896(66) Charles Bukowski “Dailiausia moteris mieste”

Estimated read time 2 min read

Charles Bukowski “Dailiausia moteris mieste”

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Aš, tiesą sakant, knygą perskaičiau senokai. Po jos spėjau sukramtyti dvi naujausias Murakami’o, bet vis vengiau aprašyti įspūdžius. Kodėl? Nes man paliko nemalonius jausmus. Ar tai blogai? Ne, nes apskritai  jausmus kelianti knyga negali būti netikusi.

Aš jau aną kartą sakiau, kad nesu Bukowski’o gerbėja, bet man įdomu jį skaityti. Na tiesiog įdomus populiarumo fenomenas ir šiaip aš kartais skaitau todėl, kad noriu žinoti tam tikrus kontekstus kitų žmonių kalbose.

Visgi Čarlis mane paveikė taip, kad vakare perskaičiau vieną istoriją (“Dailiausia moteris mieste” sudaryta iš apsakymų”, tada ryte pusryčiavau, prisiminiau tą tekstą ir nebegalėjau valgyti. Ir aš nesu labai jautri. Mačiau ne du ir net ne dešimt turbūt porno filmų (beje, žodžiai mane paveikia labiau nei vaizdai), skaitau detektyvus, kuriuose pjausto žmones, Beckett’o detektyvose ropinėja per lavonus lervos ir apie jas smulkiai kalbama. “Širšių fabrike” buvo scena su kirmelėmis burnoje, o aš pamačiusi kirmėlę pusę dienos nusiraminti negaliu. Ir manęs taip nė karto nepaveikė. Jei kas skaitėte šią knygą, tai omenyje turiu istoriją su mažėjančiu žmogeliuku.

Tai va, aš sakau, kad jei knyga tave veikia, tai ji gera. Bet net kankinama neprisipažinčiau, kad štai, pamėgau Bukowskį ir įsirašiau į fanklubą.

Oficialiai„Dailiausia moteris mieste“ ir kitos istorijos“ (The Most Beautiful Woman in Town & Other Stories, 1983) – antras kultinio rašytojo apsakymų rinkinys, kupinas iš koto verčiančių tikroviškų ir siurrealistiškai fantasmagoriškų istorijų. Gražiausia miesto moteris persirėžia kaklą nudaužtu buteliu, Hitleris pasidaro plastinę operaciją ir pakeičia išprotėjusį JAV prezidentą, o pats herojus sumažinamas iki šešių colių ir įgrūdamas į raganiškų galių turinčios moters vaginą. Trisdešimt sarkastiškų, bet nuoširdžių ir net sentimentalių pasakojimų čia susilieja į negailestingą pačiame dugne atsidūrusio individo gyvenimo kroniką ir virsta aštria bukinančios aplinkos satyra.

Žymos sau: KPS: 352 Kn 2017 10 20

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours