po tavesLeena Parkkinen “Po tavęs, Maksai”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai:  Knygos, kurių veiksme ne mažą dalį užima cirkas, niekada nebūna linksmos. Ir visai nesvarbu, ar veikėjai yra to meto “išsigimėliai”, ar gražios akrobatės. Cirke nebūna laimingų, visos istorijos liūdnos. Ne išimtis ir ši knyga. Istorija pasakoja Izaokas, vienas iš siamo dvynių. Jie suaugę, turi dvi širdis, dvi galvas, tris rankas, keturias kojas, vienas kepenis… Ir augo praeito amžiaus pradžioje, kai tokie žmonės buvo rodomi cirkuose, kaip stebuklas. Kartu su storuliais, ūsuotomis moterimis ir kt. nelaimingaisiais.

Izaokas yra kitoks nei Maksas. Rimtesnis, ramesnis, mažesnis garbėtroška ir ne toks drąsus. Maksas gi vilioja merginas, mėgaujasi dėmesiu ir daug geria. Izaokas nelaimingai įsimyli koketę Iris, viską apvelka istorijos. Jų, jo, praeities, veiksmo dabarties. Cirko užkulisiai, iškrypimai, gašlumas, skurdas, tarpukario nuobodulys ir baimės.

Visumoje man knyga patiko. Joje daug juodojo humoro, liūdesio ir šiek tiek grožio.

OficialiaiDebiutinis suomių rašytojos romanas atskleidžia kitoniškumo patirtis. Tai pasakojimas apie Siamo dvynius, vaikystėje parduotus cirkui. Maksas ir Izaokas suaugę nugaromis, gyvena vieną gyvenimą, nors turi skirtingas širdis. Su cirku jie keliauja po dekadansišką tarpukario Europą, Vokietijos miestus, lanko Paryžiaus kabaretus, Helsinkio bordelius. Cirko savininkai pelnosi demonstruodami luošumą. Dvynius užjaučia tik į juos panašūs likimo nuskriaustieji, visuomenės atstumtos moterys. Helsinkyje Izaokas tragiškai įsimyli Irisą… Vaizduojamos titaniškos pastangos išgyventi, kai esi ne toks kaip kiti, kai trokšti meilės, o patiri vienatvę ir pažeminimą.

Žymos sau: KPS: 328, kn, 2014 12 06
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook.