788(45) Cathy Marie Buchanan "Tapyti merginas"

Estimated read time 2 min read

tapyti-merginas-1Cathy Marie Buchanan “Tapyti merginas”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai:  Perskaičiusi knygą, dar radau autorės žodį, kad didelė istorijos dalis parašyta remiantis realių veikėjų gyvenimu, tad turėjau progą įsijausti į aplinką, kurioje Dega kūrė savo geriausius darbus. Pamačiau, kaip anais laikais gyveno prastuomenė, koks buvo balerinų kelias. Na, apie Paryžiaus gyventojus skaitau ne pirmą kartą (taip pat ir kelias romane minimo Zolia knygas), nieko naujo, tačiau visada įdomu prisiliesti prie konkretaus žmogaus, nesvarbu ar jis buvo tikras, ar tik veikėjas, pasaulio.
Istorija pasakoja apie tris seseris. Vyriausioji, devyniolikmetė Antuanetė kovoja už būvį, įsimyli vaikiną, kuris vėliau teisiamas dėl nusikaltimo, o Antuanetė ritasi žemyn. Jaunesnės seserys mokosi baleto mokykloje, svajoja apie šokį spektakliuose ir globėjus. Mari – tapo pagrindiniu Dega modeliu, ji protinga, negraži, talentinga. Dėl visų šių būdvardžių kenčia labiausiai.
Vargas, prostitucija, iškrypimai, viltis, dužusios svajonės  – viskas papasakota paprastai, natūraliai, be jokio pasmerkimo. Nes tiesiog toks gyvenimas.
Oficialiai: Šio romano pasakojimą įkvėpė Mari, mergaitės, kuri pozavo garsiojo Edgaro Dega statulėlei „Mažoji keturiolikmetė šokėja“, gyvenimo istorija. 1878-ieji, Paryžius. Staiga mirus tėvui, van Gėtem šeimos gyvenimas pasikeičia. Skalbėja dirbanti mama didžiąją dalį uždarbio išleidžia absentui, nėra iš ko sumokėti už kambario nuomą ir seserims gresia būti iškeldintoms į gatvę.
Keturiolikmetė Mari priversta mesti mokyklą ir keliauti į Paryžiaus operą, kur už nedidelį atlyginimą ją paruoš šokti garsiojoje baleto scenoje. Vyresnioji sesuo Antuanetė susižavi pavojingu jaunuoliu ir randa statistės darbą spektaklyje, pastatytame pagal Emilio Zolia romaną „Spąstai“.
Mari puikiai sekasi šokti, o netrukus Edgaras Dega paprašo jam pozuoti. Jos atvaizdas bus įamžintass garsiojoje statulėlėje „Mažoji keturiolikmetė šokėja“. Tuo tarpu Antuanetė ritasi vis žemiau. Ji turi pasirinkti tarp sąžiningo darbo ir kur kas pelningesnio kelio, atsiveriančio prieš jauną moterį – kokotės gyvenimo.
Romano veiksmas vyksta sudėtingų meno, kultūros ir visuomenės pokyčių laikais ir pasakoja apie nepaprastas seseris, trapias ir neapsaugotas nuo žiaurių visuomenės jėgų poveikio…
Žymos sau: KPS: 336 Ke 2016 04 24
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

+ There are no comments

Add yours