821(78) David Mitchell "Sleido namas"

Estimated read time 2 min read

sleido-namas-1David Mitchell “Sleido namas”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Prisipažinsiu, kad labiausiai mane suintrigavo knygos aprašymas. Ir pavadinimas. Mane kažkodėl patraukė visokie “xx dvaras”, “yy namas”, “zz sodyba”. Na, o aprašymas viliojo misticizmu, siaubo pasaka suaugusiems ir kitais patraukliais saldainiais. Kitos garsios autoriaus knygos aš nesu skaičiusi, tik mačiau filmą.
Na, ir suviliojęs pasakojimas nenuvylė. Sleido name, kurio iš tiesų nėra, gyvena dvyniai. Tokie lyg ir iš dalies nemirtingi burtininkai, kuriems kas devynis metus reikia suėsti vieną sielą. Na, toks gyvybės palaikymo būdas. Sielos gi dažniausiai tinka tik atrinktų žmogėnų, visi kaip taisyklė yra kokie nors lūzeriai. Taip ir pasakojama apie visus kas devynis metus. Istorijos šiek tiek susijusios, kiekvieną kartą dvyniams užsimanius “pavalgyti” vis išlenda koks nors netikėtumas vedantis mus į kulminaciją. Pradeda vis įdomiau ir įdomiau darytis kas gi nutiks po 9 metų.
Knyga parašyta lengvai, fantazijos įdėta daug, gal kažkiek kliuvo viso to Sleido namo ir gyvybės palaikymo būdo paaiškinimai, bet na, fantastika yra fantastika. Tikrai labai smagi pasaka, apie tai, kad nereikia lįsti pro neaiškias dureles, į neaiškius sodus :).
Oficialiai: Kas devyneri metai paskutinį spalio šeštadienį nuošalaus skersgatvio sienoje pasirodo juodos, mažos, geležinės durelės; jei jūs esate tas, kurio reikia, nustebęs lengvai jas atversite – ir pateksite į puikų sodą, kuriame stūkso Sleido namas. Maloni moteris pasitiks jus ir pakvies vidun. Iš pradžių iš namo išeiti visai nenorėsite. Tačiau vėliau paaiškės, kad ištrūkti jūs jau nebegalite… Kas devyneri metai kraupieji namo gyventojai prisivilioja tą, kuris jaučiasi vienišas, nesuprastas ir yra ypatingas, tik pats to nežino: prislėgtą paauglį, neseniai išsiskyrusį policininką, drovią koledžo studentę. Daugiau jų niekas nebemato. Kas iš tiesų vyksta Sleido name? Tiems, kurie sužino, jau būna per vėlu...
Žymos sau: KPS: 232  Kn 2016 09 15
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Total
0
Shares

5Comments

Add yours
 1. 1
  Arasa

  O man visiskai nepatiko.Truko intrigos,itampos. Turetu buti pazymeta-knyga paaugliams.

 2. 2
  Salomėja

  Arasa, aš tai manau, kad jokios knygos neturėtų būtų žymimos, kaip vaikams ar paaugliams. Arba patinka, arba ne. Jei nepatinka kai esu užaugus, abejotina ar patiktų jei būtum paskaičius paauglė.

 3. 3
  Valdas

  o turinį reikėjo taip atskleisti? Na, kad suvalgo sielą ir pan.? 🙁 dabar kažkaip jokios intrigos neskaičius neliko…

 4. 4
  Salomėja

  Na taip, labai baisu atskleisti kažką kas nutinka pirmuose 10 puslapių. Bėduliukas soruliukas 🙂

+ Leave a Comment