Deborah Harkness “Raganų valandos”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Trumpai pasvarsčiau ar vertinti knyga dvejetu ar trejetu. Truputį supykdė faktas, kad tai ir vėl yra serija. O tai reiškia, kad prabėgs “šimtas metų” kol sužinosiu kaip ten viskas buvo toliau. O gal gyvenime bus viskas taip, kad ir nesužinosiu :). Pagalvojau apie save negalinčią atsitraukti ir visgi skyriau 3. Labai tinkamas skaitaliukas Helloweeno, Visų šventųjų, Vėlinių progomis.
Man regis kiekvienas “Obuolio” leidyklos knygų skaitytojas turi periodiškai paburnoti apie raides ir tarpus. Raidės šioje knygoje gero dydžio, bet su tarpais tarp eilučių vistiek bėda :).
Grįžkime prie turinio. Šios knygos užsimaniau dėl jos pavadinimo, žanro ir storumo. Nes norisi bent tris dienas skaityti. Ir dar dėl vampyrų, kuriems nepaisant Saulėlydžio aš vis dar jaučiu silpnybę. Į saulėlydį čia panašumo tik tiek, kad mergina įsimyli vampyrą. Tačiau ji yra ragana. Ir dar ne bet kokia. Raganoms ir vampyrams nevalia vienas kito mylėti, čia ir kyla pagrindinė knygos problema. Ir dar viskas susiję su alchemija. Auksas + sidabras, saulė + mėnulis, filosofinis vaikas ir akmuo. Autorė visai vykusiai įpynė istorijų, detalių ir veikėjų (vampyrų, raganų, demonų). Tikrai šiuo momentu norėčiau skaityti toliau.
Oficialiai: Jauna mokslininkė, daktarė Diana Bišop, Oksfordo Bodleino bibliotekoje nagrinėja alchemikų rankraščių archyvą. Vienas itin senas, iš septynioliktojo amžiaus alchemiko Elijo Ešmoulo kolekcijos, pažymėtas Ešmoul 782, kelia dvejopus jausmus. Iliustracijos keistos. Trys puslapiai dailiai išpjauti. Žodžiai mirga puslapiuose. Diana supranta, kad šis palimpsestas yra rašymui antrą kartą panaudotas pergamentas, pilnas burtais apsaugotų okultinių žinių. Palietus „knyga atsiduso“. Ar taip yra todėl, jog Diana yra ragana, nors ir paneigusi savo prigimtį? Ar todėl, kad aptiko tai, kas senų seniausiai buvo pamesta, o ji yra vienintelė, galinti įveikti magišką užraktą? Kad ir kaip būtų, aišku viena: nuo šiol ją stebi daugybė akių…
Puslapių skaičius: 704
Knyga nuosava.
Perskaityta 2012 11 02