kingStephen King “Dvikova”, dvi dalys

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Taigi iki mano skaitymo metų pabaigos liko mažiau nei mėnuo ir matau, kad šiemet 100-to knygų neįveiksiu. Ir nenuostabu, kai tokias belekokio storumo vis skaitau. Įdomu bus pažiūrėti ar puslapių skaičiumi taip pat atsilieku nuo kitų metų. Greičiausiai, kad ne.

Skaičiau, kad pirmą kartą originalas buvo publikuotas kiek kitoks, leidėjų pageidavimu smarkiai sutrumpintas. Ir valio, būtent to man trūko šioje knyge. Tiksliau tik to ir trūko – sutrumpinimo. Visais kitais atžvilgiais tai puiki postapokaliptinė knyga. Nesu didelė S. Kingo gerbėja, nors visos knygos, kurias skaičiau man patiko. Mane tiesiog erzina lietuviškų raštų leidimas. Nepatinka tie violetiniai viršeliai, na bet aš skaičiau elektroninį popierių, tad valio valio, toks tas pranašumas, kad nereikia čiupinėt tos bjaurystės :). Šią knygą pasirinkau, nes vienoje diskusijoje perskaičiau, kad tai savo žanru yra panašu į J. Cronin “Perėją”. Iš tiesų tai ir daugiau tokių knygų norėčiau paskaityti, daug smagiau nei tie zombių filmai.

Iš esmės knyga įdomi. Pasaulį užklupo supergripas ir visi ėmė mirti. Na 99%.  Pirmas ketvirtis pasakoja apie tai kaip lieka tas 1% ir kaip jiems sekasi. Antras ketvirtis apie tai kaip išlikusieji po truputį buriasi. Trečiame ketvirtyje jau susibūrusios geriukų ir blogiukų bendruomenės na ir paskutiniame laukia jų dvikova. Žinoma, kad yra mistikos, bet nelabai tokios šiurpios. Buvo įdomių veikėjų, įtraukiančių skyrių, pamąstymų. Bet buvo ir žiauriai nuobodžių pokalbių, sapnų ir vidinių dramų. Iš esmės puiki knyga, bet labai jau ilgai ją skaičiau, džiaugiuosi, kad išsilaisvinau, nesigailiu, kad skaičiau.

Oficialiai: Visa Amerika, o gal ir visa Žemė susargdinta pragaištingo supergripo viruso. Kitados galingoje valstybėje teišliko saujelė žmonių, iš paskutiniųjų jėgų besistengiančiu išgyventi. Tačiau jau ir taip siaubinga ju padėtį dar beviltiškesne ketina paversti Tamsos žmogus, Šėtono parankinis, metafizinio blogio įsikūnijimas, telkiantis aplink save šlykščiausiu atmatų armiją. Netrukus paskutinė dvikova išspręs, ar nugalės vos berusenanti viltis, ar ši juodžiausia pragaištis…

Žymos sau: KPS: 458+479, Ke, 2014 10 07

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook.