Jørn Lier Horst “Urvinis žmogus”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Aš net nežinau, ar skaičiau kažkokias detektyvų serijas iš eilės. Taip jau nutinka, kai bibliotekoje renkiesi be plano ir namų darbų. Patraukė mane ir aprašymas, ir viršelis, ir tai, kad autorius pats buvo inspektorius, na ir žinoma, kur jau ten praeisi pro skandinavišką detektyvą.

Knyga mane pagrobė, įtraukė ir tik baigusi išnirau pagalvoti, kas čia buvo.

Pirma pažintis su Viljamu Vistingu sukėlė dvejopą jausmą. O koks gi jis yra? Tas tyrėjas? Atskleista labai mažai šio charakterio. Pvz., Nesbo Hūlė yra labai gyvas ir apskritai jame matau labai daug tų savybių, kokia aš būčiau jeigu būčiau. Artima, sukelia jausmus. Taip pat ir Keplerių Jonas Linas. Mankelio Valanderis stiprus, bet melancholiškas. Marsons Kima apskritai dažniausiai įdomesnė už tiriamus nusikaltimus. Gerritsen panos atpažįstamos iš tolo. Yra dar toks personažas Frostas, kurį sunku mylėti, nevalyvas, pošlas, bet įtikinamas. O koks yra Vistingas? Taip ir nežinau, bet kadangi iš bibliotekos parsinešiau dar dvi knygas, tikiuosi sužinoti.

Tačiau, visos mintys apie pagrindinio tyrėjo charakterio nebuvimą kilo tik perskaičius, o knyga, kaip sakiau, labai įtraukė. Autorius mokėjo sukurti ir įdomų, jei taip galima pavadinti, nusikaltimą, ir puikiai rutuliojo jo tyrimą iš dviejų pusių: iš vienos prie atomazgos artėjo Vistingas su komanda, o iš kitos – jo dukra žurnalistė. Įdomi ir paliesta tema – vienišumas, žmonių susvetimėjimas, atskirtis. Atrodo, tik pas mus taip būna, bet visas pasaulis vienodas. Kaip jau sakiau, tikrai skaitysiu ir kitas knygas.

OficialiaiVos už trijų namų detektyvo Viljamo Vistingo kaimynas beveik keturis mėnesius išsėdėjo negyvas priešais televizorių. Artimųjų neturėjęs Vigas Hansenas buvo atsiskyrėlis ir niekas jo nepasigedo. Nors policija nerado jokių smurtinės mirties žymių, byla susidomi Vistingo dukra – žurnalistė Lina. Ji imasi tirti Hanseno gyvenimą, norėdama kaip tik prieš Kalėdų šventes parašyti straipsnį apie susvetimėjusią Norvegijos visuomenę. Tuo pat metu Vistingas imasi naujos bylos: eglučių parke berniuko su tėčiu aptikto lavono nužudymo. Paaiškėja, kad nežinomas žmogus su durtine žaizda gulėjo nepastebėtas nuo vasaros pabaigos. Neįprastas radinys vyro drabužiuose policijai iškelia daugybę klausimų, o šie veda paskui pavojingiausią žudiką per visą Norvegijos policijos istoriją. Sudėtingo tyrimo įkarštyje Vistingo neapleidžia nuojauta, kad kaimyno mirtis ir nepažįstamo vyro žmogžudystės byla turi kažką bendra.

Gairės sau: KPS: 384 Kb 2019 03 15

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

Mano parduodamos knygos

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/