5 metai su elektronine knygų skaitykle “Pocketbook”

Estimated read time 7 min read

Jei pastebite, tai tinklaraštyje bandau atrasti naujų temų, ne tik rašyti kosmetikos produktų apžvalgas. Ne ne, tikrai nekeičiu pagrindinės srities, tačiau iš skaitomumo, reakcijų FB ir kt. matau, kad tie mano šampūnai jums daug mažiau įdomūs, nei visa kita. Tiesa, man pačiai jie įdomūs, tad niekur nedings, kol neišblės mano susidomėjimas (negresia), bet tarpe kartais pakalbėkime ir apie kitus dalykus. Bloge atsirado mėnesinė knygų rubrika, kurioje aš jums paminiu kiek knygų buvo elektroninių. Šiandien pakalbėkime apie tai, kuo gi aš jas skaitau.

Elektroninė skaityklė ne pirmą kartą minima mano bloge. Aš jau esu rašiusi tekstą “Elektroninės skaityklės pliusai ir minusai”. Kviečiu jus ten pasiskaityti, nes tiek pliusai, tiek minusai, dar pakankamai aktualūs ir po penkių metų, na gal išskyrus atspindžius.

Na, o aš jau visus 5 metus draugauju su “Pocketbook”. Ir tiesą sakant, laikau save puikia ambasadore. Daugybė mano pažįstamų žmonių įsigijo PB. Buvo buvo ir neįsimylėjusių. Visiems geras nebūsi. Kažkam sugedo, kažkam baterija nelaikė, kažkas prie meniu nepriprato po kito įrenginio, tačiau dauguma džiaugiasi ir sėkmingai naudojasi. Mano vyras irgi turi savo “Pocketbook’ą”. Ir anyta. Taip apt Greta sakė, kad iš manęs sužinojo apie tokį prekinį ženklą ir įsigijo saviškę.

Ir jei jūs manote, kad ji taip ilgai tarnauja, nes guli lentynoje, tai klystate. Praeitais metais aš ja perskaičiau 42 knygas iš 87. Užpernai – 36 iš 76. Dar ankstesniais metais – 46 iš 87. Dar anksčiau – 30 iš 104, na o pirmaisiais – 10 iš 149, bet ne pilnus metus ją ir turėjau. Tad kaip matote, tai yra naudojamas daiktas ir tikrai ne iš tų, kur nusibos ir numesiu į kampą.

Beje, ne visi žmonės supranta kuo tos skaityklės skiriasi nuo planšečių. Viskuo. Tai yra įrenginys skaitymui. Ir nors dauguma šiuolaikinių turi internetą, neprinaršysite elektroninio popieriaus ekrane. Tai toks matinis, juodai baltas ekranas, kuriame informacija perpiešinėjama, tad naršymas yra juokingai lėtas ir nepatrauklus. Elektroninis popierius sukurtas taip, kad būtų kuo panašesnis į tikrą, nors mano senuko kontrastas nėra pats geriausias ir ekranas yra pilkesnis už baltos knygos puslapius.

Akis įrenginys vargina tiek pat kiek vargina popierinė knyga. Jis nešviečia, o net jei ir turi apšvietimą, šis visai kitoks nei įprastų ekranų. Pastarieji šviečia iš po ekrano apačios. Na, o skaityklėse  lemputės įtaisytos virš. Jos tiesiog apšviečia. Tai yra tas pats, kas knyga po skaitymo lempute. Labai smarkiai suvaldyti ir atspindžiai. Jei planšetės aš negaliu skaityti lauke, tai su skaitykle jokių problemų.

Aš žaviuosi ir prietaiso kompaktiškumu.

Visų tų knygų į kuprinę nesukiščiau, o štai į skaityklę galiu sudėti dar kelis šimtus.

