cdb_Draugas-is-Andaluzijos_p1Alexander Söderberg “Draugas iš Andalūzijos”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Ši knyga yra viena tų, apie kurias nieko nebuvau girdėjusi, bet bibliotekoje neradusi kažko geresnio ėmiau ir prigriebiau.
Įdomiausia istorijos dalis ta, kad knygoje yra nusikaltėliai, kurie kartais ne tokie ir blogi (tik kartais, nes smurto ir žiaurumo buvo daug), yra policininkai, kurie ne tokie ir geri bei žmonės, kurie nei prie vienų, nei prie kitų, bet truputį prie visų. Paprastai gi sergi, kad policija sugautų nusikaltėlius. Arba sergi, kad nusikaltėliai išsisuktų (juk daug tokių istorijų, kad ir filmas apie Oušeno dvyliktuką). Viskas priklauso nuo sumanymo. Šioje knygoje buvo neaišku už ką sirgti, liko tik stebėti.
Skaitėsi sunkokai, bet įtraukė, tad po truputį, po truputį.
Ir pabaiga gana įdomiai susukta, verta iki jos prisikasti.
Oficialiai: Rašytojas negailestingai ir gudriai veikia mūsų supratimą apie gėrį ir blogį. Puikus pasakojimas pribloškia itin sudėtingais psichologiniais personažų portretais ir netikėtais veiksmo posūkiais. Sofija Brinkman, slaugytoja, viena auginanti sūnų, ramiai gyvena turtuolių kvartale Stokholmo priemiestyje. Ligoninėje ji susipažįsta su Hektoru.  Elegantiškas ir patrauklus vyriškis, knygų leidėjas, pamažėle suartėja su Sofija – galiausiai moteris nepajėgia jam atsispirti. Bet Guzmanas ne tas, kuo dedasi. Jis stambus narkotikų ir ginklų prekeivis, vadovaujantis narkotikų kontrabandai iš Paragvajaus. Į šį jo verslą nusitaikė Ralfas Hankė – turtus susikrovęs už šantažą ir prekybą ginklais.  Jis nepasiduos, kol negaus savo. Bet Guzmanai jau pradėjo kovą, ir nenurims tol, kol nesusigrąžins, kas jiems priklauso. Nieko neįtarianti Sofija įpainiojama į žiaurią dviejų konkuruojančių nusikaltėlių grupuočių ir juos persekiojančių policininkų kovą. Ji tampa įkaite žaidimo, priverčiančio perkainoti ankstesnes vertybes bei gėrio ir blogio sąvokas. Sofija kaip įmanydama priversta gintis pati ir ginti sūnų. Jai tenka rinktis, kieno pusę palaikyti.
Žymos sau: KPS: 440 Kb 2016 06 24
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook