835-837(5-7) Justin Cronin “Perėja”, “Dvylika” ir “Veidrodžių miestas”

cdb_veidrodziu-miestas_p1Justin Cronin “Perėja”, “Dvylika” ir “Veidrodžių miestas”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Štai ir aš! Prapuolusi nebuvau, neskaitadieniai neištiko, tiesiog ėmiausi Cronin trilogijos. O ten, kaip žinote, yra 688+544+608 puslapių ir čia ne tas atvejis, kur panaudojamas arkliško dydžio šriftas. Apie pirmas dvi knygas labai nekalbėsiu, nes mano atsiliepimas apie “Perėją” yra čia, o apie “Dvyliką” – čia. Tiesiog norėjau viską prisiminti, o antrą kartą skaitydama niekur neskubėjau, žinojau gi, kuo baigsis dalis, tad daugiau dėmesio skyriau smulkmenoms, detalėms ir taip jau gavosi, kad beveik visas mėnesis skirtas vien virusiniams.

Žinoma, labai laukiau “Veidrodžių miesto” ir ši knyga nei nuvylė, nei pateisino lūkesčius. Kas neskaitė pirmų dalių, tai nebeskaitykite šios apžvalgos dėl galimų spoilerių, nors stengsiuosi jų vengti. Kaip žinia, antroje dalyje sunaikinę 12 draugai pamiršo apie Nulinį. Todėl savaime suprantama, istorija nesibaigė ir buvo parašyta trečia dalis. Joje mes sužinosime Nulinio gyvenimo istoriją. Tas intarpas postakopalyptinėje knygoje toks keistokas, tarsi būtum persijungęs į visai kitą romaną. Poilsis nuo visų virusų. Žinoma, laukia ir lemiama kova. Įdomu, kad ji vyksta dvidešimčiai metų prabėgus nuo antros dalies įvykių. Visi galvojo, kad blogis nugalėtas ir ką puolė daryti? Teisinai! Daugintis! Jau tie žmonės! Kartais man visai nebūdavo gaila, kai virusiniai sunaikindavo ištisus tūkstančius.

Ar bus happy endas ir koks jis bus, teks skaityti patiems. Aš galiu pasakyti, kad trilogija man ir labai patiko, ir nuo jos pavargau. Trečioji dalis atrodo labai ištempta, kad tik išspaust tuos 600 psl. Kažkaip norėtųsi kitokio atsisveikinimu, bet koks jau yra, toks bus gerai.

OficialiaiJūs sekėte įvykius „Perėjoje“. Buvote susidūrę su „Dvylika“. Dabar įženkite į „Veidrodžių miestą“ ir išgyvenkite paskutiniąją atpildo valandą. Epiškiems bestselerio įvykiams visu greičiu artėjant kvapą gniaužiančio finalo link, sunkumų užgrūdintų, gyvų išlikusių Justino Cronino veikėjų laukia antroji akistata su siaubinga tamsa.
Mums žinomo pasaulio nebėra. Kas užgims vietoj jo?
Dvylika sunaikinti, ir pasaulyje šimtą metų viešpatavusi gąsdinanti tamsa prasisklaidė. Išgyvenusieji keliauja už miesto sienų ribų, pasiryžę kurti naują visuomenę — drįsdami svajoti apie daug žadančią ateitį.Bet mirusiame, tolybėse plytinčiame metropolyje lūkuriuoja Nulinis. Pirmasis. Dvylikos tėvas. Jį iki šiol persekioja sielvartas, patirtas žmogiško būvio laikais, o transformacijos įžiebta neapykanta tebeplieskia skaisčiomis liepsnomis. Savo įtūžį Nulinis numalšins tik tada, kai įveiks Eimę — vienintelę žmonijos viltį, Mergaitę Iš Niekur, kuri subrendo jam pasipriešinti.Šviesa bei tamsa stos į paskutinę tarpusavio kovą, ir Eimė su draugais galiausiai sužinos savąjį likimą.

Žymos sau: KPS: 688+544+608 Ke, Ke, Kn 2016 12 18

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

7Comments

Add yours
 1. 1
  Valdas

  Man trilogija nustojo patikti ties antros knygos pabaiga, kai autorius ėmėsi visokių vizijų, sapnų ir pan. Kas man labai stilistiškai netiko prie ankstesnės istorijos… Ir tai atmušė imtis trečios dalies.
  Aš klydau?

 2. 2
  Salomėja

  Ne man spręsti apie kitų klaidas. Jei klausiate, ar bus sapnų trečioje dalyje, tai sočiai 🙂

 3. 3
  Salomėja

  Tiesa, kad tų sapnų jau buvo ir pirmoje dalyje. Gi pusė kolonijos pirmąjį sapnuodavo.

 4. 4
  Valdas

  sapnuot Pirmąjį aš dar galiu priimt… 🙂 ypač, kai tą pirmąjį nuolat dienomis pats matai ir jis nuolat spokso tau į akis :0
  Bet kai prasideda vizijos, kai matomas miręs “gerasis iš dvylikos” (ar kaip jį įvardinti), lygiagrečiai matant pradingusį pasaulį + girdėt pranašystes ir tt, tai tiesiog ne mano skoniui 🙂

 5. 5
  Salomėja

  Ne tai ne 🙂 Pilna gi tų knygų. Man patiko, bet pavargau. Manau buvo galima visą istoriją sudėt į dvi dalis ir dar jas paplonint truputį. Bet trilogijos gi madingos, tad tenka tampytis su lyriniais nuokrypiais į nežinia ką :). Gerai, kad nesugalvojo, kokio 7 tomų epo.

 6. 6
  Valdas

  “7 tomų epo” 🙂 ir dar neužbaigto 😀
  Čia užuomina apie dabar ant bangos einantį?

 7. 7
  Valdas

  7 tomų epo… ir dar neužbaigto 😀 kaip dabar vienas ant bangos einantis 🙂

  Jei galima nukryptemę apie ištęstus ciklus
  Pabandykit (jei dar nebandėt) bent jau pradžią ciklo “Wheel of time” (tik tiek, kad jis arba angliškai, arba rusiškai galima rasti). Va ten tai tampymas… Nors mane savotiškai buvo užkabinęs.
  Tik viena iš priežasčių, kodėl jo nebaigiau buvo, kad autorius mirė nepabaigęs… Ir teko istoriją užbaigt kitam rašytojui.

+ Leave a Comment