Tai nėra mano pirmoji skaityklė. Anksčiau turėjau “Sony Reader”. Senukas tikrai nebuvo toks geras. Aš žinau, kad Lietuvoje labai populiarios yra “Kindle” skaityklės. Ir tikiu, kad jos tikrai turi savų privalumų. Tačiau, kai aš pirkau “Pocketbook”, legaliai “Kindle” dar nelabai kas Lietuvoje pardavinėjo, šie buvo brangesni ir aš net nesvarsčiau įsigijimo galimybės. Na, o dabar, kai jau paturėjau PB, tai kitko ir nebenoriu. Tiesiog.

Teisybės dėlei turiu pasakyti, kad mano senojo “Sony Reader” meniu buvo daug daug patogesnis, tačiau kiti “Pocketbook” pliusai nurungė senuką. Kokie? Tvarkymasis su PDF. Šiaip, PDF formatą skaito VISOS skaityklės. Tačiau ne visos puikiai. Pvz., mano senas “Sony” retą piratinį PDF (na tokį, kurį randame linkomanijoje ar kitur) rodydavo gerai.

>Lyrinis nukrypimas. Piratauti yra blogai. Ir karma yra kalė. Kai troleibuse iš jūsų ištrauks piniginę, prisiminkite visas pavogtas knygas, nelegalius windows ir filmus iš torentų. Tai yra tas pats. Nemoralizuoju, nes ir pati apsivagiu, tik primenu apie tą karmą.<

Tęsiu. Taigi, ką turiu omenyje sakydama, kad nerodydavo gerai? Visų pirma, dažname faile pamesdavo lietuviškas raides. Visų antra, tekstas griūdavo, pabirdavo, pvz., rodydavo viename puslapyje pastraipą arkliškomis raidėmis, o pervertus puslapį tą pačią pastraipą normaliomis ir vėl taip kartodavosi. Neužkraudavo didelių failų, kokie būna, kai tekstas netinkamai nuskenuotas. Vargdavau ir kiek girdėjau su kitomis skaityklėmis pasitaiko panašių problemų. Žinoma, galima tuos pdf susitvarkyti, perkonvertuoti į kitą formatą ir t.t., tačiau esu tinginė. Aš nenoriu žaisti dar papildomai, juo labiau, kad skaitalus renkuosi spontaniškai.

Taigi, “Pocketbook” problemų man nesukelia. Pirmiausiai parodysiu, kaip gali atrodyti epub formatas. Epub yra specialiai skaityklėms skirtas (“Kindluose” – mobi) knygų formatas. Tokiu formatu knygas pirkti siūlo oficialios el.knygų parduotuvės. Jį įsirašę galėsite keisti dydi, šriftą, paraščių plotį, tarpus tarp eilučių ir kitai pritaikyti savo poreikiams. Pvz., šriftą galite pasidaryti visai smulkų:

Dviem pirštais pasididinti:

Ir dar labiau, jei tik reikia:

Tuo tarpu PDF tokių galimybių neturi. Čia jau dviem pirštais didinasi ne tekstas, o pats puslapis, tad maksimaliai išdidinti galite tik tiek, kiek tilps į ekraną. Paveiksliuke matote kaip išdidinau iki pat ekrano kraštų, jei dar padidinčiau, tai tekstas tiesiog nebetilptų ir reiktų stumdyti.

Dažniausiai man pakanka tokio dydžio, koks yra, bet per tą penkmetį teko perskaityti keletą knygų pavertus skaityklę šonu, labai jau smulkutis šriftas buvo.

Taigi, jokių kitų bėdų man su PDF nekyla.

“Pocketbook” turi ir žodynus. Skaitydama angliškai aš dažnai ieškau žodžių aiškinimo. Patogu.

Venas iš minusų – prietaiso trapumas. Visgi reikia saugoti labiau nei knygą ir aš kadaise įsigijau štai tokį dėkliuką:

Užsisega magnetuku ir jokios baimės, kad subraižysiu ekraną įmetusi į rankinę. Pirkau gal “Ebay”, gal “Aliexpress”. Nepamenu jau, bet žinau, kad tikrai pas kinus. Jam irgi jau 5 metai.

Naujo įrenginio baterija laikė labai ilgai. Pirmais metais kroviau gal du kartus (WiFi išjungtas, apšvietimo funkcijos nėra). Dabar gi kas kokias tris knygas pakraunu.

