tisajHerbjørg Wassmo “Tos akimirkos”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Wassmo mane yra nuvylusi tik vieną kartą. Visos kitos knygos, įskaitant ir šią, patiko. Žinoma, jos turi ir bendrą bruožą – stiprias, bet likimo smarkiai pamėtytas moteris.
Šiaip dažnokai ant knygos nugarėlių būna parašyta per mažai, arba netiksliai, tačiau šį kartą knyga apibūdinta labai teisingai. Nedaug galiu pridurti.
Skaitydama kelis kartus ėjau į Google. Norėjau Wassmo biografijos faktus paskaityti. Ši knyga yra apie ją. Vis galvojau, kad sunku turėtų būti gyventi tokiame pasaulyje su tokiu jo matymu. Patiko. Žinoma. Kaip jau sakiau, viskas anotacijoje.
OficialiaiKnygos autorė žengė išties drąsų žingsnį: ji prisipažino, kad rašydama Tas akimirkas nepabijojo atskleisti savo gyvenimo detalių.
Romano Tos akimirkos veikėja, vadinama tiesiog Ja, atkartoja panašius bruožus kaip ankstesnių knygų herojų Toros ir Dinos. Ji pažeidžiama ir kartu be galo stipri, nuožmi ir gaivalinga, tačiau nuskriausta. Ji priklauso kartai, kuri patyrė daug sunkumų. Anksti tapusi motina, romano veikėja nebaigia mokyklos, vargais negalais įstoja mokytis toliau. Ji augina sūnų, mėgina jaukintis nepažinią vyrišką meilę. Atšiaurūs santykiai, atsakomybė už vaiką, žema savivertė ir rūškana kasdienybė. Jai tenka rinktis – žengti lemiamą žingsnį ir susigrumti su kasdienybe ar prisitaikyti.
Herbjørg Wassmo romane pasakojama apie svyruojantį pasitikėjimą ir norą išsikovoti vietą pasaulyje, apie svajones ir nepalaužiamą valią eiti pirmyn. Apie meilės ilgesį ir išdavystę. Apie pažeidžiamumą ir giliai slepiamą atkaklumą.
Tos akimirkos – tai istorija apie moters gyvenimą Norvegijoje nesenoje praeityje, apie mokslus ir profesinę veiklą, apie vyrą ir vaikus, apie pastangas išsikovoti dalelę laiko sau, apie pagaulumą įspūdžiams ir ūmų pyktį, atvirumą pasauliui ir užsklęstą ryžtą. Tai istorija, kupina sodraus ir atšiauraus šiaurės Norvegijos gamtovaizdžio. Tai istorija apie jauną moterį, kuri išdrįso sulaužyti didžiausius tabu ir tapo viena žymiausių ir mėgstamiausių Norvegijos rašytojų.
Žymos sau: KPS: 320 Ke, 2016 02 17
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook