis Oslo nusikaltimų tyrimų biuras pradeda tirti šią mįslingą žmogžudystę. Detektyvas Munkas keliauja į apleistą salą, kurioje slepiasi be galo talentinga, turinti šeštąjį pojūtį, tačiau praeities šmėklų bei depresijos kankinama buvusi detektyvė Mia Kriuger. Atidžiai peržiūrėjusi nusikaltimo vietos nuotraukas ji pareiškia, kad aukų bus daugiau. Ar gali nužudymai sietis su prieš šešerius metus įvykdytu kūdikio pagrobimu? O gal tai susiję su paslaptinga krikščionių sekta, besislepiančia giliai miškuose? Iš pirmo žvilgsnio nesusiję įvykiai veja vienas kitą, atsiskleidžia vis daugiau neįtikėtinų detalių.

Gairės sau: KPS: 464 Ke 2019 03 20

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/