nematomasis-is-salemoChristoffer Carlsson “Nematomasis iš Salemo”

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Knygos viršelis ir aprašymas “Christofferio Carlssono kūriniai yra pasmerkti būti noir detektyvų klasika. Jie dvelkia melancholija, bet juose netrūksta veiksmo ir įtampos.” kažkodėl mane vertė tikėtis kitokios istorijos negu gavau. Viršelis toks “sinsitiškas”, o istorija tuo net nedvelkia.

Nušalinto policininko daugiabutyje nužudoma moteris. Iš pradžių Leo tik nuobodulio vedamas šiek tiek pašniukštinėja, juk tik sėdi bute, graužiasi ir saujomis geria vaistus, tačiau vėliau visa istorija asmeniškėja. Stiprioji pusė ta, kad gana įtaigiai atskleisti kelių veikėjų charakteriai, tačiau silpnoji pusė – pats nusikaltimas bei jo tyrimas. Žadėtos melancholijos buvo labai daug, tačiau veiksmo ir įtampos nė trupučio. Na, gal galima atomazgą vadinti įtempta, bet aš jau esu išlepinta labiau įtraukiančių istorijų.

Ar skaityčiau daugiau autoriaus knygų? Tikrai taip, nes ir vidutiniai detektyvai mane džiugina, tačiau jei kažkas paprašytų parekomenduoti tokio tipo knygą, tai tikrai nebūtų ši.

Oficialiai: Vieną besibaigiančios vasaros naktį policininką Leo Junkerį pažadina po jo daugiabučio namo langais mirguliuojantys policijos automobilių švyturėliai. Paaiškėja, kad pirmame aukšte įrengtuose nakvynės namuose buvo nužudyta jauna moteris. Apžiūrėjęs auką Leo pastebi, kad ji delne gniaužia pakabutį. Šį papuošalą L. Junkeris jau yra matęs. Tiesa, anksčiau jis priklausė kitai merginai.
Po kolegos mirtimi pasibaigusios nesėkmingos policijos operacijos nuo darbo nušalintas, į nerimą malšinančius vaistus įjunkęs ir asmeninio gyvenimo šukes renkantis L. Junkeris supranta, kad ši mirtis yra susijusi su juo pačiu. Sekdamas žudiko pėdomis jis yra priverstas akis į akį stoti su savo praeities šešėliais bei demonais.
Šioje tamsioje, bet intriguojančioje švedų rašytojo Christofferio Carlssono istorijoje susipina dviejų jaunystės draugų likimai. Vienas tragiškas įvykis nukreipė juos skirtingomis kryptimis. Bet galiausiai jiems lemta susitikti ir visiems laikams išspręsti jų gyvenimus nuodijančius nesutarimus.

Žymos sau: KPS: 320 Ke 2016 10 20

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook