720(51) Regimantas Dima "Vilniaus plovas"

Estimated read time 3 min read

vilniaus-plovas-1Regimantas Dima “Vilniaus plovas”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Man atrodo, kad aš vienintelė blogerė (na iš tų šiek tiek senesnių jau blogerių) niekada nebuvau užsukusi į autoriaus tinklaraštį. Šiaip tik žinojau, kad toks yra, nes vienu metu visi kalbėjo apie kitą knygą. Na tai va, čia ne visai į temą :). Tiesiog šiaip, va lyrinis nukrypimas.
Pirmą kartą knyga susidomėjau tikrindama leidyklų naujienas. Turiu tokį įprotį, kas savaitę pažiūrėti kas naujo, ar kas numatoma išleisti. Na ir pamačiau tą užrašą “lietuviškas šnipų romanas”, mano smegenys priminė, kad visai neseniai skaičiau knygą “Šnipų romanas”. Tokią visai neblogą. Tad smegenėlės iš karto nusprendė, kad ir “Vilniaus plovas” bus gera. Įtraukiau į kertelę “jei bus bibliotekoje” ir pamiršau, kol pas brangaus vyro tėtį nepamačiau knygos gyvai, su autografu, pūpsojo sau ant stalo. Tai pasiprašiau ir perskaičiau.
Šiaip jau patiko. Į asmeniškumus linkę lyriniai nukrypimai man tinka. Gi pati va kažkur ratais kvadratais pasakoju. Įdomus buvo ir laikotarpis, ir pasakojimo stilius, ir pagrindinis veikėjas. Gal aš, aišku, tikėjausi šiokio tokio trilerio, o ir autorius man rodosi irgi kartais pagalvodavo, kad reikia gal kažko tokio ir įkišo į seną šnipų istoriją šiek tiek naujų laikų. Nevykusiai. Būtų užtekę ir istorinio romano, tie 20 amžiaus lobių ieškotojai buvo ne į temą, paviršutiniški ir net be pabaigos. Gal geriau būtų buvę eiti savo takučiu ir nesivaikyti madingojo “ateitis-dabartis” šokinėjimo, ar bent jau plėtoti charakterius, bei kažkaip užbaigti istoriją. Ir taip jau knyga plona, kam eikvoti popierių beverčiams intarpams.
Oficialiai: „Vilniaus plovas“ – ne kulinarinė knyga. Ne nusilenkimas Ričardui Gaveliui. Tai lietuviškas šnipų romanas, istorinis detektyvas. Neįtikėtinas, bet tikras žemaičio Jono Prospero Vitkevičiaus gyvenimas – ne blogesnis už Štirlico ar Džeimso Bondo. Tik neįtikėtinos istorijos vyksta ne Vokietijoje ar JAV, o Lietuvoje: prasideda Kražiuose, o baigiasi Kabule ir Sankt Peterburge. Slaptosios draugijos. Tomas Zanas, Adomas Mickevičius, filomatai, filaretai ir Juodieji broliai. Caro žandarai ir Orsko tvirtovė. Lietuva, Rusija ir Afganistanas. Tremtis ir stulbinama karjera. Diplomatinės intrigos ir fatališka moteris… Ir, žinoma, sąmokslas. Lietuvis Didžiajame žaidime. Įvykiai susipynę į kamuolį, kurį išpainioti padės pasakotojo talentas ir intelektas.
Žymos sau: KPS: 253, Kp, 2015 06 24
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

+ There are no comments

Add yours