Conn Iggulden “Tyrų vilkas”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Smagi pasaka. Labai labai. Galvos tik lekia, kraujai tik tykšta, strėlės tik švilpia. Ėriukai tik kepinami, moterys tik grobiamos, kerštai tik vykdomi. Beveik viskas tuo ir pasakyta. Dar reikia paminėti, kad tai beveik tikra istorija apie Čingischaną. Rašytojas gerai pasidomėjo istoriniais šaltiniais, bet tikrai nepavertė visko nuobodžiu vadovėliu.  Buvo sunku atsitraukti.
Lyg ir nėra ko daugiau pasakoti. Turinio gi čia neseksiu, o autorių jau pagyriau. Beje, šyptelėjau vienoje vietoje. Visų siaubukas ir vadukas susitikęs su kinų pasiuntiniais ir išgirdęs pasakojimų apie didelius kinų miestus bei akmeninius namus, paklausė: “o kaip jie juos persineša”? Toks jaukus momentas kai žmones žudantis monstras tampa smalsiu vaiku.
Bendra nuotaika priminė mano taip mėgtas vaikystės knygas. Nuotykiai, įtampa, greitis. Noriu tęsinio, girdėjau išleistas.
Oficialiai: Conno Igguldeno romanas „Tyrų vilkas“ – krauju ir ugnimi paženklintas pasakojimas apie Mongolijos stepių siaubą – Čingischaną, jo gimimą, vaikystę ir pirmųjų pergalių skonį. Ši įtampos kupina istorija – apie didvyriškus nuotykius, apie berniuką, kuris buvo priverstas tapti vyru greičiau, nei pats to norėjo, apie žiaurius genties įstatymus, apie ištremtojo kartėlį ir didvyrio triumfą. Temudžinas reiškia – „geležis“. Naujagimio chano sūnaus likimas jau nulemtas: karas, kraujas ir pergalės. Tačiau po tėvo mirties jaunasis Temudžinas praranda viską – net ir savo gentį. Ištremtas ir vienišas, atskirtas nuo genties jis klajoja atšiauriose Mongolijos stepėse. Tačiau jo mintys didingos: atstumtas, medžiojamas tarsi užguitas šakalas, jis svajoja suvienyti savo tautą. Jis taps didžiu kariu. Jis grįš kaip nugalėtojas, ir visi nuolankiai jam paklus. Jis įgys naują vardą, prieš kurį drebės visas pasaulis. Jo vardas bus Čingischanas. Pergalingi nuotykiai prasideda: „Tyrų vilkas“ – pirmasis pasakojimas apie Čingischaną. Laukite tęsinio.
Puslapių skaičius: 474
Knyga iš bibliotekos.
Perskaityta 2012 05 23