komplektas-serija-penryn-ir-laiku-pabaigaSusan Ee “Angelų įsiveržimas”, “Pasaulis po to”, “Laikų pabaiga”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Ačiū, gyvenu gerai. Mažai miegojau, daug skaičiau. Senas geras jausmas, kai noras sužinoti pabaigą nustelbia miegą.
Kalbėsiu apie visą seriją iš karto, mat skaičiau knygas vieną po kitos ir nelabai net dabar pasakyčiau, kur baigėsi viena, o prasidėjo kita. Perskaičiusi pirmos knygos aprašymą pamaniau, kad čia bus kokia nors labiau meilė seilė, aka saulėlydis. Angelas myli žmogų, žmogus myli angelą, jiems tai draužiama ir iš to kyla visos bėdos. Tačiau čia labiau mano mėgiamas postapokalyptinis romanas, kai žmonėms tenka išgyventi griuvėsiuose, kai žudo ne tik priešai, čia šiuo atveju yra angelai, bet ir savi – gaujos, maitėdos ir pan. Patiks tiems, kam patiko “Divergentė” ar “Bado žaidynės”.
Trumpa esmė: į žemę įsiveržė angelai ir sužlugdė žmonių civilizaciją. Visą laiką nėra labai aiški to priežastis, bet angelai nėra vieningi. Nužudytas pagrindinis arkangelas, kiti gi kovoja dėl valdžios rezga intrigas. Vienas toks gi dar prikuria visokių mutantų ir demonų, kad imituotų bilijoje aprašytą paskutinę teismo dieną. Istorijos pradžioje vienam arkangelui nukertami sparnai, kurių jis ieškos visas dalis, nes be šių negali grįžti pas angelus ir įsisukti į tą intrigų sūkurį.
Dar yra 17 metų mergina, kuri tą angelą išgelbėja nuo nukraujavimo po minėtos sparnų amputacijos ir tuo metu praranda neįgalią seserį, kurios taip pat ieškos visas dalis.
Kartu ir atskirai šiems dviems teks patirti daug nuotykių. Kiekviename puslapyje laukia tai intriga, tai bėgimas iš kalėjimo, tai kautynės su angelais, gaujomis, skeriais, zombiais, monstrais ir kt būtybėmis, tai susitikimai su įvairiais personažais. O personažų yra ypatingų. Vien ko verta Penryn išprotėjusi mama, ar pasipriešinimo kariai dvyniai. Kaip jau minėjau – negalėjau atsitraukti. Buvo įdomu kokią pabaigą sugalvojo autorė, o pabaiga nenuvylė.
Oficialiai: pirma dalis: Jau šešios savaitės kaip angelai nusileido į Žemę ir sunaikino šiuolaikinį pasaulį. Išliko tik nedidelė žmonių grupelė. Dieną siaučia gatvių gaujos, o naktį kausto baimė ir prietarai. Angelams pagrobus bejėgę mergaitę, jos septyniolikametė sesuo Penryn pasiryžta viskam. Net sandėriui su priešu. Rafas – karys, kurį po ištisą amžinybę trukusių nesuskaičiuojamų kovų iš beviltiškos padėties išgelbsti alkana paauglė mergaitė. Keliaudami po tamsią ir suniokotą šalį, sunkiomis akimirkomis jie gali atsiremti tik vienas į kitą ir abu rizikuoja viskuo, kas brangiausia, kad išliktų gyvi. Apokaliptinėje šviesoje užgimsta nauji jausmai. Ar jie tikri? Jaudinantis, aistringas ir kupinas stulbinamų netikėtumų pasakojimas nepaliks abejingų skaitytojų.
antra dalis: Antrojoje serijos dalyje PASAULIS PO TO žmonės buriasi ir slepiasi civilizacijos griuvėsiuose, stengdamiesi išlikti. Išsigelbėję nuo angelų antpuolio, jie trokšta keršto. Peidžė prapuola. Jos ieškodama Penryn keliauja ištuštėjusiomis ir paslaptingomis San Fransisko gatvėmis ir slapta viliasi sutikti Rafą. Kur dingo visi gyventojai? Kodėl miestas toks tuščias? Tuo tarpu Rafas rūpinasi, kaip atgauti savo sparnus, – juk be jų negali grįžti į angelų pasaulį ir vėl tapti lyderiu, arkangelu. Jis nežino, kad Penryn gyva. Ar pavyks jiems susitikti? Ką jis pasirinks: sparnus ar liesutę žmonių dukterį?
trečia dalis: Pabėgę nuo angelų, Penryn ir Rafas leidžiasi į kelią, ieškodami atsakymų. Jie trokšta rasti gydytoją, kuris padėtų sutvarkyti padarytą žalą. Stulbinami Rafo praeities įvykiai išlaisvina tamsos jėgas ir šios ima grasinti visiems aplinkiniams. Kai angelai pasiunčia į žmones apokalipsės košmarą, abi pusės stoja į karą. Kas švęs pergalę? Priversti kovoti dėl žemiškos karalystės, Rafas ir Penryn turi pasirinkti: savo giminę ar vienas kitą?
Žymos sau: KPS: 336, 376, 384 Ke, 2016 03 14
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook