sachtaHugh Howey “Šachta”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Vienas tų radinių, kuriuos pamačiusi bibliotekoje iš karto godžiai griebiau ir dar apsidairiau ar neketina kas atimti. Jau buvau šiek tiek skaičius apie knygą  ir jos atsiradimo istoriją (tai, kad ji leista savipublikavimo platformoje Amazon). Dar skaičiau, kad lyginama su Glukovskio “Metro”. Nežinau ką ten lyginti. Tai, kad visas veiksmas vyksta po žeme? Ok, tada dauguma kitų knygų panašios nes veiksmas vyksta Amerikoje.
Tad štai, šachtoje gyvena žmonės. O viršuje po kažkokios apokalypsės gyvybės nėra, o ir išeiti negalima dėl užnuodyto oro. Šachta turi savo struktūrą: gelmėse mechanikai užtikrina elektros gamybą, viduryje sodai, informatikai, viršuje gyvena šerifas, merė ir ekranai. Ekranai transliuoja išorinį vaizdą. Didžiausia mirties bausmė už prasižengimus yra būti ištremtam į išorę valyti kamerų. Tokia struktūra veikia, bet kartais ją sudrebina vienas kitas maištas, tada išlenda visokių negražių ir įdomių dalykėlių, dėl kurių buvo sunku nuo šios knygos atsitraukti.
Rekomenduoju jei mėgstate postakopalyptinę fantastiką. Gaila, kad tai tik pirma dalis iš trijų.
Oficialiai: Didžiulis miestas iš šimtas keturiasdešimt keturių lygių slūgso giliai žemėje. Su išoriniu pasauliu šią milžinišką šachtą sieja tik didžiuliai ekranai, kuriuose veriasi filmavimo kamerų fiksuojami vaizdai. Kadaise žemės paviršiuje buvo miestai, virė gyvenimas. Dabar ten – tik nuolaužos ir griuvėsiai. Ir nė vieno žmogaus – jie visi po žeme, šachtoje. Uždarame pasaulyje, kuriame viešpatauja griežtos taisyklės, paslaptys, melas ir baimė. Niekas nebeprisimena, koks įvykis žmoniją privertė apsigyventi po žeme, kaip ir niekas nežino, kas iš tikrųjų dabar valdo visų jų gyvenimą. Išgyventi čia gali tik aklai ir besąlygiškai paklusdamas sistemai. Už svajones, klausimus ir bandymus maištauti baudžiama vienintele bausme – mirtimi. Dauguma nuolankiai paklūsta. Tačiau ne visi. Alison kadaise išdrįso pažeisti šachtos taisykles. Trečiųjų jos dingimo metinių išvakarėse patį didžiausią šachtos tabu sulaužyti ryžtasi ir jos vyras šerifas Holstonas. Tačiau jis nė nenutuokia, kad šis jo sprendimas bus lemtingas ne tik jam, bet ir visam šachtos gyvenimui…
Žymos sau: KPS: 544  Kb, 2016 04 12
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook