cdbprisirpusios-senmerges-ispazintisz1Agnė Pačekajė “Prisirpusios senmergės išpažintis”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Kaip smagu, kaip smagu, kad lietuviškoje literatūroje pagaliau atsirado ir rožinės spalvos. Ir šiaip spalvų. Nes ta pilka-juoda-ruda elegancija jau užknisusi juodai. Taip juodai, kad atrodo tie rašytojai pasaulio nematę, o tik į kapines palaistyti tujų nuvažiuoja.
Taigi, senmergės išpažintis nėra visai naujas reikalas. Autorė tokio stiliaus rašinėlius rašė “Panelėje”, o dabar tęsia “Happy365” žurnale. Prisipažinsiu, kad Zosės nuotykius žurnale praleisdavau. Na, neįdomu buvo, kol kartą nepamačiau realių nuotraukų šalia straipsnio. Tą kartą man regis personažas Zosė keliavo į diskoteką kam per 30. Šie epizodai, beje, yra ir knygoje. Kažkaip tada perskaičiau, o po to jau nebepraleisdavau nuotykių. Na nebent labai jau jie ten šamaniški būdavo. O dar įdomiau skaityti pasidarė pabendravus su autore. Na buvau aš kažkada epizodiškai gavusi visą žurnalo puslapį, cha cha, o intervavo mane Agnė. Atsiranda gi kažkoks artumas :D.
Taigi knyga. Knyga yra puiki mūsų visuomenės parodija. Visgi mes vis dar gyvename tokioje visuomenėje, kuri baksnoja į laikrodį ir bridžitiškai sako tik tak tik tak, reikia ženytis. O jei jau žili plaukai lenda, tai vajė vajė, reikia skubiai ženytis. Iš čia ir Zosės nuotykiai. Ypač patiko šalutiniai personažai. Graikas su mamyte, draugė barakuda, klasiokės su lialiais. Nors aš nemėgstu visokių būrėjų ir skaityti apie jas, tad tos vietos erzino, bet knyga trykšta sveiku sarkazmu, savišaipa ir tiesiog yra linksma. Keliose vietose pakikenau, o užverčiau su šypsena.
Oficialiai: Zosę Ilganosę gražia mergaite vadino tik bobutės bažnyčioje, bet niekam ne paslaptis, kad jos mato prastai. Gal todėl, užaugus Zosei, užaugo ir nepilnavertiškumo jausmas, o nesėkmės meilės sferoje tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi. Tačiau vieną dieną senmergė nusprendė – pakaks laukti, kol svajonių vyras susivoks, kad ji prisirpo santuokai, ir nuraškys didele gauruota letena. Atkišusi savo nosį lyg špagą, dėl to vienintelio ji kovos ypatingais būdais: nuo patyrusių burtininkų, paslaptingų kursų lankymo iki bandymo medžioti vyrus užsienyje, gyvybei pavojinguose vakarėliuose ar ant teatro scenos! Kad sudarytų teisingą senmergystės išvarymo strategiją, Zosė net kreipėsi į garsų psichologą, o šis nejučia tapo ir jos tragikomiškų nuotykių metraštininku.
Žymos sau: KPS: 240 Kb, 2016 02 22
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook