Antje Babendererde “Nematoma mėnulio pusė”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Koks atradimas! Šios knygos niekada nemačiau pati, niekada neskaičiau jokio atsiliepimo pas kitus blogerius ir net nepastebėjau knygų mugėje. Užtat mano brangusis pamatė, susidomėjo ir nusipirko. Netikėtai romanas pasirodė toks nuo kurio neatsitraukiama. Paviršutiniškai žiūrint tai yra jausminga paauglių meilės istorija (nuo tokių gi ir sunkiausia atsitraukti, ane?). Jaunos vokietukės tėvas indėnas mirė ir ji atvažiuoja pasimatyti su niekada gyvenime nematytais seneliais indėnais, čia pat įsimyli jų mikčiojantį pagalbinį darbininką. Tiek yra žvelgiant lengvai.
Šiek tiek giliau slypi daugybė detalių. Apie indėnų rančą, kuri griūna, bet senukai įsikibę laikosi tos žemės. Mergaitės močiutė – indėnė aktyvistė keliaujanti po pasaulį ir kovojanti už teises į žemę ir prieš sistemą. Ranča – be vandens ir kitų patogumų, tikras lušnynas – stovi ant auksingos žemės, todėl anūkai laukia kol senoliai nusibaigs, kol baigs savo indėniškas kovas. Prieštaravimai: žmogus kovojantis už savo žemę, prigimtinę laisvę, indėnų teises, tą savo žemę barsto nuodais nuo žiogų, indus plauna chlorkalkėmis ir toli gražu nesielgia ekologiškai. Skaitau apie tą rančą ir atrodo tos visos problemos yra šimto metų senumo. Bet gi ne – tai šie laikai, kur prasprūsta tokie knygų pavadinimai, kaip “Da Vinčio kodas”. Knyga gal ir skirta jaunesniam amžiui, tačiau prikišti galiu tik vieną faktą. Pagrindinė mergina galėjo būti bent metais dviem vyresnė. Nes labai jau keistai atrodo, kai nekalta penkiolikmetė sako “nesijaudink, geriu kontraceptines, nes kitaip mane beria spuogais”. Ir dar norėjosi kokio trumpo epilogo. O kas po to? Na bet patys paskaitykit.
Oficialiai: Žūsta penkiolikmetės Julijos tėtis. Mergina negali patikėti, kad staiga prarado svarbiausią žmogų. Liko tiek daug neaptartų dalykų, neatsakytų klausimų. Po laidotuvių Julija su mama vyksta į Nevados dykumą…
Puslapių skaičius: 256
Knyga nuosava.
Perskaityta 2012 03 11