Paklydes_mediumMichael Katz Krefeld “Paklydęs”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Senokai jau nusižiūrėjau šį autorių ir pagaliau įsigijau knygų mugėje. Gerų (geriausia skandinaviškų) detektyvų troškulys yra nenumaldomas. Tad, kodėl gi nepabandžius taip intriguojančiai pristatomo dano.
Nesbo ar Keplerio toli gražu autorius nesiveja, tačiau man patiko. Šiek tiek netradicinis pasakojimo stilius. Nepamirškite atkreipti dėmesio į datą skyriaus pradžioje, mat šokinėjama laiku, o pabaigoje istorijos susieina į vieną tašką. Pagrindinis veikėjas, kaip ir daugelis jo knyginių kolegų, yra vidinių dramų turintis ir viską alkoholyje skandinantis policininkas, kuris vat sumano, ar būna priverstas kapstytis kokioje nors istorijoje.
Šioje knygoje dažnai minima ir Lietuva, mat viskas sukasi apie mūsų tautietę prostitutę. Vienintelis minusas – pabaiga. Kaip vyras sako, paskutinės nakties darbas. Kažkas ne taip su ta pabaiga, bet na… Geros knygos nesimėto.
OficialiaiJulstos sąvartyne buldozerininkas netikėtai aptinka jauną moterį, nuogą, iki kelių įkastą į metalo laužą. Griaučiai tvirtai aptempti oda, o kūnas – kalkių baltumo. Lyg marmurinis angelas, panašus į dar keturis, ten matytus anksčiau. Kas gi tai? Nesugebėjęs susekti savo mylimosios Evos žudiko, detektyvas Raunas meta darbą Kopenhagos policijoje, be perstojo geria, vienišas dienas leisdamas senoje jachtoje. Geras Rauno bičiulis paprašo pagalbos. Jo kavinės darbuotoja maldauja padėti surasti dingusią dukrą. Šis motinos pagalbos šauksmas pažadina Rauną – jis leidžiasi ieškoti į sekso vergiją parduotos lietuvės. Padėtį sunkina nepagaunamas, itin rafinuotai prostitutes žudantis serijinis žudikas…
Žymos sau: KPS: 296 Kn, 2016 03 09
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook