647-649(67-69) Veronica Roth "Divergentė", "Insurgentė", "Lojalioji"

Estimated read time 3 min read

Divergente_p1Veronica Roth “Divergentė”, “Insurgentė”, “Lojalioji”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Čia toks retas atvejis, kai tris knygas suplaku į vieną įrašą. Tačiau na neišeina man vertinti tų knygų, kaip atskirų. Yra pradžia, vidurys ir pabaiga. Labiausiai patiko pradžia ir pabaiga. 
Kokia ta knyga? Į kokteilinę sumetę “Bado žaidynių” trilogiją ir Ally Condie “Parinktųjų” trilogiją gautume praktiškai tip top “Divergentę”.
Veiksmas vyksta tvora aptvertame mieste be pavadinimo. Vėliau jis paaiškėja. Čia gyventojai, pagal jų puoselėjamas vertybes suskirstyti į 5 luomus: taikinguosius, nuolankiuosius, bebaimius, eruditus ir teisuolius. Teoriškai nė vienas luomas nėra pranašesnis, visuose žmonės laimingi atlikdami savo funkcijas. Teoriškai :). Kai vaikai sulaukia 16 metų jie turi pasirinkti luomą, dažniausiai visi renkasi tokį, kuriame gimė. Bet ne visada. Kaip jau galima numanyti  – dauguma pagrindinių veikėjų bus perbėgėliai. O tarp jų visų yra tokių, kurie pasižymi kelių luomų savybėmis – Divergentai.
Knygos veiksmas susideda iš nepasitenkinimo esama padėtimi, minčių apie žmogaus prigimtį, pasirinkimus. Bus meilės, draugystės, maišto. Baimės, tiesos, mirties serumų. Simuliacijų. Dar maišto.
Trečiojoje dalyje paaiškės tokios santvarkos kilmė ir daug įdomių dalykėlių.
Skaitydama pasidžiaugiau elektroninių knygų privalumais. Bebaigdama antrą dalį, trečią galėjau kaip mat nusipirkti ir skaityti toliau. Nelaukdama ryto ir kelionės į knygyną.
Ar čia vasara mane taip veikia, kad traukia knygos skirtos per pusę jaunesnei auditorijai?
Oficialiai: Vienas sprendimas
Vienas sprendimas atrenka tavo draugus
Vienas sprendimas apibrėžia tavo įsitikinimus
Vienas sprendimas lemia tavo atsidavimą – visiems laikams
Vienas sprendimas pakeičia tavo gyvenimą
Čikagos visuomenė, kurioje gyvena Beatričė Prior,  susiskirsčiusi į penkis luomus, išpažįstančius tam tikras vertybes: Teisuolių (vertinančių sąžiningumą), Nuolankiųjų (nesavanaudiškumą), Bebaimių (drąsą), Taikingųjų (draugiškumą), Eruditų (protą). Kasmet per Pasirinkimo ceremoniją šešiolikmečiai apsisprendžia, kuriam luomui tarnaus. Beatričei tenka rinktis – ar likti su savo šeima, ar paklusti širdies balsui. Šie troškimai nesuderinami. Todėl jos sprendimas nustebina visus, net ir ją pačią.
Mergaitei tenka įveikti labai sudėtingą iniciaciją. Ji pasivadina Triče ir mėgina suprasti, kas yra tikrieji draugai ir kur nuves romantiški jausmai žaviam, kartais pašėlusiam vaikinui. Tričė turi paslaptį, kurios niekam negali atskleisti, antraip jos gyvybei iškils pavojus. Sužinojusi, kad jos iš pirmo žvilgsnio tobulai visuomenei gresia žlugimas, Tričė supranta, kad jos paslaptis gali išgelbėti mylimus žmones arba pražudyti ją pačią.
Žymos sau: KPS: 416, 432, 456 Ke, 2014 08 05

+ There are no comments

Add yours