Jan Moran “Pergalės kvapas”

Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: knygos aprašymas intrigavo. Tikrai mėgstu istorijas, kurios vyksta karo fone. Okupacija, išbarstyta šeima ir panašūs dalykai lyg ir žadėjo, kad čia bus viena tų istorijų, kurios privers prisiminti, kaip dabar gerai gyvename ir nubraukti vieną kitą ašarą.

Ir buvo čia daug ko. Žydų bėgimas nuo nacių, išdavystės, kraupios žudynės, pogrindžio veikla, šnipai ir panašūs dalykai tačiau taip silpnai, taip silpnai. Pvz., pagrindinė veikėja dėl netikėtai prasidėjusio karo atsiskyrė nuo sūnaus, kuris buvo paliktas Lenkijos dvare, paaiškėjo, kad dar ir žydų kraujo turi. Todėl visą knygą moteris ieškojo to sūnaus ir kartais būdavo įterpiami skyriai apie jo likimą. Tačiau, paprastai skaitydami tokias knygas šiurpstame, susilyginame su herojais, mums skauda… O čia viskas plaukė ir praplaukė, tarsi autorė nebūtų norėjusi labai jau leistis į žiaurias karo detales.

Kitos linijos irgi labai silpnos, įskaitant ir meilę. Tikrai esu skaičiusi įtaigesnių, labiau jausmus paliečiančių knygų.

OficialiaiKvepalus kurianti Danielė Bretankur – prancūzė, ištekėjusi už žymaus vokiečių mokslininko. Ji nusileidžia vyrui ir sutinka palikti sūnelį su anyta šeimos dvare Lenkijoje, kol jie tvarkys verslo reikalus Amerikoje. Danielė nė nenumano, kad kelionė namo prabangiu laivu iš Niujorko pakeis jos gyvenimą amžiams.
1939-aisiais pragaru virstanti Europa išblaško šeimą, tačiau moteris nepraranda vilties rasti sūnų. Per Londoną ir Paryžių į okupuotą Lenkiją keliaujanti Danielė desperatiškai bando surasti artimiausius žmones. Deja, paieškos neduoda vaisių, o jauna moteris įgyja naujų priešų. Vienintele nacių persekiojamos Danielės atspirtimi tampa vyro draugas Džonas Grėjus. Jo padedama ji priversta bėgti į Ameriką, kur tikisi pradėti gyvenimą iš naujo.
1940-ųjų Los Andželas. Kai atrodo, kad gyvenimas nebeteko prasmės, moteris grįžta prie savo šaknų. Danielė vėl pradeda kurti kvepalus. Ji pamažu atsitiesia ir pajunta pergalės kvapą – ryžtas ir talentas padeda jai išgarsėti ir pasiekti viską, dėl ko taip ilgai kovojo.

Žymos sau: KPS: 416 Ke 2017 06 15

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook