cdb_Vongo-ezeras_p1Jana Vagner “Vongo ežeras”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Jėrgau, seniausiai jau perskaičiau knygą ir vis tingiu čia sau įspūdžius pasižymėti. Jau seniai mane sudomino savo tematika. Man labai patinka viskas kas susiję su apokalipse, o tų knygų ne tiek jau ir daug teko skaityti. Vienos būna visai jau fantastinės, kitos filosofinės, trečias velnias žino kokios. Šią priskiriu prie trečių. Skaičiau skaičiau ir nors buvo labai įdomu, bet negalėjau suprasti kokia jos esmė. Spėju autorė norėjo atskleisti veikėjų mąstyseną tokiomis sąlygomis. Turtingi ir išlepę Naujieji Rusai bėga nuo neaiškios ligos, kuri išguldė visą miestą, o išgyvenusieji arba siaučia ir plėšikauja, arba patys bėga (na tipiška situacija po “pasaulio pabaigos”).
Grupė susidaro keistoka. Pasakotoja – moteris, kuri turi 16m sūnų, ištekėjusi už turtingo Seriožos. Šis gi dėl jos paliko pirmą žmoną ir mažą vaiką, tačiau gelbėsis visi penki kartu. Seriožos tėvas – alkoholikas išgyvenimo ekspertas, du kaimynai – fyfa ir storulis. Pakeliui dar sutinka senų draugų porelę. Įdomu tai, kad pasakotojai gerokai svarbiau ką apie ją galvoja vyro buvusi žmona, nei tai, kad jie gal tuojaus mirs. Labai žmogiška. Tad visą knygą jie kasasi link Karelijos, patiria paviršutiniškų nuotykių ir galiausiai nukeliauja, ir randa staigmenėlę. Skaityt buvo įdomu, bet nepasakyčiau, kad knyga stipri ir kažkam ją rekomenduosiu. Labai jau paprastai viskas ėjosi 🙂 Net vaikai neverkšleno per daug. Tik kelis kartus mergoms isterija kilo.
OficialiaiGripas. Kasmet juo serga milijonai žmonių, tačiau mes nelaikome jo itin sunkia liga. Bet kas, jei vieną dieną virusas mutuos ir įsisiautės taip, kad ištisi miestai bus uždaryti ir aptverti karantino kordonais, o epidemija plis tolyn ir tolyn? Saujelė žmonių iš prestižinės Pamaskvio gyvenvietės nutaria gelbėtis – viską palikę bėgti, važiuoti prie Vongo ežero tolimojoje Karelijoje, kur saloje vienas iš kompanijos, Serioža, turi medžioklės namelį. Kelionė ilga ir pavojinga, kiekvienas kilometras – akistata su mirtimi, kiekviena valanda – žmogiškumo išbandymas.
Žymos sau: KPS: 392 Kb, 2016 02 23
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook