Mark Mills “Žiaurusis sodas”
Mano įvertinimas: 1/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Neklauskite kodėl, bet iš šios knygos tikėjausi kažko daugiau. Intriguojančios paslapties? Detektyvo? Netikėtos atmosferos? Na kažko, ko tikrai neradau. Anotacija skamba daug įdomiau nei yra. Paprastas romanėlis apie studento pasvaičiojimus ir italijos “aukštuomenės” nuodėmes. Vien todėl, kad daug kartų paminėtas Dantės “Pragaras” ši knyga netampa įdomesnė.
Knyga susideda iš jauno studento tyrinėjimų, šiek tiek flirto ir šeimyninių pasakojimų. Gal ir neblogai, jei tik iš anksto nesitiki daugiau.
OficialiaiNiūriai intriguojanti, paslapčių kupina istorija, kurios veiksmas vyksta kalvotojoje Toskanoje. Tai pasakojimas apie dvi tarpusavy susijusias žmogžudystes, kurias vieną nuo kitos skiria keturi šimtmečiai. 
Kiek pasimetusį, diplominį darbą besirengiantį rašyti Kembridžo studentą Adamą Striklendą vieną popietę į savo kabinetą pasikviečia profesorius ir pasiūlo vasarą padirbėti prie netipinio projekto – parašyti mokslinę monografiją apie žymųjį Dočių sodą Toskanoje, penkioliktame amžiuje įkurtą vieno didiko žmonai atminti. Šis parkas – tai paslaptingas skulptūrų, grotų, vingiuojančių upokšnių bei romėniškų įrašų pasaulis. Tačiau Adamas ima suprasti, kad po neįprasta parko ikonografija slypi kažkas grėsminga. 
Keistai istorijai ėmus aiškėti, Adamas susivokia, jog jis įpainiojamas į aplink verdančių intrigų verpetą. Vis labiau gilindamasis į savo tyrimo objektą, Adamas ima įtarti, kad jam nekaltai pasiūlytas projektas gali būti gudraus sumanymo dalis. Tad ar šioje intrigoje jis tik naivus studentas, kuriam nelengvai sekasi aiškintis paslaptingas detales, ar juo naudojamasi kaip įrankiu, padėsiančiu atskleisti tikrąsias iš praeities besibeldžiančių mirčių priežastis?
Puslapių skaičius: 288
Knyga iš bibliotekos.
Perskaityta 2012 10 21