Asmeniškai aš jau neįsivaizduoju savo gyvenimo be tokio patogaus įrenginio. Kad ir kaip mėgstu popierines knygas, visgi jos nėra draugiškos skaitytojams. Pasižiūrėkite kaip atrodo paskutinio leidimo Ana Karenina. Ar įsivaizduojate, kad galėtumėte ją skaityti gulėdami ant šono? Tampytumėte visą dieną vardan to, kad galėtumėte paskaityti kelis puslapius gydytojo laukiamajame? Abejoju. Juokas juokais, bet aš buvau įgijus rimtą riešo skausmą, kai skaičiau Cronin “Perėjos” paskutinę dalį.

Nemanau, kad elektroninės knygos išstums popierines. Bet kedai man visada nurungia aukštakulnius. Čia tas pats :).

Ir aš labai norėčiau atsinaujinti skaityklę. Nes senolė jau kartais pastringa, labai lėtai užsikrauna, naujųjų ekranai kontrastingesni ir turi apšvietimą. Patys greitesni, talpina daugiau knygų. Labai norėčiau  “Pocketbook Touch Lux 3 Ruby Red” modelio. Kai gražumo, ane?

Bet pati esmė – popierius, elektroninė knyga, telefonas ar kompiuteris – tai tik pasirinkimai! Svarbiausia yra turinys, kuris nekinta nuo pasirinktos formos. Todėl, kad ir ką skaitote, linkiu malonaus laiko!


Naudinga: Informacija apie šiuo metu parduodamus “Pocketbook” įrenginius ir pardavimo vietas rasite oficialioje jų svetainėje.

Buvo įdomu? Netylėkite, komentarai ir kitoks grįžtamasis ryšys yra geriausias atlygis blogeriui :). Buvo neįdomu? Irgi netylėkite ir padėkite tobulėti !

Draugaukime Facebooke, bei Instagrame. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Total
0
Shares

15Comments

Add yours
 1. 1
  Beata

  Turiu aš Kindle skaityklę. Esu labai patenkinta, bet su pdf kartais būna problemų (tenka kartais apverstą šonu paskaityt ir kaip minėjai kartais lietuviškas raides pameta), bet šiaip ir nestringa kolkas,ir baterija dar neišsikvėpė per tuos 3-4 metus:-) pritariu minčiai, kad daug patogiau už popierių. Sekančią irgi žadu pirkti su apšvietimu, gal išbandysiu Pocketbooką:-)

 2. 2
  Gabrielė

  Turiu tokia Pocketbook kaip foto (Ruby Red) dar tik menesiukas,bet labai fainas reikalas. Tikrai labai patenkinta esu 😉

 3. 3
  reklamosauka

  Gavau dovanų naują Kindle! Nes mano senolė Prestigio tarnavo dar ilgiau ir jau visai pasidavė silpnaprotystei. Jei būtų reikėję už savus atsinaujinti – būčiau ir PB apsvarsčius.

 4. 4
  Monika

  Turiu Kindle paperwhite! Naudoju jau 5 metai! Esu begalo patenkita! Turi wifi, yra apsvietimas kas patigu skaitant tamsoje! Ir knygos skaitosi daug greiciau nei popierinis variantas! O pdf knygas persidarau i mobi formata su specialia programa!

 5. 7
  Ieva

  Dėkoju už apžvalgą. Prieš atostogas įsigijau Pocketbook’ą. Abu su vyru perskaitėme po tris knygas 🙂 Puikus daiktas atostogoms ir kasdienai!

