754(11) Haruki Murakami "Vyrai be moterų"

Estimated read time 2 min read

9789955238690Haruki Murakami “Vyrai be moterų”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Dosnusis Kalėdų senelis atnešė mylimiausio autoriaus knygą. Labai jos norėjau. Ir čia nepaisant to, kad nelabai mėgstu aš apsakymus, net ir Murakamio. Esu storų knygų mylėtoja. Bet jei jau nerašo storų knygų, tai ką jau čia dabar. Imsim ką duoda.
Skaitydama autoriaus trumpas istorijas, aš visada jaučiuosi tarsi tęsčiau tą pačią knygą. Ir visai nesvarbu kokiu laikotarpiu jos rašytos ar leistos. Nelabai kas keičiasi. Tai yra minusas autoriui. Norisi smūgio, wow efekto, kad būtų geriau, o ne taip pat kaip visada.
Vienos istorijos man buvo nuobodokos, kitos gi patiko labiau. Su malonumu skaičiau apie vyrą įkalintą namie ir jį aptarnaujančią moterį, kuri seka įdomias istorijas. Man labai patiko apsakymas apie vyrą, kuris atidarė barą, o bare lankėsi katė. Tada katę pakeitė gyvatės, o vyrui teko išvykti. Taip, man patiko ši knyga, taip, šis autorius vis dar mylimiausias, bet aš svajoju, kad dar būčiau neskaičiusi “Avies medžioklės”, “Kafkos pakrantėje” ar “Pasaulio galo”.
OficialiaiNaujas Haruki Murakami apsakymų rinkinys po devynerių metų. Pasakojimai dar gilesni, dar aštresni, pranokstantys pranašystes. Šią knygą sudaro šešios tarpusavy susipynusios istorijos:
„Drive my Car”. Teatro aktorius Kafuku pasisamdo asmeninę vairuotoją Misaki. Pamažu jis pradeda kalbėtis su ja ramybės neduodančiu klausimu – kodėl jo mirusiai žmonai reikėjo kitų vyrų.
„Yesterday”. Tokijuje gimęs ir užaugęs Kitaru kalba tobulu Kansajo dialektu. Savo bendraamžiui jis pasiūlo keistus „kultūros mainus”. Praeina 16 metų…
„Nepriklausomas organas”. Individualistas medicinos daktaras Tokajus paaukodamas savo gyvybę įgyja tai, ko anksčiau niekada neturėjo.
„Šecherezada”. Tarsi negyvenamoje saloje “name” įkalintas Habara mėgaujasi užburiančiomis istorijomis, kurias kaskart po sekso jam pasakoja „ryšininkė”.
„Kino”. Žmonos išduotas Kino meta darbą ir atidaro barą. Vieną dieną jis pradeda gauti keistus ženklus.
“Vyrai be moterų”. Vidurnaktį suskamba telefonas – buvusios mylimosios vyras praneša liūdną žinią.
Žymos sau: KPS: 220, Kn, 2015 12 26
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook
 

Total
0
Shares

4Comments

Add yours
 1. 1
  Donata

  Nuo kurios Murakami knygos patartum pradėti pažintį su juo? Gal pagal parašymo eiliškumą, ar ne?:)

 2. 2
  Salomėja

  Aš pati pradėjau nuo “„Negailestinga stebuklų šalis ir Pasaulio galas“. Užkibau, tada skaičiau “Avies medžioklę”. Tačiau jei nepatiktų šios, dar sakyčiau nenurašyk ir pamėgink “Norvegų girią”, kuri arčiau realybės, bet išlaiko tą murakamišką melancholiją, o ir viena populiariausių pasaulyje.

 3. 4
  Salomėja

  Avies medžioklė lyg ir serijinė knyga,, nors pirmų dalių nėra lietuviškai, o ir neaišku ar ten romanai, ar tik istorijos. Yra “Dansu dansu dansu”, kuri su ja siejasi, bet tikrai galima skaityti atskirai, praeities, kaip pas Nesbo, nelabai liečia. O šiaip visos kitos knygos yra visiškai atskiros.

+ Leave a Comment