cdb_Nesbo_siksnosparnis_72max_p1Jo Nesbø “Šikšnosparnis”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Ši knyga yra iš pačios Hūlės serijos pradžios. Ir ją lietuviškai išleido va tik dabar, kai jau visos knygos išverstos, o gerbėjai įklimpę. Lygiai taip pat nevertė ir į anglų kalbą. Bijojo, kad nepamilsim Hario. Po Knygų Žiurkės atsiliepimo buvau nusiteikusi per daug nesitikėti. Bus prastai, neįtrauks, nuobodžiausiu – to tikėjausi.
Keista, bet man patiko. Nesupratau kuo visiems kliūna ši Oslo priešistorė. Haris Hūlė toks pats apsėstas vaiduoklių, taip pat kovoja su alkoholiu, tokiuose pačiuose keistuose meilės santykiuose. Bepročiai žudikai taip pat trenkti ir net toje pačioje vietoje bandoma apgauti, kad va žudikas jau sugautas, ar bent išaiškintas.
Taip, tiesa, kitos knygos gerokai įspūdingesnės. Bet ir L. Kepler “Hipnotizuotojas” gi ne toks puikus, kaip tolesnės istorijos apie Joną Liną. Na ir dar apie daugelį kitų serijų galima taip pasakyti.
Man patiko. Bet aš gal neobjektyvi. Draugui gal irgi nuo Raudongurklės siūlyčiau pradėti. Jei norėčiau jį Hūle suvilioti ilgam.
OficialiaiHaris Hūlė Norvegijos policijos išsiunčiamas į Australiją stebėti, kaip vyksta nužudymo bylos tyrimas. Auka – dvidešimt trejų metų norvegė televizijos įžymybė. Nors Hūlei griežtai nurodyta nesikišti į kolegų darbą, jis ne iš tų, kurie stebi veiksmą iš paskutinių eilių. Ieškodamas bent menkiausios užuominos Haris susibičiuliauja su vienu bylai vadovaujančiu detektyvu. Ką juodu užčiuopia – tėra tik pradžia virtinėje neišaiškintų žmogžudysčių. Jiems vis giliau kapstant ir artėjant prie žudiko, Haris ima baimintis, kad nė vienas, kuris prisideda prie šios bylos tyrimo, nėra saugus.
Žymos sau: KPS: 352, Ke, 2015 10 19
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook