Simon Beckett “Įrašyta kauluose”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Skaitymo metus reikia pabaigti gera knyga. Tai taip ir darau. Geras, toks tikras detektyvas. Pirmoji Deivido istorijų dalis man didelio įspūdžio nepaliko. Gera, bet nuspėjama. Gera, bet lėtoka. Ši buvo greitesnė. Bet nuspėjama taip pat. Vienintelis vienijantis dalykas, kad abiejuose knygose nusikaltimus kaltieji pasidalina, todėl nuspėji tik pusę. Pirmas mano įtarimas pasitvirtino pačiame gale.
Bet ši knyga buvo tokia uh, super! Gal dėl atmosferos? Viskas vyksta nedidukėje saloje, kur dėl audros neveikia komunikacijos, negalima nei išvažiuoti, nei atvažiuoti, nei prisišaukti pagalbos. Mėgstu tokias.
Tai va. Ar laukiat mano metų apžvalgos? Dzin jums, aišku nelaukiat, bet aš vistiek parašysiu. Gi penktieji šiukšlynėlio metai šiandien baigiasi.
Oficialiai: Teismo medikas Deividas Hanteris jau buvo netoli namų, kai jį sustabdė telefono skambutis. Runoje, vienoje iš Hebridų salų toli Atlanto vandenyne, rastas lavonas. Atvykęs į audrų purtomą salą, teismo medikas susiduria su sunkiu nusikaltimu. Beveik visiškai suanglėjęs lavonas rastas senoje lūšnelėje; vietos policijos pajėgos linksta tai laikyti nelaimingu atsitikimu, tačiau Deividas tuo netiki. Tirdamas gaisravietę, jis padaro išvadą, kad auka buvo nužudyta. Padėtis tampa dar grėsmingesnė, kai audra atskiria salą nuo išorinio pasaulio, pastiprinimas neatvyksta, o velniška ugnis įsiplieskia vėl. Tai reiškia tik viena: žudikas tyko saloje ir teismo medikas privalo jį rasti, kol dar ne per vėlu.„Įrašyta kauluose” – pašėlusios įtampos kupinas detektyvas, sudarytas iš klasikinių komponentų: apibrėžtas galimų įtariamųjų ratas, visus be perstojo įtarinėjantys salos gyventojai ir daugybė versijų, todėl autoriui pavyksta klastingai vedžioti skaitytoją už nosies. Įtampa auga sulig kiekvienu puslapiu, žiaurumas neslūgsta, knyga kupina nejaukių paslapčių, kurios apgaubia tyrėją tarsi kokonas.
Knygos puslapių skaičius: 376
Nuosava knyga.
Perskaityta 2013 10 30