 6. 8
  Rugilė

  Sveiki. Aš jau pusmetį turiu Pocketbook Lux 3 Ruby Red, esu patenkinta šia skaitykle, ji nepakeičiama kelionėse, tik pradžioje gavau šoką, nes pdf failų puslapiai netilpo į ekraną, negalėjau reguliuoti šrifto, tik vėliau supratau, kad šitai galima daryti tik su e-pub formato failais. Taigi turiu klausimą, gal žinote kokią programą, kuria būtų galima paversti pdf failus i e-pub? Ir dar klausimas, ar normalu, kad skaitant pdf failus kartais skaityklė pastringa ir “lagina” , ypač, jei noriu perversti daugiau puslapių vienu metu? Ačiū 🙂

 7. 9
  Salomėja

  Aš Pdf nekonvertuoju. Į puslapį telpa dviem pirštais mažinant puslapį iki kiek reikia, šrifto dydis, deja nesireguliuoja. Bet kiti žmonės žinau, kad su Calibre konvertuoja.
  O, kad didelius (apimtimi) failus lėčiau varto, normalu, mano skaityklė net rašo, kažkuriuo momentu, kad užtruks kol užkraus ir jei pakibs tai ten kažką spaust :).

 8. 10
  Viktorija

  Turejau Prestigio. Mylejau, naudojausi. Bet kraustantis uzmyniau tvarkydama daiktus ir ekranui ate ate…. po to pametinukai vaikuciai. Net nebuvo kada skaityti. Mazajai metukai. Uzmigdzius vakarais turiu laiko paskaityti ir seriala paziureti. Tad, kad neuzsikraut knygu, vel noriu el.skaitykles. tad si apzvalga apie sio gamintojo skaitykle man l.l.padejo!

 9. 11
  Mantas

  Labas, saunus postas, per google susiradau netycia, ieskodamas informacijos apie skaitymo plancetes. Didziausias klausimas, kaip yra su lietuviskomis knygomis ir kaip jas isigyti, isikelti ir pan? Noriu padovanoti plancete Mamai, tik bjau, kad gali daug techniniu problemu kilti su knygu isikelimais, isigyjimais. Ar gali papasakoti placiau, kaip tai vyksta, kad galeciau pateikti tai savo mamai? Aciu, uz posta.

  Linkejimai

 10. 12
  Salomėja

  Mantai,
  jei mama naudojasi kompiuteriu, manau parodysite vieną kartą ir mokės :). Bent jau į šią skaityklę visas knygas įkeliu taip pat, kaip į bet kokį diską/usb/atminties kortelę, tiesiog laidu prijungusi įrenginį prie kompiuterio. Jei reikia kažkokių imantresnių žingsnių, tai pardavėjai dažnai nurodo istrukcijas. O legalių knygų galima įsigyti milzinas.lt, knygos.lt, knyguklubas.lt, baltoslankos.lt, knygute.lt. Jas nusipirkus dažniausiai reikia parsisiųsti knygos failą ir įsikelti į skaityklę.

 11. 13
  nesvarbu

  Kazkaip neveikia nuoroda i pliusus ir minusus, tai viena minusa parasysiu cia – suskilus ekranui ar pan. – amen. Arba moketi nemaza sumele taisykloje arba pirkti nauja. Tai vienas toks didelis minusas skaitykliu. Visada reikia nepamirsti kaupti svarbiausius saltinius popieriniu formatu, nes nieko nera amzino. Bet popierius vistiek amzinesnis uz technika. Ant skaitytuvo atsisesi ir baigta, o popieriui nieko neatsitiks.

 12. 14
  Salomėja

  Nesvarbu, gi laikykit failus debesyse 🙂 Knygos irgi gali sudegt, ar kaimynai iš viršaus užpilt :). Be to ir vietą užima ir tikrai ne kiekviena vertinga. Tiesa, aš pati kaupikė, man gražu knygos namie, tačiau suskilus skaityklei nelaimė tik įrenginiui, knygos juk neprarastos, jei tinkamai laikomos 🙂

 13. 15
  Viktoras Glebas

  Gal galite parašyti kokie yra jūsų skaityklės ekrano išmatavimai, nes gamintojai pateikia tik ekrano rezoliuciją (taškų/pikselių) skaičių ir įstrižainės dydį coliais). Manojo Pocketbook touch lux 3 ekranas yra 12,4 cm ant 9,2 cm, ekrano įstrižainė gaunasi 15,44 cm arba 6,079 colio/inch.

+ Leave a Comment