660(80) Eliza Granville "Grytutė ir tamsa"

grytute-ir-tamsaEliza Granville “Grytutė ir tamsa”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Ši knyga yra viena tų, kurios mane patraukė viršeliu ir pavadinimu. Toks viršelis daug žada, daug ir duoda. Pradėjusi skaityti iš pradžių jaučiau šiokį tokį nusivylimą. Nekabino. Buvo neįdomu ir norėjau mesti. Ypač erzino ta dalis apie Leliją, sužalotą merginą, kurią išgelbėjo garsaus gydytojo šeimyna. Kita istorija pasakoja apie mažą mergaitę Kirstą, kuri yra kito gydytojo, “dirbančio” koncentracijos stovykloje, duktė. Susiklosčius nepalankioms aplinkybės Krista pati atsiduria lageryje, kaip kalinė.

Visa knyga pinta supinta. Čia praeitis, ten dabartis, čia dar kitas laikas. Visus juos vienija pasakos. Veikėjai viena ar kita proga seka pasakas. Tai lupdami bulves, tai žaisdami su lėlėmis, tai auklėdami vaikus. Daug pasakų. Dažniausiai jos apie stebuklingas pupas, Jonuką ir Grytutę ir kt. Pasakos čia padeda nudirbti bjaurius darbus arba pabėgti nuo baisios realybės.

Kuo šios istorijos siejasi – sužinosite pabaigoje. Man ji buvo truputį netikėta, nes spėliojau, gal taip, gal anaip, o nutiko visai kitaip. Tai žiauri, liūdna knyga, kaip ir visos tos, kurios apie žmonių kankinimą, tačiau pasakos palengvina veikėjų dalią, palengvina ir skaitytojo kartėlį.

Oficialiai: 1899 metais Vienoje garsus daktaras psichoanalitikas Jozefas Brojeris priglaudžia savo namuose paslaptingą jauną merginą. Ji rasta priemiestyje visiškai nuoga, plikai nuskusta galva. Ji tvirtina, kad neturi vardo, namų ar artimųjų. Mergina sako siekianti tik vieno tikslo – nužudyti monstrą. Daktaras stengiasi išsiaiškinti jaunosios pracientės kilmę, bet tie mėginimai kelia vis didesnę grėsmę Brojerio tarnui Benjaminui…1939 metais Vokietijoje sutinkame Kristą – aikštingą, išlepintą ir labai vienišą paslaptingos ligoninės gydytojo dukrelę. Mergaitės pasaulis ima nenumaldomai griūti ir nuo pražūties ją gelbsti tik pasakos ir vaizduotė…

Žymos sau: KPS: 400, Kb, 2014 09 26
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook.

3Comments

Add yours
 1. 1
  nastute

  Visiškai tau pritariu!!
  Nereali knyga, pabaiga visiškai netikėta, ant galo net pravirkau visi ant galo švelnūs, mieli paliko…
  Tai tiesiog neapsakomai įdomi, pani knyga, jeigu žadate atmestinai skaityti tai net geriau nepradėkite nes nič nieko nesuprasite, net man buvo tokių vienu kur skaičiau po kelis kartus;)
  Tiesiog vertinus 3/3 :*

+ Leave a Comment